dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  12-->
Bieżąca strona:1 z 2
jaskinia wierna
Autor: PawełGdynia (IP zapamiętane)
Data: 27 Feb 2007 - 13:33:06

Witam!
Mam jedno pytanie do osob zorientowanych w temacie. Czy istnieje mozliwosc zwiedzenia jaskini Wiernej w Ostrezniku, czy jest to w jakis sposob ograniczone?
Z gory dziekuje za wszelkie informacje!
Pozdrawiam!

Re: jaskinia wierna
Autor: bisiu (IP zapamiętane)
Data: 27 Feb 2007 - 15:20:08

Jaskinia jest zamknięta kratą, jednak można ją zwiedzić; w określonych terminach organizowane są wejścia.
Wierną opiekuje się Speleotrek, więc najlepiej jak zasięgniesz informacji u źródła.

Re: jaskinia wierna
Autor: justbiel (IP zapamiętane)
Data: 27 Feb 2007 - 15:23:17

Jak mi się wydaje to kolega Model współpracuje z Trekkowcami.
Postaraj się dogadać na PW, może jakieś wejście kontrolno pomiarowe niedługo tam będzię.

Jak wyczytałem na ich stronie to w wydarzeniach było : "liczenie nietoperzy 24.2.2007r."
Więc za szybko raczej tam nie wrócą ale zawsze można sie umówić za jakiś czas.



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2007-02-27 15:25 przez justbiel.

Re: jaskinia wierna
Autor: markpm (IP zapamiętane)
Data: 21 Apr 2010 - 22:20:53

Witam,
wejście do Wiernej będzie w sobotę czy w niedzielę? W jakich godzinach?

Re: jaskinia wierna
Autor: kkacper (IP zapamiętane)
Data: 21 Apr 2010 - 23:45:18

Jak przyniesiesz flaszkę to może być nawet w piątek :))

a tak poważnie:
otwieramy w sobotę po południu do godzin wieczorno-nocnych (potem impreza pod Wiercicą i nikomu nie będzie się chciało siedzieć pod otworem). W niedzielę też otwieramy do od rana do południa mniej więcej. Pamiętaj, że na pobieżne zwiedzenie Wiernej trzeba ze dwie godziny

pozdrawiam i zapraszam

kkacper

Re: jaskinia wierna
Autor: markpm (IP zapamiętane)
Data: 22 Apr 2010 - 08:25:59

Na 100% będziecie pod Wierną w niedzielę? Ostatnio jak byłem w niedzielę to pocałowałem klapę, bo wszyscy przenieśli się na Brzozówki :P Napisz mi na maila (pisałem do Speleo Myszków, ale nikt nie raczy odpisać) co potrzeba (sznurek itp) i jakie tam macie trudności w dziurze, żeby mi się kolega nie zaklinował :D

Mój mail: markpm@o2.pl

Re: jaskinia wierna
Autor: kkacper (IP zapamiętane)
Data: 22 Apr 2010 - 11:45:28

Pewnie Model jest poza zasięgiem i dlatego nie odpowiada - właśnie się przeprowadził.
Tak jak już pisałem wejście do Wiernej zarówno w sobotę po południu jak i w niedzielę do południa (Wiercica będzie dostępna również dla nocnych Marków również w nocy z soboty na niedzielę :)).
Jeśli chodzi o jaskinię. Szpeju do zwiedzania jaskini Wiernej nie trzeba - w dwóch trudniejszych pionowych miejscach są założone drabinki sznurowe. Inne miejsca można przejść stosunkowo prostą zapieraczką.
Wejście dość wąskie - ciasnota w pionowej szczelinie na odcinku około trzech metrów. Nie jest to co prawda żadne "Z ileś tam" ale przejście dość uciążliwe podczas wychodzenia. Cała "studnia" wejściowa ma z siedem metrów (mówienie o studni jest pewnym uproszczeniem :))
Do zwiedzania Wiercicy potrzebne przyrządy do zjazdu i wychodzenia. Lina będzie wisiała.
pzdr
kkacper

Re: jaskinia wierna
Autor: Martin0576 (IP zapamiętane)
Data: 22 Apr 2010 - 22:12:47

Witam.
Od lat planuję wybrać się do Wiernej i zawsze mi coś wypadnie. Chciałbym jednak zapytać o kilka spraw.
Wiem że jaskinia jest spora. (widziałem mapkę)

Czy do zwiedzenia dostępna jest całość jaskini czy tylko wybrane odcinki?
Jeśli cała, to ile czasu trzeba przeznaczyć na dokładne zwiedzenie jaskini?
Jaki ubiór ze sobą zabrać? Czy to jaskinia gdzie występuje woda czy raczej w środku jest na tyle sucho aby wystarczyło ciepłe ubranie?

Oświetlenie wiadomo że we własnym zakresie. Czy potrzebna jest mapka?
W ogóle jak przebiega zwiedzanie. Grupkami czy z przewodnikiem speleo klubu?

Znalazłem też otwór wejściowy do jaskini Maurycego w Sokolich Górach. Ktoś wie jak ją zwiedzić?

Może sporo pytań ale będę wdzięczny za informacje. Pasjonują mnie jaskinie... do tej pory zwiedziłem tylko małą część w Górach Sokolich, kilka w dolinie Będkowskiej, Jaskinię Twardowskiego, jaskinie w Kusiętach oraz Jaskinię Mylną w dol. Kościeliska, Tatry, w sumie przypadkowo znaleziona:) i kilka innych.

Pozdrawiam wszystkich grotołazów:)
Marcin.

Re: jaskinia wierna
Autor: markpm (IP zapamiętane)
Data: 25 Apr 2010 - 22:10:38

Dzięki za umożliwienie zwiedzania. Przeszliśmy ok 500 metrów, a i tak dało nam to mocno w kość. Wrócimy tam w czerwcu, pozdrawiam ;)

Marek, Speleo Olkusz.

Re: jaskinia wierna
Autor: model (IP zapamiętane)
Data: 26 Apr 2010 - 14:21:35

Pozdrawiam wszystkich uczestników "IV Biwaku Pod Wiercicą" było bardzo miło. Wszystkich tych, którzy nie wyrobili się ze swoimi planami i przybyli za póżno by wejść do Jaskini Wiernej zapraszamy serdecznie w dzień przed "IV Mszą Świętą w Jaskini Wiercicy" za tych co zginęli w górach i jaskiniach. To wydarzenie bedzie miało miejsce jak już się przyjęło w pierwszą niedziele czerwca tj.6.6.2010r. Jaskinia Wierna będzie więc otwrarta dzień w cześniej w sobotę od godz. 10 do wieczora. W dniu Mszy świętej w Wiercicy jaskinia Wierna będzie zamknięta. Jeszcze raz przepraszam tych, którzy nie zdążyli zwiedzić J.Wiernej i zapraszam w czerwcu w odpowiednio wczesnych godzinach. Dla informacji: W "IV Biwaku Pod Wiercicą" uczestniczyło ponad 100 koleżanek i kolegów grotołazów. W ciągu tych dwóch dni J.Wierną zwiedziło ok.100 osób, a J. Wiercice ok.50 osób. Wiecej informacji na naszych (Speleo-Myszków) stronach. [speleotrekmodel.w.interia.pl] oraz kilka fotek na: [www.modelek13.webpark.pl]

Pozdrawiam jeszcze raz i do zobaczenia na IV Msza Św. w Jaskini Wiercicy, w intencji „tych co zginęli w górach i jaskiniach”.



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-04-26 14:23 przez model.

Idź do strony:  12-->
Bieżąca strona:1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss