dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  <--12
Bieżąca strona:2 z 2
Re: Jaskinia Mydlnicka
Autor: a_sia (IP zapamiętane)
Data: 22 Jan 2007 - 16:25:28

krakusowi?
po co ci obiekt już nie istniejący?
Czy masz pewność,że w tamtej ,,tajnej" nie tajnej vel wyimaginowanej jaskini nie ma zwłok jakiegoś człowieka którego zasypało po wejściu? Jeśli ten twój ,,główny" eksplorator robi takie niebespieczne szalowanie to trzymaj się od niego z daleka! Nie trzeba być wróżką żeby w niedługim czasie zobaczyć cię w kostnicy! Asia

Re: Jaskinia Mydlnicka
Autor: misza (IP zapamiętane)
Data: 23 Jan 2007 - 20:38:40

krak41 Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Czy ma ktoś zeskanowny plan Mydlnickiej z
> Jaskiń Polski Kowalskiego z lat 50-tych ?
>
>
>
> Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2006-12-28 12:57 przez
> krak41.

witam,

przerabiałem już kiedyś temat jaskini mydlnickiej. faktycznie w kamieniołomie znajduje się korytarz o długości ok. 7-8m, który próbowałem odgruzowywać. niestety najprawdopodobniej korytarz został zniszczony również od drugiej strony i zasypany - podczas usuwania gruzu z końca korytarza notorycznie wsypywały mi się kolejne "porcje" - w końcu sobie dałem spokój...

na powierzchni, w ścianach obok korytarza są pozostałości korytarzy, bardzo ładnie mytych. naniosłem to wszystko na plan łącznie z odkrytym korytarzem i porównałem całość z planami Kowalskiego - nic a nic nie chce pasować. to inny obiekt.

udało mi się nawiązać kontakt z pewnym gościem, który pracował jako brygadzista w czasach świetności kamieniołomu. z uporem twierdzi, że żadnej jaskini nie było (to skąd plany kowalskiego?). twierdzi również, że obecne dno kamieniołomu jest ok. 10 metrów wyżej niż wcześniej (wypełnienie odpadami z pieca-wapiennika). sprawdziłem dokładnie daty powstania planu jamy i datę stwierdzenia całkowitego zasypania otworu - pokrywają się z czasem, gdy "dziadek" tam pracował. albo ściemnia, albo alzheimer...

generalnie temat bardzo ciekawy, ale z tego co wiem, to wiele osób do niego podchodziło. istnieje również opis dojścia do otworu owej jaskini, jednak wg. mnie nie przystaje wogóle do dzisiejszego kształtu kamieniołomu.

pozdrawiam, Misza

więcej szczegółów na gg: 4996776

Re: Jaskinia Mydlnicka
Autor: a_sia (IP zapamiętane)
Data: 26 Jan 2007 - 10:08:21

Ad. Misza

Jeśli ktokolwiek coś wie, to z pewnością środowisko Krakowskie. Wątpię, by reszta Polski była lepiej poinformowana.
A w tym przypadku internet nic nie wskóra.

Pozdrawiam. Asia

Re: Jaskinia Mydlnicka
Autor: krak41 (IP zapamiętane)
Data: 02 Feb 2007 - 20:08:41

Widzę a_siu że prowadzisz na forum "walkę z wiatrakami" :)
tym bardziej że większość forumowiczów ( są też oczywiście osoby
zaczynające swą przygodę ze speleologią )to pewnie osoby o ugruntowanej pozycji w środowisku speleologicznym w naszym kraju i najlepsi znawcy tematu jaskiń jurajskich, którzy na pewno
zjedli zęby na jaskiniach z tym że tu na forum pozostają pod swoimi nickami.
I dlatego nie rozumiem cię w ogóle - możesz mi i innym pewnie też wyjaśnić co chcesz zyskać
tą swoją postawą i robieniem tu "bagienka" ?



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2007-02-02 20:41 przez krak41.

Re: Jaskinia Mydlnicka
Autor: a_sia (IP zapamiętane)
Data: 05 Feb 2007 - 00:46:52

Ad. krak41

Nie wypowiadasz się na temat : jaskinia Mydlnicka
Więc "bagienko" wniosłeś tu ty "krak41" (lub może M.P?)


Teren ten został już zapewne zinwentaryzowany przez "Kraków". Jaskinia w stanie opisanym kiedyś, już nie istnieje a "misza" dość wyczerpująco napisał.
Amen.

Asia

Idź do strony:  <--12
Bieżąca strona:2 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss