dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  12-->
Bieżąca strona:1 z 2
Wytwornica - problem
Autor: quazz (IP zapamiętane)
Data: 20 Sep 2005 - 14:20:11

Witam
Moj problem polega na tym ze, po zaladowaniu wytwornicy, odpaleniu swieci jakis czas a potem sie zatyka. Jak chce regulowac iglica dozowanie wody, to gaz ucieka mi gora przez zbiornik wody:( .Czym to moze byc spowodowane?? Slyszalem ze mozna usunac filtr i ten blastik od wody a karbit wzucic w cienka skarpete, ma to sens??




Pozdrawiam
Pawel

Re: Wytwornica - problem
Autor: barteq86 (IP zapamiętane)
Data: 20 Sep 2005 - 16:39:26

Jaka to wytwornica? W Fismach i podobnych takie coś jest niemal niemożliwe. Jeśli chodzi o Ariane Petzla, jest to standart. Osobiście posiadam AlpDesign, więc nie powiem Ci co dokładnie trzeba zrobić, ale słyszałem coś o wywalaniu czegoś ze środka i ładowaniu karbidu w skarpetę (jest to jedyna metoda).
Napisz, jaki to typ i czekaj na odpowiedzi posaidaczy.

Re: Wytwornica - problem
Autor: quazz (IP zapamiętane)
Data: 20 Sep 2005 - 16:43:20

ARIANE PETZLA dokladnie gaz uchodzi przez uszczelke od iglicy przez gore. Mam nadzieje ze mnie zrozumieliscie. A tka pozatym nigdy mi sie to niedzialo az do pewno czasu. Wytwornice uzywam okolo 2 lat

Re: Wytwornica - problem
Autor: Szymon (IP zapamiętane)
Data: 20 Sep 2005 - 21:44:36

Zmień wytwornice na inny model ;)
W ariankach to normalne, ja wywaliłem ten plastik filtr zostawiłem ładuje karbid prosto do wytwornicy bez skarpety i jakoś to działa, pozatym trzeba czesto przesypywać:(
A tak naprawde to bardzo zadko jej używam bo chodze na diodach :)
Pozdrawiam

Re: Wytwornica - problem
Autor: quazz (IP zapamiętane)
Data: 20 Sep 2005 - 21:53:37

Szymon ja tez chodze na diodach na duo 4, 12 ale uzywam dodatkowo aceto. Przedewszystkim do fotografi. Dzieki za wskazowke. sproboje.

Re: Wytwornica - problem
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 20 Sep 2005 - 23:17:12

Problem użytkowników arianek polega na tym że nie potrafią się z nią obchodzić, dlatego wiele osób na nią nażeka. Jak ktoś jest "mało rozgarnięty" żeby sie zapytać to tak potem jest i zmienia na inne modele, ja używam arianki od 6 lat i nigdy mnie nie zawiodła. Twój problem quazz'ie to najprawdopodobniej zapchana miedziana rurka prowadząca od zbiornika z karbidem do wężyka, . Najlepiej zciągnij wężyk i przeczyść tą rurkę cienkim śrubokrętem albo drutem i powinno być OK.
Michał.

Re: Wytwornica - problem
Autor: quazz (IP zapamiętane)
Data: 20 Sep 2005 - 23:42:04

Nie pomyslalem o tym ze rurka mogla sie zapchac, to by sie zgadzalo slaby plomien, a gaz nie ma jak uciec wiec ucieka przez iglice. Dzieki sprawdze i napisze.



Pozdrawiam
Pawel

Re: Wytwornica - problem
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 21 Sep 2005 - 20:26:42

Ja próbowałem różnych sposobów działania na ariance i moim zdaniem najfajniej działa gdy wyciągnie się z środka wszystkie dodatki a zamiast tego użyje skarpety. Plusem tego rozwiązania jest więcej miejsca na karbid oraz względna czystość w używaniu. Należy jednak doświadczalnie dobrać grubość i długość skarpetki, zwykle używam cienkich i skróconych. Jeśli nie będziesz miał zbyt przepuszczającej lasowańca lub zbyt krótkiej skarpety ominą cię problemy zatkanej rurki gazowej.
Przy użytkowaniu arianki często występuje problem zatkania rurki odpowietrzającej zbiorniczek z wodą skutkiem tego jest słaby i gasnący płomień.
Powodzenia

Re: Wytwornica - problem
Autor: misza (IP zapamiętane)
Data: 25 Sep 2005 - 15:55:31

Również polecam patent ze skarpetą, najlepiej działają niebiesko-czerwone z pokemonem Pikachu. Do nabycia bodajrze w tesco za jakieś śmieszne pieniądze.

Re: Wytwornica - problem
Autor: quazz (IP zapamiętane)
Data: 28 Sep 2005 - 00:51:57

Przetestowalem metode na skarpete i idzie ladnie nawet bym powiedzial bardzo ladnie. Lecz po przeczyszczeniu rurki(miedzianej:)) rowniez ladnie palina pelnym osprzecie. Mam pytanie do uzytkownikow fismy, rozni sie parametrami technicznymi, chodzi mi o rurke. Jest dluzsza? ma wieksza srednice?? Pytam sie poniewaz jestem ciekawy dlaczego arianka potrafi sie zapchac a fisma nie?

Idź do strony:  12-->
Bieżąca strona:1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss