dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
dewastacja jaskini w mirowie
Autor: kempek (IP zapamiętane)
Data: 30 Jul 2007 - 10:05:17

Witam,
Sprawa wyglada tak:
W dniu wczorajszym, kilku łepków przytargało jakieś żelastwa, które zaczeli mocować w otworze jaskini.

(jak sie ona nazywa - nie mam zielonego pojęcia, zlokalizowana jest ona na lewo od "klawiatury", /tj w głównym pasie skał mniej więcej w połowie drogi między zamkami/).

było i kucie i jak zgaduję nieobyło sie bez wiercenia (w czasie mojej obecności przygotowywali przenośny generator).
cel działań tych harcerzy nie był dla mnie do końca jasny (mowa była o rozkopywaniu namulisk), a sposób ich prowadzenia stwarzał niebezpieczeństwo dla wspinających sie w tym czasie osób (odpadnięcie groziło "bliskim kontaktem" z montowanymi żelastwami.

o akcie wandalizmu i o działaniach zagrażąjących zdrowiu i życiu poinformowana została policja, nie miałem jednak czasu czekać czy niebiescy pofatygowali się by sprawdzić zgłoszenie.

teraz prośba do osób odwiedzających okoliczne jaskinie, by rzuciły okiem na problem i może pociągnęły nawet ten temat z policją - mnie tam do końca tygodnia napewno nie będzie.

pozdro
kempek

Re: dewastacja jaskini w mirowie
Autor: MichałD (IP zapamiętane)
Data: 30 Jul 2007 - 11:22:23

Witaj,

a spytałeś może kto oni i z czyjej rekomendacji/polecenia działają, kratowali Suchą, czy jedno z dwóch schronisk? Postaram się podjechać po południu rowerkiem i cyknąć fotki

---

Byłem tam dosłownie przed chwileczką - następnym razem może warto spokojnie porozmawiać? Jeden z uniwersytetów prowadzi tam badania archeo, oczywiście robi to w pełni legalnie ze wszelkimi pozwoleniami itp. W/g osób z którymi zamieniłem dwa zdania będą one prowadzone do końca lata, później schronisko będzie dostępne, o żadnym kratowaniu mowy nie było. Może nie wiesz ale Grzęda Mirowska jest terenem prywatnym, a dodatkowo w przypadku badań naukowych to Ty jesteś intruzem, wszak wspinać mogliście się na wieeelu innych drogach w tym regionie...


---
pozdrawiam
Michał
[www.JuraPolska.com] & [www.ForumJurajskie.pl]



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2007-07-30 17:53 przez MichałD.

Re: dewastacja jaskini w mirowie
Autor: maciek geolog (IP zapamiętane)
Data: 31 Jul 2007 - 00:00:55

I w końcu kogo zabrali na komisariat ? :)

Re: dewastacja jaskini w mirowie
Autor: markpm (IP zapamiętane)
Data: 31 Jul 2007 - 16:26:47

po co kratować jaskinię bez nacieków i dosyć trudną dla niedzielnych turystów? badania archeologiczne- ok, to popieram, prawie zawsze znajdą coś wartościowego pod względem historycznym.

Re: dewastacja jaskini w mirowie
Autor: wzg3 (IP zapamiętane)
Data: 31 Jul 2007 - 19:09:05

bo to o to chodzi, gdzies w sieci juz cos takiego czytalem ale z pol roku temu ze sa jakies plany, podobne plany maja sie tez do j. ostreznickiej i zamku w ostrezniku, i to chyba w tym roku.

Pozdrawiam

Re: dewastacja jaskini w mirowie
Autor: lachu83 (IP zapamiętane)
Data: 03 Aug 2007 - 21:04:08

hmmm...
"dewastacja, akt wandalizmu" :wacko: (bk)

Re: dewastacja jaskini w mirowie
Autor: dery (IP zapamiętane)
Data: 19 Aug 2007 - 14:14:51

no, Panie Kempek, sprawa sie wyjasnila trochie:
[miasta.gazeta.pl]
:)
pozdro!
/dery/



Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss