dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  12-->
Bieżąca strona:1 z 2
Projekt Jaskinie Tatr - Walls
Autor: krytix (IP zapamiętane)
Data: 23 Apr 2012 - 23:32:21

Witajcie

Po konsultacji z Kierem postanowiłem podjąć się ponownego zestawienia jaskiń Tatr w jednym projekcie.
Być może ktoś takie coś już ma, ale milczy i może się ujawni. Jeśli nie to może znajdę ludzi chętnych do współpracy.

Rok temu na kursie kartowania, uczestnicy otrzymali projekt w programie Walls gdzie znajdowało się kilkanaście jaskiń, w tym Śnieżna, Śnieżna Studnia, Kozia i sporo małych, mniej znaczących jaskiń.
Ostatnio wysłałem zapytanie do Piotrka kto to pilotuje i jak idą postępy. No i chyba ich nie ma, albo są a Piotr o nich nie wie ;)

Sprawa wygląda tak. Na dzień dzisiejszy odświeżyłem ten projekt. Wszystkie położenia otworów przeliczyłem na współrzędne wg UTM. Dołożyłem również Bańdziocha i Wysoką.



Obecnie robię porządek we wszystkich plikach zawierających dane pomiarowe, ażeby były one ujednolicone.

Chciałbym zaprosić do współpracy osoby, które mają u siebie dane jakichkolwiek jaskiń, które można by umieścić w tym projekcie.



Docelowo miałaby to być ujednolicona baza danych kartograficznych wszystkich jaskiń w Polskich Tatrach.
Osoby mogące i chcące pomóc proszę o kontakt: krytix@o2.pl

pozdrawiam
Krzysiek

Re: Projekt Jaskinie Tatr - Walls
Autor: Kiero (IP zapamiętane)
Data: 24 Apr 2012 - 21:00:18

Hej
Słyszałem od Krzyśka, że sporo os. pisze do niego z prośbą o udostępnienie projektu. Nie tędy droga.

Dane zawarte w projekcie nie powinny być publikowane w sieci, gdyż jest to wieloletnia praca os. które te pomiary wykonywały, przeliczały, systematyzowały. Praca ta wykonywana była bądź społecznie bądź na zlecenie PTPNoZ, więc upublicznianie jej bez zgody było by w pewnym sensie naruszeniem praw autorskich.

Projekt powstaje dla środowiska lecz są obawy, że mogą się znaleźć osoby które wykorzystają te dane do celów na których nam nie zależy a w szczególności do celów z których czerpie się korzyści majątkowe.

Zakładamy na tą chwilę udostępnienie do ściągnięcia jedynie plików wynikowych 3d wizualizujących rozmieszczenie jaskiń tatr zachodnich.

Temat praw autorskich jest dość delikatny, wiec jeśli są jakieś sugestie to prosimy o wypowiedzenie się w tym temacie.

Krzysiek zbiera dane pomiarowe jaskiń których w projekcie jeszcze nie ma, a które być może ma ktoś dostępne w wersji elektronicznej. Prosimy i podsyłanie ich na wskazany adres mailowy.

pozdr





- Jak Pan myśli, co w dzisiejszych czasach jest większym problemem: niewiedza, czy obojętność?
- Nie wiem, nie obchodzi mnie to.

Re: Projekt Jaskinie Tatr - Walls
Autor: krytix (IP zapamiętane)
Data: 24 Apr 2012 - 21:13:50

Dziękuję Piotrze za wyjaśnienie sprawy.
Ja tylko dodam, że jeśli macie dane w innej wersji niż elektroniczna to skanujcie i przysyłajcie. Przepiszemy to.

Re: Projekt Jaskinie Tatr - Walls
Autor: krytix (IP zapamiętane)
Data: 25 Apr 2012 - 22:58:52

Żeby nie było, że się obijamy czy coś...





Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2012-04-25 22:59 przez krytix.

Re: Projekt Jaskinie Tatr - Walls
Autor: Kiero (IP zapamiętane)
Data: 26 Apr 2012 - 17:00:33

Powierzchni wygląda ładnie, trzeba się będzie zrzucić na małe piwo dla "Małego"

- Jak Pan myśli, co w dzisiejszych czasach jest większym problemem: niewiedza, czy obojętność?
- Nie wiem, nie obchodzi mnie to.

Re: Projekt Jaskinie Tatr - Walls
Autor: krytix (IP zapamiętane)
Data: 27 Apr 2012 - 20:51:45

Jaskinie typu Mroźna, Mylna etc też są mile widziane. Dodatkowo jak ma ktoś wyraźne zdjęcia otworów jaskiń to proszę, też prześlijcie.

Re: Projekt Jaskinie Tatr - Walls
Autor: krytix (IP zapamiętane)
Data: 04 May 2012 - 13:01:40

Dodaliśmy model powierzchni oparty na poziomicach.




Re: Projekt Jaskinie Tatr - Walls
Autor: krytix (IP zapamiętane)
Data: 14 May 2012 - 20:51:30

Małe zestawienie Bandzioch vs Mylna





Re: Projekt Jaskinie Tatr - Walls
Autor: krytix (IP zapamiętane)
Data: 18 Oct 2013 - 17:46:04

Witajcie

Od dnia dzisiejszego rolę koordynatora projektu przejmuje Darek Lubomski z SKTJ.
Zasady pozostają bez zmian. Kto udostępnia dane lub pomaga jakkolwiek w projekcie, będzie otrzymywał aktualizacje na bieżąco.

pozdrawiam
Krzysiek

Re: Projekt Jaskinie Tatr - Walls
Autor: dlubom (IP zapamiętane)
Data: 05 Nov 2013 - 20:38:09

No to jedziemy :)

Do projektu dodałem jaskinie Goryczkową.

Kontakt do mnie : lubom<at>o2.pl

Oto lista jaskiń zawartych w projekcie :

Bandzioch Kominiarski
Dziura Pod Świstową
Goryczkowa
Koprowa Studnia
Kozia
Litworowa
Lodowa Małołącka
Małołącka
Mylna
Przy Jędrusiowej
Przy Przechodzie
Schron Pod Jędrusiową
Studnia Przy Przechodzie
Śnieżna Studnia
Upłazkowa
Wielka Śnieżna
Wilczy Schron
Wysoka Za Siedmioma Programi
Zaspałkowa Szczelina

Pozdrawiam
Darek Lubomski

Idź do strony:  12-->
Bieżąca strona:1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss