dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  12-->
Bieżąca strona:1 z 2
Jaka lina
Autor: zimbabwe (IP zapamiętane)
Data: 13 Oct 2005 - 09:07:23

Cześć. Chciałbym połazić trochę po dziurach. Jestem na etapie kuowania liny. Na celowniku mam Lanexa Speleo 10mm (oplot bialy z czerwonymi wstawkami). Działałbym na Jurze więc 60m powinno starczyć ale nie wykluczam wypadów gdzieś dalej.
Doradźcie proszę jaką długość kupić 100m w caości, 2x 50m czy jednak te 60...
Dzięki

Re: Jaka lina
Autor: quazz (IP zapamiętane)
Data: 13 Oct 2005 - 10:47:20

jak na jure 60m i 20m

Re: Jaka lina
Autor: misza (IP zapamiętane)
Data: 13 Oct 2005 - 10:55:30

Osobiście używam Lanexa Speleo, tylko wersję 11mm. Na jure i do normalnego używania 10mm jest lepsza (szybsza i lżejsza). Jak na razie jestem zadowolony.

Re: Jaka lina
Autor: zimbabwe (IP zapamiętane)
Data: 13 Oct 2005 - 13:44:28

znajomy poradzil mi 60m za to quazz 60 i 20.a jakiej Ty używaż długości?

Re: Jaka lina
Autor: quazz (IP zapamiętane)
Data: 13 Oct 2005 - 15:03:05

Ja posiadam: 3X60 metrow 1X20metrow i 1X80metorw dynamik. I powiem tak, polecam zwykla biala speleo. Zauwazylem ze w kolorowych oplot dosc znacznie sie zuzwa, mechaci sie. Warto miec 20m poniewaz zawsze przyda ci sie do reporeczy czy chociaz do jakies malej studzienki. Ja wychodze z takiego zalozenia ze zdrowie jest najwazniejsze. A nawet z malej smiesznej studzienki mozna, pierdyknac na glowe. Zdazylo sie tak wlasnie w jaskini studnisko.

Re: Jaka lina
Autor: zimbabwe (IP zapamiętane)
Data: 13 Oct 2005 - 15:42:24

ok dzieki. nie bardzo sie na tym znam. podaja ze studnisko ma 75m w sumie. wiec zastanawiam sie jak to zrobic na 60tce i 20tce. na pewno w dziury wezme kogoś kto sie na tym zna zanim zaczne sie w to bawic sam , nie chce sie zabic. no ale sprzet chce skompletowac juz teraz pisalem do kw czestochowa (bo stamtad pochodze) w sprawie jakiegos kursu ale zadnej odp nie dostalem.

pozdrawiam

Re: Jaka lina
Autor: quazz (IP zapamiętane)
Data: 13 Oct 2005 - 15:45:23

Wysalalem do ciebie prywatna wiadomosc, przez forum. Przeczytaj

Re: Jaka lina
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 13 Oct 2005 - 16:28:10

zimbabwe Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> podaja ze
> studnisko ma 75m w sumie. wiec zastanawiam sie jak
> to zrobic na 60tce i 20tce.

W Studnisku tylko studnia wlotowa jest do zjechania, resztę się schodzi. Do zaporęczowania razem z dojściem nad studnię wystarcza 50 m, jak ominiesz asekurację dojścia to i krótsza wystarczy. Musisz wziąć kogoś kto zostanie na górze i będzie pilnował, bywa że kradną tam liny

Re: Jaka lina
Autor: misza (IP zapamiętane)
Data: 13 Oct 2005 - 19:00:32

Temat powinien być chyba w dziale "Sprzęt i Szkolenie", podobnie jak wątek o Crollu.

pzdr.

Re: Jaka lina
Autor: pepe (IP zapamiętane)
Data: 03 Nov 2005 - 09:33:44

ktora z lin static czy speleo (o tej samej srednicy) zacznie sie szybciej przeciearc, przy zachowaniu jednakowych warunkow uzytkowania obu lin?

Idź do strony:  12-->
Bieżąca strona:1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss