dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  123-->
Bieżąca strona:1 z 3
szczelina w studni/szambie
Autor: wzg3 (IP zapamiętane)
Data: 17 Oct 2006 - 00:27:06

Witam,

Dziś czeka mnie zejście do &#8222;szamba&#8221; które jest puste, na głębokości 6 metrów jest odbicie w lewo, w kierunku północnym, długość około 2 metry, jest to zacisk, jak dla mnie ZII &#8211; ZIII, następnie korytarz opada pionowo w dół, wrzucając tam kamień jak pisałem w innym poście, nie słychać gdy opada, jeżeli uda mi się to zrobię jakieś foto, ale wątpię żeby udało mi się naświetlić pionowy otwór.

Drodzy koledzy z forum, chciałbym zaciągnąć rady, ponieważ nie jestem aż tak profesjonalny w łażeniu po dziurach jak pewnie nie jeden z was...
Nad głową i na dole mam kamienie wapienne, inaczej mówiąc wanty, zaklinowane między sobą, trzeba się wczołgać koło 2 metrów, więc cały będę w tej dziurze, wiem że to nie bezpieczne, ale bardzo intryguje mnie ten fakt że jest głęboko, i to bardzo...

Jeżeli uda mi się, to jutro przedstawię fotki z tej dziurki, jeżeli nie uda mi się tego zrobić to opisze na forum co widziałem itp.

Jestem zaskoczony ponieważ tego we własnym ogrodzie się nie spodziewałem i nigdy do tego nie przywiązywałem wagi...

Pozdrawiam serdecznie, życzcie mi szczęścia;)

Tomek

Re: szczelina w studni/szambie
Autor: MichałD (IP zapamiętane)
Data: 17 Oct 2006 - 08:21:14

Witaj,

jeżeli to szambo jest/było używane to masz wielką szansę na ostatnie kilka postów w swoim zakładam że dość krótkim życiu... No chyba że masz na stanie aparat tlenowy?

pozdrawiam
Michał
[jurapolska.com]

Re: szczelina w studni/szambie
Autor: wzg3 (IP zapamiętane)
Data: 17 Oct 2006 - 11:01:58

aparatu tlenowego nie mam niestety;/

Re: szczelina w studni/szambie
Autor: hassel (IP zapamiętane)
Data: 17 Oct 2006 - 19:53:32

Czyzby pierwsza na Jurze :Jaskinia Gowniana !!!!!! Egzor Wykrakal to w jakims dawniejszym poscie ..... a tak powaznie to lepiej Daj sobie Spokoj (choc to moze spozniona rada!!!).

Re: szczelina w studni/szambie
Autor: wzg3 (IP zapamiętane)
Data: 17 Oct 2006 - 21:05:29

Witam,

eksploracji ciąg dalszy,dzis musiałem kopać dość głęboko i przy okazji widziałem co nie co:) wiec szanowni grupowicze, jest to dziura do której pojęcia nie miałem od 23 lat!;) bo tyle mam, ze łowię rybki miałem pod ręką kołowrotek, wędkę i żyłkę:) około 70-80 metrów, zawiesiłem wiec ciężarek 10gram i spuściłem w miejscu gdzie jest ostry spad w pionie.

Wielu z was pewnie może nie wierzyć, ale cała żyłka zeszła mi z kołowrotka wiec ta dziura jest można powiedzieć dość głęboka, nie będę jej dalej penetrował ponieważ jak już wcześniej pisałem, podobne jest to do j. w Kielnikach, wanty itp., życie jest mi miłeJ) ale dodam że wszystko bezpiecznie wygląda i jutro postaram się jakieś fotki umieścić na forum, bo dziś nie miałem na to czasuJ)

Pozdrawiam serdecznie zainteresowanych nową dziurką, życzcie powodzenia;)
Tomek.

Re: szczelina w studni/szambie
Autor: Robert (IP zapamiętane)
Data: 18 Oct 2006 - 17:47:24

łał, takie szambo to skarb :D

nie trzeba go nigdy opróżniać

a serio, czekam na fotki

Re: szczelina w studni/szambie
Autor: wzg3 (IP zapamiętane)
Data: 18 Oct 2006 - 20:26:39

fotki beda z opoznieniem poniewaz dzis znow caly dzien musialem kopac i wykopywac rury od szamba do domu;/ ale jest to niezla sprawa powiem szczerze, fotki na bank beda.


pozdrawiam

Re: szczelina w studni/szambie
Autor: lachu83 (IP zapamiętane)
Data: 20 Oct 2006 - 15:29:23

będą te fotki czy już sie udusiłeś oparami z szamba? (nie życzę Ci oczywiście)
ciekawość mnie trawiii straszna co z tego będzie... (czyżby żarcior??)

pozdrawiam

Re: szczelina w studni/szambie
Autor: wzg3 (IP zapamiętane)
Data: 20 Oct 2006 - 17:20:12

jutro max w niedziele wrzuce foty, sory ze ich jeszcze nie ma ale nie mam czasu na ich zrobienie nawet.

Re: szczelina w studni/szambie
Autor: Robert (IP zapamiętane)
Data: 20 Oct 2006 - 20:52:50

jaką grubą masz żyłkę w kołowrotku ? zdajesz sobie sprawę, że 70-80 wolnego zwisu to trzy Studniska ?

Idź do strony:  123-->
Bieżąca strona:1 z 3


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss