dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  <--12345-->
Bieżąca strona:3 z 5
Re: Android + DistoX
Autor: trroy (IP zapamiętane)
Data: 02 Dec 2013 - 11:42:53

nie no krytix wiem . Ale jest to niewygodne i upierdliwe jak dla mnie :)

Re: Android + DistoX
Autor: krytix (IP zapamiętane)
Data: 02 Dec 2013 - 11:51:46

Hehe, już się bałem:) Spokojnie program w fazie rozwoju jak sama napisała, ale jest na dobrej drodze.

Re: Android + DistoX
Autor: kravietz (IP zapamiętane)
Data: 02 Dec 2013 - 23:46:34

Uprzejmie donoszę, że na telefonie Pentagram Monster (Android 4.1.2) występują problemy z Bluetooth: po sparowaniu program zasysał dane z DistoX, potem zerwał, potem czasem się łączył a czasem nie. Potem w ogóle odmówił łączenia się. Pomógł reboot telefonu i ponowne sparowanie. I tak parę razy. Nie jest to raczej zepsuty Bluetooth bo ze słuchawkami czy laptopem działa stabilnie. Da się to jakoś zdebugować?

Re: Android + DistoX
Autor: svistak (IP zapamiętane)
Data: 05 Dec 2013 - 22:29:24

Wydaje mi się, że to raczej wina disto. Miałam podobne problemy, zazwyczaj wystarczała próba połączenia z wyłączonym disto (w praktyce problem nie był uciążliwy przy włączonej opcji auto reconnect i wyłączaniu disto podczas przemieszczania się)

Czy mogę prosić o sprawdzenie połączenia disto z innym urządzeniem android lub pocket topo? Chcialabym wiedzieć czy problem nadal będzie występować

Re: Android + DistoX
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 12 Dec 2013 - 23:37:10

Szczerze mówiąc jest to problem softwarowy stricte wynikający z ograniczeń telefonu który dałeś za przykład
Po prostu moduł Bluetooth wbudowany w ten telefon ma komunikację tylko w jedna stronę tzn SLAVE albo MASTER i nie da sie tego po prostu przeskoczyć tak długo jak długo bedziesz posiadał telefon z standardem modułu Bluetooth 2.0

Polecam poczytać o komunikacji serialowej i o tym jak przebiega taka komunikacja np miedzy DistoX a telefonem

Re: Android + DistoX
Autor: mdry (IP zapamiętane)
Data: 31 Dec 2013 - 14:00:47

Jako, że zakupiłem nowe DistoX zastnawiam się właśnie nad jakimś "tablecikiem".
W tej kwestii można imho wyznawać dwie filozofie; kupię pancerny, ale drogi, albo kupię coś, co z założenia posłuży dwa sezony, a jak to szlag trafii, to mnie przynajmniej krew nie zaleje.
Disto należy do kategorii pierwszej i alternatyw brak.
Za to ceny "rugged" Pocket PC są, a. zaporowe, b. same urządzenia moim zdaniem niedopracowane. To, przy ciągłym ruchu na rynku i zmianach standardów (systemów operacyjnych) nie za bardzo pozwala mi wierzyć w trwałość inwestycji.

Tak z głupia frant przeglądając internet natknąłem się na coś takiego:
[mobtech.interia.pl]

[www.euro.com.pl]

Jako, że nie cierpię na daleko posuniętą "telefinitis" i niewiele mam w temacie Androida do powiedzenia (znaczy się 0), byłbym zainteresowany jakąś dyskusją w tym temacie.

Re: Android + DistoX
Autor: dred (IP zapamiętane)
Data: 31 Dec 2013 - 15:41:38

Hej.
Żaden z tabletów z drugiego linka nie ma bluetooth.

Re: Android + DistoX
Autor: mdry (IP zapamiętane)
Data: 31 Dec 2013 - 19:39:41

Trochę inna liga;
[www.saturn.de]

Jakieś doświadczenia z pracą z podobnymi tabletami?

Re: Android + DistoX
Autor: mdry (IP zapamiętane)
Data: 02 Jan 2014 - 22:37:56

Android + laser (albo nawet taśma); czyżby konkurencja dla Świstaka?

[www.vhm-muenchen.de]

W sumie do pomiaru małych, prostych jaskń ciekawa i co najważniejsze cenowo przystępna alternatywa.

Re: Android + DistoX
Autor: mdry (IP zapamiętane)
Data: 09 Jan 2014 - 10:31:50

Przy okazji dowiedziałem się, że istnieje konkurencja dla programu Pauliny

[abris.shturmsoft.com]

Ale myślę, że programik Pauliny ma większy potencjał. Może by pomóc Paulinie w przetłumaczeniu go na różne języki?
Ja właśnie zrobiłem niemiecki.
Może ktoś byłby na siłach klepnąć hiszpański, francuski, a może i rosyjski, albo i ... chiński?

Trzeba promować środowisko ;)

Idź do strony:  <--12345-->
Bieżąca strona:3 z 5


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss