dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Nietoperek
Autor: quazz (IP zapamiętane)
Data: 27 Feb 2006 - 22:38:41



Witam

Zdjecie pochodzi z jaskini Studnisko. Nigdy wczesniej nie spotkalem sie z nietoperem, ktory zostal zaobraczkowany(moze malo widzialem). Mam pytanie, czy publikowane sa prace odnosnie migracji, ilosci nietoperow zyjacych na jurze?

Re: Nietoperek
Autor: dlugi (IP zapamiętane)
Data: 28 Feb 2006 - 12:11:56

> Zdjecie pochodzi z jaskini Studnisko. Nigdy
> wczesniej nie spotkalem sie z nietoperem, ktory
> zostal zaobraczkowany(moze malo widzialem). Mam
> pytanie, czy publikowane sa prace odnosnie
> migracji, ilosci nietoperow zyjacych na jurze?

Ten nietoperz to samica zaobraczkowana w koncu lipca 1999 i prawie corocznie spotykamy ja zarowno w kolonii rozrodczej, jak i na zimowaniu w Jaskini Studnisko. Mielismy ja w tym samym ukladzie 20.02.2006. Zwierzaki z Jaskini Studnisko (z kolonii rozrodczeja) migruja na poludnie - najdluzszy znany mi przelot to 45 km (zimowanie w Jaskini Na Swiniuszce i Jaskini Zegar). Jesli chodzi o jakies info o nietoperzach to sluze, ale czasem troche trzeba troche poczekac bo czasu mam malo:)

tomek p.



Re: Nietoperek
Autor: quazz (IP zapamiętane)
Data: 28 Feb 2006 - 15:39:25

Dziekuje za odpowiedz, jezeli jest mozliwosc to schecia bym poczytal troszke wiecej na temat tych zwierzatek. Mam pytanie kto zajmuje sie obraczkowaniem i badaniem nieoperzy na jurze?


Pozdrawiam
holsik

Re: Nietoperek
Autor: dlugi (IP zapamiętane)
Data: 28 Feb 2006 - 15:53:41

Hejka,

Ja akurat prowadze badania na Wyzynie Czestochowskiej (badanie migracji sezonowych: wiosna jesien; dynamika kolonii rozrodczej z Jaskini Studnisko: lipiec-sierpien; zimowanie - grudzien-marzec) oraz na Wyzynie Krakowskiej (zachowanie nietoperzy w okresie godowym). Obraczkowanie prowadzone jest obecnie tylko przy badaniu zachowan godowych w sasiedztwie jaskin na Wyzynie Krakowskiej, w Studnisku sa tylko kontrole zaobraczkowanych kilka lat wczesniej. Jesli chcesz jakies materialy to czesc mam w formacie pdf, a czesc to papier. Zalezy tez co Cie interesuje, bo sama biblioteka pdf-ow to okolo 700 prac, ale wiekszosc po angielsku.

pozdrawiam

tomek postawa

Re: Nietoperek
Autor: quazz (IP zapamiętane)
Data: 28 Feb 2006 - 20:09:40

Ponownie witam

Interesuja mnie zestawienia, publikacjie, ktore odnosza sie do jury.

Pozdrawiam
holsik

Re: Nietoperek
Autor: quazz (IP zapamiętane)
Data: 28 Feb 2006 - 20:12:19

Ponownie witam

Interesuja mnie zestawienia, publikacjie, ktore odnosza sie do jury.

Pozdrawiam
holsik

Re: Nietoperek
Autor: model (IP zapamiętane)
Data: 02 Mar 2006 - 00:05:02

nieaktualna wiadomość



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2006-03-02 21:25 przez model.

Re: Nietoperek
Autor: dlugi (IP zapamiętane)
Data: 02 Mar 2006 - 09:36:07

Hejka,

> Interesuja mnie zestawienia, publikacjie, ktore
> odnosza sie do jury.

Mailnij do mnie na [tpos@poczta.onet.pl]

tomek postawa

Re: Nietoperek
Autor: dlugi (IP zapamiętane)
Data: 02 Mar 2006 - 09:39:10

> Witam Cię długi, pozwolisz, własnie opublikowałem
> na naszej stronie twój materiał.

Fajnie, ze nikt nie zapytal czy mozesz to zamiescic. Wyslalem go Wam jako informacje, a nie do zamieszczenia na stronie. Poza tym brak ilustracji, a kolor czcionki i tla nie pozwala czytac tego tekstu...

pozdrawiam

tomek postawa

Re: Nietoperek
Autor: model (IP zapamiętane)
Data: 02 Mar 2006 - 21:22:55

Sorry, ale dostałem tego maila bez noty "poufne", mój błąd nie spytałem autora, już usunąłem. Przepraszam Cię długi.



Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss