dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  <--1234
Bieżąca strona:4 z 4
Re: wyśniony przyrząd już jest
Autor: saymon (IP zapamiętane)
Data: 13 May 2009 - 22:45:35

Witajcie

No to i ja dorzucę swoje 3 grosze.

Używam "pocketa" HP IPAQ HX4700. Synchronizacja przez USB. System operacyjny zmusza do pracy z Pockettopo ale z wyświetlaczem 4 cale o rozdzielczości VGA (480x600) całkiem przyjaźnie korzysta się z opcji rysowania i to chyba rekompensuje braki tego softu. Próbowałem poprzez emulację palma odpalić Aurigę ale program wyświetla się ze zredukowaną rozdzielczością. To oraz bardzo biedne opcje graficzne Aurigi powodują, że na tym sprzęcie ten program przegrywa z Pockettopo.

Jeśli chodzi o problem notacji pomiarów na papierze problem rozwiązałem w bardzo prosty sposób. Jako w pewnym sensie unikalną wartość przyjąłem odległość pomiędzy punktami. Jeśli notuję "strzały" tylko z numerami punktów, staram się przy ciągach pomiędzy punktami zanotować odległość. Jest to na pewno niedogodność ale nie zdarzyło mi się "poplątać" podczas pomiarów. Już podczas pracy na komputerze wszystko jest jasne i czytelne.

Zazwyczaj starcza mi wyeksportowanie danych do Cada, czasami jeszcze do Corela. Bardzo przydała by się opcja eksportu pomiarów w postaci 3D. Może trzeba na to jeszcze poczekać.

Pozdrawiam serdecznie

Re: wyśniony przyrząd już jest
Autor: szuracz (IP zapamiętane)
Data: 16 May 2009 - 16:39:18

Tak swoją drogą to ciekawe ile w kraju mamy gotowych zestawów DistoX? Z tego co tu piszemy to wnioskuję że kilka.

A'propos eksportu. Dobra wiadomość dla użytkowników Adobe. Illustrator CS pieknie odczytuję pliki z PocketTopo, zarówno plany jak i przekroje. Trzeba tylko szkicować róznymi kolorami a wszystko jest czytelne. Ja problem z braku numeracji rozwiązałem w inny sposób. Po prostu piszę podczas szkicowania numerek piórkiem i sprawa załatwiona. Co nie znaczy że nie bede postulował o taką zmianę w kolejnej wersji aplikacji.

Re: wyśniony przyrząd już jest
Autor: szuracz (IP zapamiętane)
Data: 22 May 2009 - 19:59:39

No i problem z numeracją załatwiony. Dopiero dziś znalazłem jak sie to robi. Wystarczy zaznaczyć piórkiem punkt a pod spodem wyświetla sie numer.... Takie proste że aż wstyd sie przyznać. Czemu nikt mnie nie sprostował?

Idź do strony:  <--1234
Bieżąca strona:4 z 4


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss