dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
jaskinia rudnicka i Jaskinia w Zamczysku
Autor: carconosh (IP zapamiętane)
Data: 29 Sep 2006 - 14:18:48

Poszukuję informacji nt jaskini rudnickiej i innych próżni (również sztucznych) znajdujących się we wzgórzu Czubatka (Klucze).

I mam jeszcfze pytanko: Czy był ktoś ostatnio w jaskini w zamczysku (NE od Ryczowa)?? Jak wygląda sytuacja na dole??

Re: jaskinia rudnicka i Jaskinia w Zamczysku
Autor: M (IP zapamiętane)
Data: 29 Sep 2006 - 17:02:14

Te info są w Inwentarzu wydanym przez Parki z siedzibą w Będzinie ja je posiadam na stanie.
Owszem byłem i jest bez zmian od pewnego czasu.(MM)

Re: jaskinia rudnicka i Jaskinia w Zamczysku
Autor: hassel (IP zapamiętane)
Data: 29 Sep 2006 - 20:42:33

Dolaczam sie do tej prosby -Czy moglby ktos napisac ile ma ta sztolnia pod jaskinia, Rudnicka, dlugosci?.Czy ta jaskinia (z wielka sala,) polozona w okolicy jest zasypana czy tez otwor jest drozny?.

Re: jaskinia rudnicka i Jaskinia w Zamczysku
Autor: maciek (IP zapamiętane)
Data: 29 Sep 2006 - 21:37:55

Sztolnia na Rudnicy która notabene opisałe po raz pierwszy wraz ze szkicem w biuletynie Informator - Jaskinie Wyzyny ma 97m długości i 3m deniwelacji zaś Jaskinia Na Rudnicy ( nie Rudnicka ) 27m. Nieco powyżej i w prawo od otwotu w charakterystycznym zapadlisku jest zasypany otwór kolejnej jaskini bądź sztolni z dużą salą. Ponadto w skałkach nad Czerwonym Stawem ( ten w którym widać betonowe resztki szybu kopalni żelaza Rudnica ) była krótka sztolnia ( ok 25m ) poszukiwawcza tych rud - otwór zasypany przez obrywy.

Bardzo ciekawym obiektem jest tez połozone nieopdal w Pomorzanach Schronisko w Starym Łomiku - ze znajdującej się tu ciasnej szczeliny bardzo wiało gdy obiekt zwiedzałem ale strop jest bardzo niestabilny by obiekt eksplorować.



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2006-09-29 21:51 przez maciek.



Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss