dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Allegro 2
Autor: Robal (IP zapamiętane)
Data: 28 Mar 2006 - 00:55:16

Hej !
Znalazlem na allegro takie cudo : [allegro.pl]
Podobniez jest stop rolka polskiej produkcji - wie ktos cos na temat tego sprzetu ?? Pytam z ciekawosci - kto to produkowal/produkuje itp. Robi wrazenie ... :D
pozdrawiam
robal

Re: Allegro 2
Autor: pegas (IP zapamiętane)
Data: 28 Mar 2006 - 10:57:58

kiedyś była na allegro podobna z opisem: "Rolka sprawna, sprzedaje ponieważ doznałem urazu kręgosłupa i kończe z tym sportem"
to dopiero robiło wrażenie:)
pozdr

Re: Allegro 2
Autor: model (IP zapamiętane)
Data: 28 Mar 2006 - 21:27:47

Mój Boże drogi!!! (stop rolka?) STOP Z TAKĄ ROLKĄ!!! Pewnie ten co sprzedaje, to i produkuje w piwnicy w konspiracji.

Re: Allegro 2
Autor: mgala (IP zapamiętane)
Data: 28 Mar 2006 - 21:59:38

poza tym, że bałbym się na tym zjeżdżać, to koncepcja takiej rolki jest fajna - hamulec działający na górnym kółeczku działa skuteczniej i łatwiej go zarazem odblokować.

tylko ten dural wygląda trochę jak rozklepany drut aluminiowy ;)


Re: Allegro 2
Autor: remigio (IP zapamiętane)
Data: 05 Aug 2006 - 17:13:17

Rolka ta jest wzorowana[skopioana] na rolce KONG'a.
Była produkowana przez/dla wojska dla jednostek piechoty górskiej i desantu.
Największym jej nieprzemyślanym rozwiązaniem jest kwadratowy otwór na karabinek i brak w tym miejscu "agrafki" do szybkiego wypinania.
I w/w czynniki przemawiają chyba najbardziej na niekorzyść tego sprzętu w porównaniu z tym co jest teraz dostępne, ale w latach 80'[i pewnie jeszcze 90'] w wojsku to był szczyt nowoczesność ,a i pewnie niejeden grotołaz etc. byłby dumny z posiadania takiego "wynalazku".

Do pojedyńczych zjazdów jak najbardziej.

Ps.Gwoli wyjaśnienia "Rolka sprawna, sprzedaje ponieważ doznałem urazu kręgosłupa i kończe z tym sportem"
Gość faktycznie złamał kręgosłup,ale ...na glajcie przy nieszczęśliwym spotkaniu z glebą. :/



Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss