dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  123-->
Bieżąca strona:1 z 3
DistoX 2
Autor: mgala (IP zapamiętane)
Data: 24 Dec 2013 - 14:52:17

Pojawiła się nowa wersja Disto X. Upgrade kit do zamówienia na [paperless.bheeb.ch]

Współpracuje z Disto X310.


Re: DistoX 2
Autor: hern (IP zapamiętane)
Data: 25 Dec 2013 - 11:20:02

no to ładny prezent pod choinkę :)

jaka jest cena tej "przyjemności"?

Re: DistoX 2
Autor: mgala (IP zapamiętane)
Data: 25 Dec 2013 - 13:40:38

hern Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> no to ładny prezent pod choinkę
>
> jaka jest cena tej "przyjemności"?

180 euro



Re: DistoX 2
Autor: mdry (IP zapamiętane)
Data: 25 Dec 2013 - 14:10:18

180 Euronów; patrząc na płytkę myślałem, że będzie drożej.
Plus jakieś 190 € za samo Disto.

Do tego można już kombinować jak zakupić te akumulatorki. Jak na razie, poza poleconym handlarzem w USA, nie znalazłem dystrybutora w Europie. 20 USD za sztukę plus 50 USD najtańsza wysyłka.
Chyba wartałoby się skrzyknąć i kupić jakimś hurtem; wtedy shipping nie jest taki zabójczy, a od 20-stu sztuk same akumulatorki kosztują jedynie 15 dolców za sztukę.



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2013-12-25 14:10 przez mdry.

Re: DistoX 2
Autor: kukul (IP zapamiętane)
Data: 26 Dec 2013 - 20:48:56

A czy ktoś może będzie zamawiał moduł,chętnie się dołączę, Disto x310 już od kilku dni leży u mnie i czeka na tą wiadomość :)

Re: DistoX 2
Autor: mdry (IP zapamiętane)
Data: 26 Dec 2013 - 21:13:53

Nie wiem czy coś ugrasz zamawiając większą ilość. Ja już sobie zamówiłem. Gość przysyła linka na PayPala, wklepujesz adres, przesyłasz kasę, voila.

Za to jeśli ktoś organizowałby zakup, czy import tych akumulatorków z US, to polecam się łaskawej pamięci. To będzie większe wyzwanie.

Re: DistoX 2
Autor: kukul (IP zapamiętane)
Data: 26 Dec 2013 - 21:19:42

No właśnie z tymi akumulatorkami to będzie problem - podrzucę temat moim kumplom z serwisu GSM może coś dobiorą. Ale z tego co widziałem to może i jest to wygodne ale nie niezbędne można pracować na zwykłych paluszkach które ok. wyprawy z reguły wytrzymują a i tak z tego co pisze przy tym akumulatorze trzeba co jakiś czas kalibrować więc może oszczędność będzie taka, że ze dwa razy w roku mniej kalibrowania - pytanie czy gra warta świeczki ? ja myślę, że jak się znajdą tee akumulatory to OK ale nie za wszelką cenę - Ale to moje zdanie

Re: DistoX 2
Autor: mdry (IP zapamiętane)
Data: 26 Dec 2013 - 21:29:45

Dobrać inne akumulatory; już myślałem, są na pewno o niebo mniej magnetyczne niż paluszki. Za to paluszki:
a. mogą się obracać na kontaktach
b. ziemskie pole magnetyczne też je przemagnesowywuje; tak że kalibrację powinno się robić przynajmniej raz na kilka dni i przed każdym użyciem po dłuższym leżeniu.

Za to jak wyżej pisałem, przy 20 sztukach sprawa jest spokojnie do łyknięcia.

Re: DistoX 2
Autor: kukul (IP zapamiętane)
Data: 26 Dec 2013 - 22:05:46

Nie jest źle, z pomocą przychodzą modelarze :) np coś takiego:
[www.modele.sklep.pl]

z opisu wynika, że jest o 1,5mm grubsze (patrząc na podkładki jakie proponuje to spokojnie powinno się zmieścić) będę dalej szukał ale jestem pewien że się coś znajdzie. Najwyżej trzeba będzie gotowe pakiety rozpakietować na pojedyncze ogniwa

Re: DistoX 2
Autor: mteg (IP zapamiętane)
Data: 27 Dec 2013 - 09:55:24

kukul Napisał(a):
-------------------------------------------------------

> z opisu wynika, że jest o 1,5mm grubsze (patrząc
> na podkładki jakie proponuje to spokojnie powinno
> się zmieścić) będę dalej szukał ale jestem
> pewien że się coś znajdzie.

Tak dla jasności, to coś z linka na 99% będzie zawierało żelazo. W folii i w kontaktach. Czy to sprawdzi się lepiej niż paluszki - sama nie wiem. Może i mniej tego żelaza, ale nie ma gwarancji, że charakterystyka magnetyczna nie będzie pływała w miarę ładowania/rozładowywania.

m.

Idź do strony:  123-->
Bieżąca strona:1 z 3


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss