dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  1234-->
Bieżąca strona:1 z 4
Szeroki Aven - jak trafić
Autor: moser (IP zapamiętane)
Data: 19 Jul 2006 - 12:38:43

Jak trafić do tej jaskini? Wiem że to gdzieś w dolinie Szklarskiej w okolicy Jerzmanowic ale na moich mapach nie jest zaznaczona

Re: Szeroki Aven - jak trafić
Autor: ricco (IP zapamiętane)
Data: 17 Feb 2007 - 12:16:36

Czy ktos z forumowiczów był na samym dnie tej jaskini - jak to wyglada ?

Re: Szeroki Aven - jak trafić
Autor: justbiel (IP zapamiętane)
Data: 17 Feb 2007 - 12:29:19

Dość trudno ją znaleźć. Leży niedaleko jaskini Ciasny Awen. Obie to pionowe rozpadliny.
Jaskinie znajdują sie nieopodal skałek w 2/3 wysokości.
Wzgórze jest charakterystyczne bo na jego szczycie stoi wielki krzyż.
Stojąc przy ciasnym awenie powinno być widać drogę i dolinkę, szeroki jest za załomem skalnym w stronę wzgórza.
Dojście mostkiem a potem łąko stromo pod górę.
Trzeba sie nałazić aby znaleźć ale przynajmniej wiadomo na jakim wzgórzu.

Co do samej jaskini to z 7 lat temu wszystko sie sypały w okolicach końcowych studni. Cała ta studnia była właściwie z wiszących kamieni. Po drodze ciasne przełazy i mało przyjemna studnia wejściowa.

Okropność. Łe

Re: Szeroki Aven - jak trafić
Autor: a_sia (IP zapamiętane)
Data: 19 Feb 2007 - 10:15:13

Nie polecam początkującym.

Asia

Re: Szeroki Aven - jak trafić
Autor: bisiu (IP zapamiętane)
Data: 19 Feb 2007 - 10:35:45

a_sia Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Nie polecam początkującym.
>
> Asia

A skąd wniosek, że koledzy są początkujący ?

Re: Szeroki Aven - jak trafić
Autor: a_sia (IP zapamiętane)
Data: 19 Feb 2007 - 11:03:38

Przeczytaj "bisiu" jeszcze raz moje krótkie zdanie. (Jest bez podtekstów)

Przeczytaj też parę postów osób pytających i sam udziel sobie odpowiedzi.

Asia

Re: Szeroki Aven - jak trafić
Autor: bisiu (IP zapamiętane)
Data: 19 Feb 2007 - 21:35:42

Przeczytałem "a_siu" jeszcze raz twoje krótkie zdanie (bez żadnych podtekstów), zadałem sobie także trud odszukania i przeczytania postów osób pytających. I wiesz co? Dalej nie jestem w stanie zrozumieć twojej odpowiedzi, więc proszę wytłumacz mi łaskawie skąd wynika to przekonanie, że osoby pytające są początkujące? Czy wynika to ze stażu na forum? Jeśli tak to zapewne mnie też wyślesz zaraz na kurs jaskiniowy do jakiegoś klubu. Czy jeśli zapytam na forum o jaskinię "W Niedźwiedzim Dupińcu", to zostanę również uznany za początkującego i postraszony akcją ratunkową JOPR? Czy osoba chodząca po jaskiniach na Jurze, w Tatrach, Sudetach etc. pytająca o lokalizację jaskini W Trzech Kopcach jest początkująca w Beskidach czy początkująca w ogóle pomimo, powiedzmy, 10 letniego stażu? Więc może sama zastanów się nad tym co piszesz, bo naprawdę twoje odpowiedzi w dotychczasowej formie nic nie wnoszą do dyskusji. Nie czepiałbym się, gdyby twoja odpowiedź miała postać: "Nie polecam zwiedzania ze względu na trudności techniczne, ciasnoty, kruszyznę. Jaskinia nie jest bezpieczna!!!" - taka forma odpowiedzi niesie w sobie jakąś treść.

Pozdrawiam

Re: Szeroki Aven - jak trafić
Autor: kasak (IP zapamiętane)
Data: 20 Feb 2007 - 14:31:51

Ja mam pytanie troche nie do tematu, ale nie chce zakładac nowego a tu chyba uzyskam tę informacje, a więc czy ktos mógłby mi pomóc w wytłumaczeniu gdzie znajduje się Ciasny Aven? Sam szukałem już tej jaskini dwa razy, ostatnio znalazłem tylko Szeroki Aven, lecz zwiedziłem jedynie partie początkowe. Więc jak najłatwiej dotrzec od Szerokiego Aventu do Ciasnego ? Proszę o pomoc.

Re: Szeroki Aven - jak trafić
Autor: justbiel (IP zapamiętane)
Data: 20 Feb 2007 - 21:07:57

Jak stoisz przy szerokim to trzeba obejść te skały przy których jest jaskinia (zostawić je po prawej) i kierować się w kierunku opadania doliny ale za bardzo nie należy schodzić w dół. Jaskinia znajduje się na niewielkim wypłaszczeniu i taj jak pisałem wcześniej pamiętam że widać stamtąd było światła samochodów w dolinie.
Wzgórze nie jest takie duże i jak nie ma śniegu to widać że prowadzi obok niewielka ścieżka.

Bardzo trudno to wytłumaczyć więc radziłbym powęszyć na czuja na tym zboczu. Malutka dziura w ziemi bez żadnych skał w 3/4 wysokości wzgórza z krzyżem.

Mogę sie oczywiście mylić ponieważ odwiedzałem ją dość dawno ale była to pamiętliwa chwila.

Re: Szeroki Aven - jak trafić
Autor: a_sia (IP zapamiętane)
Data: 21 Feb 2007 - 11:51:58

bisiu Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Dalej nie jestem w
> stanie zrozumieć twojej odpowiedzi, więc proszę
> wytłumacz mi łaskawie skąd wynika to
> przekonanie, że osoby pytające są
> początkujące?
>
twoja odpowiedź miała postać: "Nie polecam
> zwiedzania ze względu na trudności techniczne,
> ciasnoty, kruszyznę. Jaskinia nie jest
> bezpieczna!!!" - taka forma odpowiedzi niesie w
> sobie jakąś treść.
>
> Pozdrawiam


Właśnie ta druga część ROZSZERZONA odpowiadała moim poglądom prezentowanym w tamtym poście.
Ach, nie dogodzisz ludziom. Długi elaborat - nie znają określeń i nie rozumieją treści. Krótko - za krotko!
Ale w końcu wiadomo, że Nie jest to jaskinia bezpieczna dla początkujących, bez względu kim są.

Pozdrawiam. Asia

A propos Ciasnego Avenu. Wielu ludzi miało problemy z wyjściem! Niech ktoś zostanie na zewnątrz, nie wchodź tam sam!

Asia

Idź do strony:  1234-->
Bieżąca strona:1 z 4


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss