dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Kij w mrowisko - jaki program...
Autor: saymon (IP zapamiętane)
Data: 27 Apr 2010 - 20:19:10

Witajcie.

Piszę, ponieważ jestem w totalnej rozterce. Używam już od jakiegoś czasu DistoX i powoli PocketTopo oraz stary Corel przestają mi wystarczać. Zwłaszcza, że chciał bym mieć możliwość obejrzenia jaskini (ciągów pomiarowych) w 3D. Nasze, Polskie środowisko grotołazów "ciązy" wyraźnie ku Wallsowi. Z kolei znacznie przyjaźniejszy dla użytkowników DostoX jest Therion (twórcy Wallsa chyba jeszcze nie dostali do ręki tego wspaniałego narzędzia...). Czy przy rosnącej popularności DistoX nie należało by rozważyć Theriona jako lepszego narzędzia? Widzę, że na razie nie mamy w kraju wyraźnego faworyta i może nie jest jeszcze za późno na zmiany? Chyba, że większość z nas dalej woli taśmę, kompas i upadomierz. Zagorzałym tradycjonalistom powiem tylko, że nigy nie osiągną "klasycznymi" metodami tej precyzji i szybkości pomiarów jaką daje DistoX (to się docenia dopiero pracując pod lodowcem w strugach lodowatej wody...). Może więc zastanówmy się, czy nie warto pójść w kierunku nowoczesności i kompatybilności...

A może macie jakieś inne rozwiązanie?

Ciekaw jestem także jak sobie radzą inni użytkownicy DistoX w Polsce. Jacooś, napiszesz coś?

pozdrawiam serdecznie

saymon



Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss