dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Kurs dokumentacji jaskiniowej dla zaawansowanych
Autor: Kiero (IP zapamiętane)
Data: 30 May 2011 - 13:07:33

Witam
Mamy jeszcze 5 wolnych miejsce na kurs dokumentacji jaskiniowej dla zaawansowanych.
[www.pza.org.pl]
Zapraszamy
Pozdr Kiero

- Jak Pan myśli, co w dzisiejszych czasach jest większym problemem: niewiedza, czy obojętność?
- Nie wiem, nie obchodzi mnie to.

Re: Kurs dokumentacji jaskiniowej dla zaawansowanych
Autor: krytix (IP zapamiętane)
Data: 06 Jun 2011 - 15:18:31

Dziękuję wszystkim za miłą atmosferę na szkoleniu, a prowadzącym za cierpliwość i ogrom wiedzy, którą nam przekazali.

p.s. z polecenia Kierownika :) pragnę poinformować, że jest spolszczona wersja Pocket Topo. [paperless.bheeb.ch]

p.s.2 Kiero, żeby nie było, że się ukrywam ;)

Re: Kurs dokumentacji jaskiniowej dla zaawansowanych
Autor: Kiero (IP zapamiętane)
Data: 08 Jun 2011 - 09:30:48

To czekamy jeszcze na spolszczonego wallsa, z tego co pamiętam to zostało już wam niewiele.
Przy okazji polecam generator przekrojów i planów dla walls (export do SVG) napisany przez kol. M.G. z Rudy Śląskiej
[walls.nocek.pl]
Pozdr Kiero

- Jak Pan myśli, co w dzisiejszych czasach jest większym problemem: niewiedza, czy obojętność?
- Nie wiem, nie obchodzi mnie to.



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-06-08 09:37 przez Kiero.

Re: Kurs dokumentacji jaskiniowej dla zaawansowanych
Autor: krytix (IP zapamiętane)
Data: 08 Jun 2011 - 11:58:58

Co do Wallsa to jedynie staram się pomagać osobie, która to zapoczątkowała.
Natomiast ciekawsza sprawa to na pewno fakt, że wraz z Szukasem rozpoczęliśmy prace nad spolszczeniem Theriona. Choć pewnie i to nie pomoże w zdobyciu zwolenników tego programu :)

Re: Kurs dokumentacji jaskiniowej dla zaawansowanych
Autor: mgala (IP zapamiętane)
Data: 08 Jun 2011 - 13:13:32

Strasznie żałuję że nie udało mi się wziąć udziału w warsztatach. Będzie jakaś szersza relacja?

Właśnie wróciłem z roboty, gdzie z konieczności zacząłem rysować na inkscapie. i muszę powiedzieć, że przez ostatnie 2 lata program dorósł na tyle, że z czystym sercem mogę go polecić do rysowania planów. Do tej pory byłem sceptyczny, rysowałem w ilustratorze, ale na prawdę wiele się zmieniło. W zasadzie jedyna rzecz która mi przeszkadza, to brak zagnieżdżania warstw (tak jak w illustratorze).

wiadomo, to tylko narzędzie, ale myślę że warto by było promować używanie opensorce'a i popularyzację svg jako formatu przechowywania zwektoryzowanej dokumentacji.



Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss