dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Karbit czy Diody ???
Autor: point (IP zapamiętane)
Data: 02 Jul 2005 - 14:56:52

Ostatnio rozmawiałem z kolegą na temat czy lepiej uzywać karbitu czy elektrycznego oswietlenia. I postanowiłem napisac o tym na forum. Zachecam do dzielenia sie waszymi opiniami na temat oswietlenia.

Re: Karbit czy Diody ???
Autor: Szymon (IP zapamiętane)
Data: 02 Jul 2005 - 20:37:03

To zależy jak akcja się szykuje.
np. jeśli idziemy na sportowe przjście jaskini to dobre diody wystarczą,
natomiast jak planujemy sesje zdjęciową albo oglądanie jaskini:wub: to karbit bedzie leprzy ze względu na "ciepłe" światło oraz sopsób świecenie.8)" alt="8)" src="smileys/sp-cool.gif" />

Pozdrawiam Szymon

Re: Karbit czy Diody ???
Autor: point (IP zapamiętane)
Data: 02 Jul 2005 - 22:28:35

A ja popieram LEDY. Nie niszcza szaty naciekowej jaskin nie zabuzają temperatury nie mamy czarnego nosa i okolic oczu. Ale Karbit jedak daje lepsze swiatło. I to jest bardzo sprzeczne dlatego prosze o dzielenie sie swoimi opiniami na ten temat.

Re: Karbit czy Diody ???
Autor: point (IP zapamiętane)
Data: 02 Jul 2005 - 22:56:55

a i jeszcze sie spytam co plecacie jako elektryka narazie mam zooma i 3 ledy a jakos tak aby bylo ich wiecej lub jakas lepsza czolówka. czy którys z elektryków na forum cos mi poradzi lub nawet podejmie sie zkonstupwania jakiejs zaróweczki(oczywiscie nie za darmo) Z gory dzieki

Re: Karbit czy Diody ???
Autor: jedrek (IP zapamiętane)
Data: 13 Jul 2005 - 20:07:35

osobiscie mamy ledy, ale jakbym mial kase to bym sobie karbid sprawil...
przewaznie chodze w zespolach o miesznym oswietleniu i tak jest fajnie,
chociaz zawsze sie czeka na tego z karbidem ;)
pozdr.

Re: Karbit czy Diody ???
Autor: Mx (IP zapamiętane)
Data: 13 Jul 2005 - 22:19:56

Ja mam karbid i duo led 8 , na akcjach najczęściej najpierw leci karbit a potem jak pada używam ledów i jestem bardzo zadowolony z takiego połączenia, dodatkowo nie przesypuje karbidu w jaskini tylko wynosze go ze sobą i oczywiście używam aku do duo, wiec wszystko zgodnie z Ekologicznym punktem widzenia:) a oświetlenie jak najbardziej ok :)



Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss