dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  <--123456789-->
Bieżąca strona:3 z 9
Re: Książki o jaskiniach Jury
Autor: justbiel (IP zapamiętane)
Data: 09 Feb 2007 - 20:21:01

Logowanie ?
Każdy może się zalogować bądź zarejestrować i uzyskać dostęp do danych.

Chyba że dostęp będzie dany tylko wąskiemu gronu. Wtedy tworzymy (tworzycie) taką małą sektę i każdy z naszej (waszej) np. 50 osobowej drużyny zamieszcza tam wszelkie nowinki jakie gdzieś zdobędzie lub się pojawią związane z danym obiektem (np. galerie, opisy szkód, oberwania... )
Coś jak forum supersprzedawców na allegro. Mają swój świat i nikt pospolity tam nie zagląda.

Tylko trąci mi to za bardzo jurajskim klubem vipowskim. Już widzę te głosy oburzenia o ukrywaniu danych...
Koncepcja była by ok tylko kto decydowałby o osobach dopuszczonych do bazy ? Jakie kryteria doboru ludzi itd...? Oj jest nad czym myśleć.

Rozumiem że sprawa dotyczy na razie Jury ?
Sorki że trochę zbaczamy z tematu ale jak wątek sie nie rozwinie to szkoda zakładać nowy post.




Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2007-02-09 20:29 przez justbiel.

Re: Książki o jaskiniach Jury
Autor: mike55 (IP zapamiętane)
Data: 09 Feb 2007 - 20:55:35

Pomysł jest dobry bo po tym jak przestał się ukazywać informator "Jaskinie Wyzyny" gdzie moglismy prawie na bieżąco przeczytac o nowinkach jurajskich powstała generalnie duża biała plama w tym temacie - od czasu do czasu cos gdzies się pojawi w czasopismie Jaskinie czy na jakiś stronach www ( najwiecej jest jeszcze na tym forum speleo ).
Tylko trzeba zastanowic się nad kwestia dostepu ( problem ochrony tych obiektów ) dla takich oszołomów w stylu a_si.
Jednak jakkolwiek sieby postąpiło czy zrobiłoby sie taka stronke czy nie zawsze część będzie za a część przeciw - tak to juz na tym świecie jest.

Re: Książki o jaskiniach Jury
Autor: artur (IP zapamiętane)
Data: 09 Feb 2007 - 21:01:42

justbiel Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Logowanie ?
> Każdy może się zalogować bądź zarejestrować
> i uzyskać dostęp do danych.
>
> Chyba że dostęp będzie dany tylko wąskiemu
> gronu. Wtedy tworzymy (tworzycie) taką małą
> sektę i każdy z naszej (waszej) np. 50 osobowej
> drużyny zamieszcza tam wszelkie nowinki jakie
> gdzieś zdobędzie lub się pojawią związane z
> danym obiektem (np. galerie, opisy szkód,
> oberwania... )
> Coś jak forum supersprzedawców na allegro. Mają
> swój świat i nikt pospolity tam nie zagląda.
>
> Tylko trąci mi to za bardzo jurajskim klubem
> vipowskim. Już widzę te głosy oburzenia o
> ukrywaniu danych...
> Koncepcja była by ok tylko kto decydowałby o
> osobach dopuszczonych do bazy ? Jakie kryteria
> doboru ludzi itd...? Oj jest nad czym myśleć.

Pisze o technicznych możliwościach, tak jak mówiłem
sam dostęp dałbym wszystkim, osobiście nie chciałbym
odpowiadać za przyznawanie dostępów, od tego się kwasy
między ludźmi robią :(

> Rozumiem że sprawa dotyczy na razie Jury ?
> Sorki że trochę zbaczamy z tematu ale jak wątek
> sie nie rozwinie to szkoda zakładać nowy post.

dla mnie obojętne, w tym momencie chodzę tylko po jurze,
ale mechanizm raz zrobiony byłby uniwersalny, można wrzucić
inne rejony.

Re: Książki o jaskiniach Jury
Autor: artur (IP zapamiętane)
Data: 09 Feb 2007 - 21:08:09

mike55 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Pomysł jest dobry bo po tym jak przestał się
> ukazywać informator "Jaskinie Wyzyny" gdzie
> moglismy prawie na bieżąco przeczytac o
> nowinkach jurajskich powstała generalnie duża
> biała plama w tym temacie - od czasu do czasu cos
> gdzies się pojawi w czasopismie Jaskinie czy na
> jakiś stronach www ( najwiecej jest jeszcze na
> tym forum speleo ).

Ale masz osobny dział w Jaskiniach, z tego co wiem,
redakcja cierpi na brak dobrych materiałów, dlatego
jest tyle ile jest na temat jury.

> Tylko trzeba zastanowic się nad kwestia dostepu (
> problem ochrony tych obiektów ) dla takich
> oszołomów w stylu a_si.

Każdy ma prawo wypowiedzi, nie przepadam za cenzurą
co najwyżej można później podpinać ciekawsze teksty
o samej jaskini w bardziej widoczne miejsce, a pozostałe
teksty zostawić nie naruszone, maniacy będą sobie
pisać bez szkody dla innych.

> Jednak jakkolwiek sieby postąpiło czy zrobiłoby
> sie taka stronke czy nie zawsze część będzie
> za a część przeciw - tak to juz na tym świecie
> jest.

Dokładnie, stąd pewnie też pierwsza większa strona
jaskiniowa powstała w Sopocie, daleko od jaskiń,
w Krakowie jak kiedyś o tym rozmawiałem wymiękłęm
przy polemikach co kto dlaczego poco itp ;)

Re: Książki o jaskiniach Jury
Autor: sandwich (IP zapamiętane)
Data: 09 Feb 2007 - 21:51:47

Jestem ogromnym przeciwnikiem zmieniania czegokolwiek(zmieniliśmy rząd i prezydenta, bo miało być lepiej i co z tego wyszło). Forum jest fajne. Piszą tu różne osoby z którymi się nie zgadzam, ale po to jest forum, by dyskutować. Zauważyłem, że problem pojawił się wraz ze zjawiskiem o nazwie a_sia(napisałem tak, bo moja żona ma na imię Joanna i nie chcę, by stało się ono pejoratywne na tym forum). Mam nadzieję, że dziewcze się wystrzela i problem po mału zniknie. Błagam więc nie wymyślajmy niczego innego.

Re: Książki o jaskiniach Jury
Autor: artur (IP zapamiętane)
Data: 09 Feb 2007 - 22:12:36

Zmiany są nieuchronne, wszystko się cały czas zmienia ;)

A poważniej to nie trzeba nic zmieniać, forum, żyje swoim życiem. Na hipotetycznej stronie z jaskinią umieszczasz tylko link do dyskusji na jej temat. Co ciekawsze fragmenty, że np. została posprzątana, zamknięta, klucz tu i tu, przeklejasz do głównego info.

Re: Książki o jaskiniach Jury
Autor: maciek (IP zapamiętane)
Data: 09 Feb 2007 - 22:24:00

Ja uważam że forum ( oprócz tego zjawiska a_si ) to jak napisał sandwich to dobra rzecz
i nie ma tu co zmieniać oprócz problemu anonimowości osób w przypadku obrażania innych
i rzucania nazwiskami itp. Taka baza byłaby jakby dodatkiem do forum gdzie te informacje o których się tu mówi byłyby uporzadkowane w jedną całośćjustbiel, by np chcąc znaleźć coś o jaskini X nie "latać" po wszystkich watkach na forum.
Natomiast taką bazę można by zrobić - widzę Arturze ze jeśli mógłbyś podjąć się zrobienia takiej bazy danych byłoby to bardzo fajnie bo mielibysmy tak sądze bieżące informacje wreszcie jakoś tam uporządkowane
i z wielu źródeł, ich aktualizacje, szczegóły itp
Myślę, że nie byłaby to jakaś konkurencja dla czasopisma "Jaskinie" bo tak jak dotychczas informacje jeśli ktoś by chciał przesłałby do publikacji, choć z numeru na numer ilość informacji o Jurze maleje niestety, a osób działa na niej coraz więcej.
Oczywiście ja ze swej strony deklaruje pomoc w tworzeniu tej bazy i przesyłaniu materiałów ale pod warunkiem, że inne osoby zainteresowane uczestnictwem w tym projekcie jeśli tak to można nazwać zrobią to samo - chodzi o wzajemną wymiane materiałów.
Co do kwesti dostępu tu pewnie wśród uczestników forum zdania będą podzielone, może nawet krytyczne -
ale uważam że trzeba tu zrobić dla dobra ochrony jaskiń jakąś weryfikacje ( to jest do obgadania ).
Z tego co zauważyłem to na forum reprezentowane są wszystkie aktywnie działajace na Jurze środowiska jaskiniowe z czego oczywiście z racji położenia Jury dominują krakowskie, śląskie i częstochowskie tak że jeśli byłyby one reprezentowane a tak widzę czytajac posty to baza byłaby pełna i aktualizowana.
Generalnie da się zauważyć że na forum są lub oglądają prawie wszystkie aktywnie działające na Jurze osoby
jak i soro jest osób spoza tych terenów zainteresowanych ta tematyką.
Praktycznie codziennie otrzymuje jakieś maile z prośbą o lokalizację jakiegoś obiektu, nowych parti
więc widze że zainteresowanie tematyka jest duże, dlatego też dodam że nie mam tu na mysli tworzenie tej bazy "pod siebie" bo w prawie wszystkich wiekszych jaskiniach tych "starych i nowych" już byłem ( już do jaskiń Jury jeżdże też z tego względu rzadziej a raczej się powspinać na skałki a częściej np do jaskiń beskidzkich ( patrz mój artykuł w ostatnich jaskiniach - nieskromnie powiem :) )czy na Słowacje do której mam duży sentyment (w przedostatnich Jaskiniach z kolei artykuł z naszej wyprawy eksploracyjnej do Starego Hradu ), i mam na ten temat wystarczajacą ilość materiałów - ewentualnie interesowałyby mnie jakies tam nowinki. Takie baza byłaby raczej przede wszystkim dla tych co zaczynają swa przygodę z jaskiniami Jury.
Sądze że możnaby zacząć od zapytania kto w ten pomysł wchodzi bo na razie rozumiem że:
justbiel, mike55, artur, ja.
Czyli kto jest za, a kto przeciw :) - prosimy o swe wypowiedzi
Pozdrawim - Maciek



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2007-02-09 22:41 przez maciek.

Re: Książki o jaskiniach Jury
Autor: sandwich (IP zapamiętane)
Data: 09 Feb 2007 - 22:31:08

Jeżeli to ma być skrót, do wątków na forum lub kompedium najciekawszych informacji, to czemu nie. Brońmy się tylko przed wymyślaniem innych for dla bardziej mądrych, lepszych itd,. Zostawmy to, co jest.

Re: Książki o jaskiniach Jury
Autor: sandwich (IP zapamiętane)
Data: 09 Feb 2007 - 22:41:01

Do Maćka


Nie ma co ograniczać dostępu. Oszołomy i tak będą mieli lepsze informacje od nas. Jeżeli ktoś coś kopie lub odkrywa to dzieli się informacją w odpowiednim dla niego momencie. Np. Jaskinia Miecharska jest dla większości forumowiczów z innych for wciąż zagadką.

Re: Książki o jaskiniach Jury
Autor: wzg3 (IP zapamiętane)
Data: 09 Feb 2007 - 22:42:13

tak samo jak jaskinia widmo :)))))

Idź do strony:  <--123456789-->
Bieżąca strona:3 z 9


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss