dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  12-->
Bieżąca strona:1 z 2
alternatywa dla disto
Autor: rychomax (IP zapamiętane)
Data: 22 Sep 2011 - 10:43:07

W końcu mamy porządne urządzenie do pomiarów w dziurach które jest alternatywą dla D3 i innych z klinometrem.
A nawet lepsze bo tańsze!
To jest BOSCH GLM 80 - kąt w zakresie 360st oraz 60st w zależności od płaszczyzny pomiaru.
Akumulator litowo jonowy ładowany przez microUSB.
A co najważniejsze jest mały i lekki, a na dodatek wyświetlacz zmienia pozycje w zależności od ułożenia!
Ja do tej pory używam w pracy poprzednika (bez pomiaru katów) DLE70 professional, w dziurach też i jestem z niego baaaardzo zadowolony, więc wydaje mi się że GLM80 to jest to.

_________________________________________________________________________
nigdy nie sądź że wiesz dobrze co "przedpiśca" miał na myśli....

Re: alternatywa dla disto
Autor: andi (IP zapamiętane)
Data: 27 Dec 2011 - 21:48:15

No fajny, ale jak zwykle wybrakowany :( Chyba ciezko bylo konstruktorom zainstalowac na stale bluetooth? A moze ta technologia jeszcze tam nie dotarla ;)
Wiem, czepiam sie, ale taki maly bzdet zncznie ulatwil by prace.

Re: alternatywa dla disto
Autor: krytix (IP zapamiętane)
Data: 28 Dec 2011 - 16:04:29

Nie wczytywałem się zbyt dobrze w opis urządzenia więc spytam. Rychu czy kąt poziomy jest azymutem rzeczywistym ?

Re: alternatywa dla disto
Autor: rychomax (IP zapamiętane)
Data: 30 Dec 2011 - 17:39:04

Wiesz co, nie wydaje mi się żeby miał kompas elektroniczny, ale sam jestem ciekaw bo go tylko raz oglądałem i trochę się napaliłem, czy odmierza od zadanego kierunku czy jakoś inaczej. Biorąc jednak pod uwagę fakt że i tak zawsze łażę z busolą to trochę mniejsze to ma znaczenie.... choć ciekaw jestem też... ;)

_________________________________________________________________________
nigdy nie sądź że wiesz dobrze co "przedpiśca" miał na myśli....

Re: alternatywa dla disto
Autor: krytix (IP zapamiętane)
Data: 30 Dec 2011 - 18:01:05

Czekam z niecierpliwością na relację :)
A swoją drogą jeśli by nie miał to może jest w PL jakiś majster elektronik, który funkcję busoli by dodał + bluetooth i byłaby maszynka niezła.

Re: alternatywa dla disto
Autor: rychomax (IP zapamiętane)
Data: 31 Dec 2011 - 15:27:30

..przede wszystkim bardzo tania..

_________________________________________________________________________
nigdy nie sądź że wiesz dobrze co "przedpiśca" miał na myśli....

Re: alternatywa dla disto
Autor: krytix (IP zapamiętane)
Data: 03 Jan 2012 - 21:18:40

Tak szukałem i szukałem i znalazłem i z Leici coś z pomiarem upadu. Cena kosmos ale jest. No i ma bluetooth: Leica DISTO D8

Jest też TruPulse 360B z pomiarem azymutu tylko cena ponad 9000 zł :)



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2012-01-03 21:22 przez krytix.

Re: alternatywa dla disto
Autor: rychomax (IP zapamiętane)
Data: 05 Jan 2012 - 15:17:48

no i widzi - a tu ma dziewięć razy tańszą rzecz, jedynie bez niebieskiegoząbka.....
...ale możesz sobie go flamastrem pomalować..;)

_________________________________________________________________________
nigdy nie sądź że wiesz dobrze co "przedpiśca" miał na myśli....

Re: alternatywa dla disto
Autor: mpudlo (IP zapamiętane)
Data: 07 Jan 2012 - 19:25:34

Bosch GLM 80 nie mierzy kątów poziomych (azymutu). Z założenia jest to urządzenie do prac ogólnobudowlanych i produkowane przez firmę o podobnym profilu :) Mierzy kąty pionowe (pochylenie) w dwóch płaszczyznach. Funkcja ta została wprowadzono po to, żeby móc zamocować dalmierz w specjalnej szynie aluminiowej. Jednym ruchem GLM 80 zamienia się w poziomicę elektroniczną.

Może udałoby się popracować DISTO D3a BT? Ma Bluetooth, ale inklinometr działa tylko w zakresie +-45 stopni.

Trupulse ma swoje zalety i wady. Zacznijmy od tych drugich Pierwszą jest oczywiście cena - zaporowa. Druga to brak plamki laserowej - celujemy jak lornetką, co jest raczej mało praktyczne w ciemnej jaskini. W końcu trzecia - to dużo mniej dokładny dalmierz, niż podobne rozwiązania typu DISTO, w którym położono nacisk na duży zasięg (inna technologia pomiaru odległości).
Zaleta jedna, ale za to chyba dla nas wymarzona - obserwacje z instrumentu mogą być przesyłane bezprzewodowo przez Bluetooth do zewnętrznego rejestratora z programem kartującym i zamieniane na współrzędne. Klasyczny GIS. Na rynku jest prawie-jaskiniowa wersja Trupulse 360R z normą IP56.

pozdro,
mp

niwelator

Re: alternatywa dla disto
Autor: rychomax (IP zapamiętane)
Data: 09 Jan 2012 - 14:49:33

mpudlo Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Bosch GLM 80 nie mierzy kątów poziomych (azymutu).

Kąt poziomy w budownictwie jak najbardziej sie mierzy- jeden z ważniejszych pomiarów (urządzenie to mierzy ten kąt)
....azymut nie oznacza kąta poziomego ogólnie tylko szczególnie - kat między PÓŁNOCĄ a kierunkiem zadanym/wybranym itd

_________________________________________________________________________
nigdy nie sądź że wiesz dobrze co "przedpiśca" miał na myśli....

Idź do strony:  12-->
Bieżąca strona:1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss