dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
miejsca do biwakowania
Autor: Merrist (IP zapamiętane)
Data: 11 Apr 2007 - 22:16:43

Heyka!
Czy ktoś wie coś na temat jakiś fajnych pól, miejsc biwakowych w okolicach Janowa, Sokolich Gór lub Częstochowy?
Takich zarządzanych zazwyczaj przez nadleśnictwa, bezpłatnych a zarazem żeby miejscowi z motyką nie przegonili ;)

Re: miejsca do biwakowania
Autor: wzg3 (IP zapamiętane)
Data: 11 Apr 2007 - 22:40:34

polana na Gorach Towarnych kolo Olsztyna, schronisko skalne w Zielonej Gorze, pole namiotowe w Zlotym Potoku...

Re: miejsca do biwakowania
Autor: justbiel (IP zapamiętane)
Data: 12 Apr 2007 - 07:13:59

nawiązując do złotego potoku to chyba najlepsze miejsce w tym regionie poza gospodarstwami agroturystycznymi.

Na miejscu masz podwójny murowany kibel, bieżącą wodę, równy teren pod namiot w lasku sosnowym, blisko do rzeczki i stawu, zorganizowane miejsce na ognisko, wiatę gdyby padało wraz z ławkami i stołami, niedaleko do sklepu, skałek i jaskini niedźwiedziej : )

Nie wiem kto tym zarządza ale chyba pobliski hotel. Latem zawsze jest jakiś człowiek zbierający opłaty za wjazd i grilowanie (chyba 3 zł) a poza sezonem to może sie ktoś zjawić dopiero jak będzie namiot.

Re: miejsca do biwakowania
Autor: Merrist (IP zapamiętane)
Data: 12 Apr 2007 - 07:31:39

Pole namiotowe w Złotym potoku to masz na myśli to koło źródeł Zygmunta i Elżbiety w dol. Wiercicy
(zaznaczone na mapie "Wyżyna Krak-Częst 1:100 000)

Re: miejsca do biwakowania
Autor: justbiel (IP zapamiętane)
Data: 12 Apr 2007 - 12:48:31

Mnie akurat chodzi o pole znajdujące się w lasku nad stawem koło hotelu Kmicic.
Koło źródeł Zygmunta nie kojarzę niczego co wyglądało by na możliwość rozbicia namiotu za wyjątkiem parkingu i pstrągarni.

Re: miejsca do biwakowania
Autor: MichałD (IP zapamiętane)
Data: 12 Apr 2007 - 16:49:17

Dawniej za Źródłami Zygmunta było pole biwakowe, od kilku lat (2-3?) teren jest zaorany i posadzone są drzewka, ale została niewielka polanka gdzie 2-3 namioty zmieszczą się spokojnie. Tylko nie wiem jak z legalnością takiego biwaku, a i ludzi tam w sezonie sporo, więc...

---
pozdrawiam
Michał
[www.JuraPolska.com] & [www.ForumJurajskie.pl]

Re: miejsca do biwakowania
Autor: ricco (IP zapamiętane)
Data: 12 Apr 2007 - 23:07:58

Orientujecie sie co do wysokości mandatów za nielegalne biwakowanie ?

Re: miejsca do biwakowania
Autor: XPawelekX (IP zapamiętane)
Data: 13 Apr 2007 - 22:38:11

ricco Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Orientujecie sie co do wysokości mandatów za
> nielegalne biwakowanie ?


Wydaje mi się że większość orientuje się w tym "jak spać żeby nie wpaść" ;)

A ja polecam Całe Sokole Góry jako dobre miejsce do biwakowania 2km na południe od Olsztyna

Choć nie wiem czy dobrze robie, bo jak wszyscy się tam zjadą to nie będzie już tak fajnie...

Re: miejsca do biwakowania
Autor: justbiel (IP zapamiętane)
Data: 14 Apr 2007 - 06:52:22

To raczej średni pomysł.
Poza tym że mało turystów to równie dobrze można by sie rozbić gdziekolwiek. Las, skały i brak czegokolwiek z zaplecza pod ręką. Ryzyko mandatu oraz szansa na kradzież rzeczy z namiotów zostawionych bez opieki wzrasta kilkukrotnie.
Przeczytaj dokładnie prośbę Merrist'a co go interesuje.

Wracając do tematu to można by się podkusić o poszukanie czegoś w Olsztynie w prywatnych gospodarstwach agroturystycznych. Rozbijacie sobie namiocik w ogrodzie na ogrodzonej parceli na peryferiach misteczka, do skałek i jaskiń bliziutko, woda i sklep również a koszty pewnie niewielkie w porównaniu ze spokojem psychicznym. Jeżeli tai pomysł Cię interesuje to zobacz koniecznie tą listę. Masz tam też info o Z. Potoku.

[www.jura.art.pl]

lub wujek Google

[www.google.pl]



Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss