dyskusje grotołazów
Re: Moldawia
Autor: Robal (---.wroclaw.dialog.net.pl)
Data: 11 Feb 2008 - 18:54:54

Czesc !
Jakis czas temu mialem okazje byc w tym slicznym kraiku - mimo ze wyjazd byl raczej malo jaskiniowy to udalo mi sie pare podziemi zobaczyc - co widzialem i moge polecic :
Orhei Viek ( chyba tak sie pisze - masz to w linkach ) - super miejsce - pelno starozytnych domow wykutych w skale, piekny kosciolek zbudowany w jaskini - w okolicy mozna sie powspinac, polatac na glajtach itp
Saharna ( tez nie jestem pewien pisowni ) - kompleks klasztorny polozony na brzegu Dniestru - w okolicy kilka malych jaskin, i ogromna zamknieta kopalnia eeee czegos bialego :) - wygladalo jak kreda - jakis moldawski malolat nas tam zaprowadzil - kopalnia naprawde wielgachna podobno 100 km chodnikow ja oblazlem tylko mala czesc.
Niedaleko Saharny jest tez jeden z najstarszych monasterow wykutych w klifie nad Dniestrem - tam mialem okazje poznac moldawskiego grotolaza ( z zawodu archeolog - a poznalem go jak siedzial w wykopanej dziurze w ziemi badajac zwloki mnicha zakopanego tam kilkaset lat wczesniej :) ) niestety nie mam na niego namiaru :( generalnie dowiedzialem sie ze tam sa raczej poziome jaskinie i bardzo niewiele osob jest tym tematem zainteresowanych.
Co do kraju - jeden z sympatyczniejszych w jakich mialem okazje bywac - ludzie bardzo zyczliwi tylko ... ze dogadac sie mozna tylko po rumunsku/rosyjsku prawie nikt nie zna angielskiego a rosyjski to i tak tylko w "cywilizowanych" miejscach.
Wiem ze raczej malo pomocne sa te informacje - jak mowilem bylem tam rekracyjnie - ale zawsze cos ;)
pozdrawiam
lukasz
sgw



Temat Odsłon Napisane przez Wysłane
Moldawia 4335 pszczolek 2008-02-10 20:19
     Re: Moldawia 956 Robal 2008-02-11 18:54
     Re: Moldawia 1460 DS 2008-02-12 09:18


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss