dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
treeclimbing
Autor: pepe (IP zapamiętane)
Data: 20 Apr 2008 - 23:41:32

witam
Pytanko do osób pracujących przy ścince i pielęgnacji drzew: jakie macie techniki/patenty wchodzenia na drzewo??? Pomijam oczywiście zwyżki i drabiny:)
Podczas przycinania pielęgnacyjnego używanie drzewowłazów jest raczej nie wskazane - kolce ranią drzewo, a na szczyt trzeba się jakoś wdrapać. Próbowałem technik zarzucania lin kuszą, ale bez większych efektów:(
Może zna ktoś coś innego?
pozdrawiam



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2008-04-20 23:44 przez pepe.

Re: treeclimbing
Autor: lachu83 (IP zapamiętane)
Data: 22 Apr 2008 - 20:42:19

zarzucanie procą :), całkiem skuteczne po odpowiednim treningu (oczywiście proca musi być odpowiednio przygotowana ;))



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2008-04-23 10:25 przez lachu83.

Re: treeclimbing
Autor: RZAZTREE (IP zapamiętane)
Data: 26 Apr 2008 - 00:50:17

do 20 metrów wystarcza tzw. rzutka czyli woreczek skórzany wypełniony piaskiem, powyżej proca, chhociaż zaczynam kombinować nad kuszą lub łuukiem. pozdro!

Re: treeclimbing
Autor: petercave (IP zapamiętane)
Data: 08 Jun 2008 - 14:04:59

Ja też próbowałem linę zarzucać za pomocą kuszy pneumatycznej i szło całkiem nieźle, z tym, że używałem specjalnie dorobionej cięższej nienaostrzonej strzały.

Re: treeclimbing
Autor: Adas (IP zapamiętane)
Data: 20 Jun 2008 - 09:38:29

Hej,
Najwygodniejsze są kolce oczywiście i najszybsze:). Jeżeli chodzi o inne patenty: to sprytna modyfikacja wychodzenia na pętlach tylko że stosujemy liny, tzn mamy dwie liny (jedna ale mamy dwa końce z ósemkami na końcu) jedną przepinamy wokół drzewa na krawat a do niej dopinamy się crollem lub jakimś innym zaciskiem byle na krótko przerzucamy drugą linę i pałujemy i tak dalej bardzo bardzo wolny sposób, stosowanie, rzutek, kusz, repików etc. jest strasznie wolne jak już wspomniałem najszybsze są kolce. Jak dobrze zrobione i naostrzone to nie kaleczą drzewa, jak zrywają korę to zła technika lub kolce.
Pozdr.Adas



Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss