dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
tutorial rysowania planów w illustratorze
Autor: mgala (IP zapamiętane)
Data: 17 Mar 2008 - 09:29:16

hej,

polecam przygotowane przez Brandona Kowallisa tutoriale: krok po kroku tłumaczą wszystkie etapy rysowania planów jaskniowych w wersji zwektoryzowanej:

[www.incavedigitalsurvey.com]

Re: tutorial rysowania planów w illustratorze
Autor: Kiero (IP zapamiętane)
Data: 30 Jul 2009 - 23:46:52

Hej Marcin
Przygotowuję się do nowego projektu i chciałbym zmienić Corela na Ilustratora.
Czy mógłbyś mi przypomnieć która z wersji ilustratora zawiera bibliotekę znaków jaskiniowych i czy ta biblioteka znajduje się w standardzie czy trzeba ją sobie ściągnąć i dograć?
Pozdr Kiero



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2009-07-30 23:47 przez Kiero.

Re: tutorial rysowania planów w illustratorze
Autor: morello (IP zapamiętane)
Data: 28 Dec 2011 - 22:31:01

Najlepszym rozwiązaniem będzie Illustrator, najnowszy chyba ma biblioteki w standardzie. A jeżeli ściągnąć biblioteki to najlepiej z oficjalnych stron Adobe. Co do Corel'a to osobiście go nie polecam, na pierwszy rzut oka wydaje się łatwy w obsłudze jednak jest to "banalny program do banalnych rzeczy", ja głównie zajmuję się tworzeniem logotypów itp i nie ma porównania pomiędzy Illustratorem a Corelem. Jest jeszcze Indesign który również jest programem do tworzenia grafiki wektorowej i w nim też mogą być takie rzeczy jak znaki jaskiniowe, musiałbyś tylko poszperać w opcjach tych dwóch programów.

Re: tutorial rysowania planów w illustratorze
Autor: krytix (IP zapamiętane)
Data: 28 Dec 2011 - 23:07:57

Używam obecnie CS5 PL i mam biblioteki z jakiejś starszej wersji, ale są to dość prymitywne znaki.
Nie mniej jednak bardzo dobrze się w Illustratorze rysuje.

Re: tutorial rysowania planów w illustratorze
Autor: morello (IP zapamiętane)
Data: 29 Dec 2011 - 11:24:00

W indesign cs5.5 też są biblioteki

Re: tutorial rysowania planów w illustratorze
Autor: Rajkon (IP zapamiętane)
Data: 07 Feb 2012 - 11:57:32

Kiero, rysuję plany w Illustratorze od chyba 3 lat, ciągle się uczę, bo to ogromny program, ale znaki możesz sobie stworzyć sam i zapisać w symbolach użytkownika :)

Re: tutorial rysowania planów w illustratorze
Autor: Kiero (IP zapamiętane)
Data: 12 Feb 2012 - 20:47:16

Dzięki Mundek za info, ale zostałem jednak przy Corelu. Biblioteka znaków polega u mnie na banalnym kopiuj/wklej. Są plusy i minusy tego rozwiązania, ale chyba najważniejsze jest to, że działa.
Pozdr

- Jak Pan myśli, co w dzisiejszych czasach jest większym problemem: niewiedza, czy obojętność?
- Nie wiem, nie obchodzi mnie to.



Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss