dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  <--123-->
Bieżąca strona:2 z 3
Re: DistoX 2
Autor: kukul (IP zapamiętane)
Data: 01 Jan 2014 - 18:47:01

Cóż za miła niespodzianka, wróciłem z Sylwestrowego wypadu i znalazłem w skrzynce przesyłkę z modułem :)
Jutro montaż na razie w wersji z paluszkami dokąd nie zdobędę dedykowanego akumulatora i pewnie jakieś testy. Wszystkiego najlepszego w nowym roku

Re: DistoX 2
Autor: mdry (IP zapamiętane)
Data: 01 Jan 2014 - 20:01:40

Z rozmowy z mteg wyszło, że ma zamiar zebrać zamówienia na zakup jakiej sensownej ilości tych akumulatorków. Przy okazji polecał bym uwadze hurtowy zakup tej płytki ze złączem USB. Ten sam problem; "shipping" kosztuje ponad 2x więcej niż sam materiał.

Re: DistoX 2
Autor: kukul (IP zapamiętane)
Data: 01 Jan 2014 - 21:26:03

W takim razie jak będzie zamówienie to ja się dopisuję. Nie doczekałem do jutra i właśnie ukończyłem montaż płytki. Wszystko działa od kopa pasuje idealnie (wersja zasilana z baterii) Jutro wezmę w teren na kalibrację. Póki co pracuje stabilnie (testowo) Blue Toth działą stabilnie.

Re: DistoX 2
Autor: mdry (IP zapamiętane)
Data: 02 Jan 2014 - 17:34:16

No właśnie dokręciłem śrubki. Hula. Ale z uwagi na to jak blisko baterie są od sensorów kompasu to używanie tej zabawki z bateriami zakrawa na pomyłkę. Tak więc kto do akumulatorków?
Przy okazji sprawdziłem zasięg. Mierzy spokojnie do białej ściany w odległości 150 m. Tylko im dalej tym czas do wyniku dłuższy. Przy 150 m to na czuja ponad sekunda.
Tak samo klawisze są dosyć "twarde". Operowanie tym przy długich strzałach będzie pewnym wyzwaniem. W sumie może sensownym byłoby odpalanie pomiarów przez bluetooth?
Za to nie za bardzo wiem jak ugryźć to z tym magnesikiem w stopce. Te stifty tworzące oś dla stopki siedzą u mnie dosyć solidnie. Jakiś patent? Jutro spróbuję wyłuskać ten magnesik bez demontarzu stopki.



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2014-01-02 22:29 przez mdry.

Re: DistoX 2
Autor: kukul (IP zapamiętane)
Data: 06 Jan 2014 - 14:28:13

Miłosz, te sztyfciki trzeba wypchnąć od wewnątrz najpierw delikatnie zeskrobując kroplę kleju to on trzyma te sztyfciki. Wydaje mi się, że jak już się pozbywamy żelaza to i je trzeba usunąć. Ja później zalałem otworki kroplą distalu dwuskłądnikowego miękkiego żeby uszczelnić obudowę.

Re: DistoX 2
Autor: mdry (IP zapamiętane)
Data: 06 Jan 2014 - 14:38:51

Jak je wyciągnąłeś; Myślę, że zrobione są z nierdzewki. Są mocno magnetyczne? Wpływają na kompas?
Bo ja to jak na razie zostawiłem, jak co zawsze mogę wygrzebać przy okazji montażu akumulatorka. Za to chcę spróbować dostać się od zewnątrz do tego magnesika. myślę, że ta stopka może być przydajna.

A propos nierdzewki. Przyłożyłem magnes do tej nierdzewnej śrubki z zestawu; wniosek; poszukam mosiężnej.

Re: DistoX 2
Autor: kukul (IP zapamiętane)
Data: 06 Jan 2014 - 14:46:19

Tak, trzeba się trochę pobawić. Próbowałem zrobić kalibrację i przy zwykłych bateriach, kiepsko delta ok 14 ! Rozebrałem jeden pakiet z akumulatorków do modeli latających (co prawda trochę za duży i się nie zmieści do środka) ale robiłem próby z magnesem i kompasem wyglądają dość obiecująco. Igła kompasu nie zmienia położenia w pobliży tego pakietu magnes nawet nie próbuje przyciągnąć. Jak znajdę jakiś pakiecik odpowiednich rozmiarów to włożę do środka.

Re: DistoX 2
Autor: mdry (IP zapamiętane)
Data: 06 Jan 2014 - 16:07:57

Co byś powiedział na to?
[shop.lipopower.de]
[shop.lipopower.de]
[shop.lipopower.de]

Pierwsza jest o milimetr grubsza, pozostałe mniej, za to są o 8 mm dłuższe. Ale chwilę poczekam, bo jeśli zbierze się zamówienie w USA to raczej wolałbym orginał.


Ale pytałem zasadniczo o co innego; czy te sztifty od stopki są magnetyczne?

Re: DistoX 2
Autor: kukul (IP zapamiętane)
Data: 06 Jan 2014 - 22:04:13

Z tego co przymierzałem to 1 mm grubości nie powinien zaszkodzić te gąbki są dość grube więc spokojnie 1 mm się poddadzą, co do długości to obawiam się, że 40 mm to wszystko co się da wcisnąć nie masakrując taśmy od lasera więc niestety na długości nie poszalejemy. Ja mam właśnie takie ogniwo co ma 50 mm długości i nie ma szans, żeby je wcisnąć

Re: DistoX 2
Autor: mgala (IP zapamiętane)
Data: 08 Jan 2014 - 07:47:39

No dobra, to moze zorientujmy sie rzeczywiscie czy jest wiecej chetnych na te baterie do disto x (PGEB-NM053040). Moze niech chetni dopisuja sie z iloscia baterii.

1. Marcin Gala x1

Idź do strony:  <--123-->
Bieżąca strona:2 z 3


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss