dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  <--123456-->
Bieżąca strona:5 z 6
Re: Jaskinia Niedźwiedzia w Złotym Potoku
Autor: a_sia (IP zapamiętane)
Data: 21 Feb 2007 - 11:33:30

Boruta Napisał(a):
-------------------------------------------------------
>
> Jaskinia ostrężnicka:
> Nie stwierdziłem w niej i w jej pobliżu żadnych
> ciekawych metalowych przedniotów.

Jeśli to jest na temat J. Niedźwiedziej lub traktuje o rzekomych śmieciach, to ja jestem od dziś "Rokita"!

Bez względu na popularność czy jej brak, ZAWSZE będę krytykowała WANDALI!

Z powyższego,cytowanego zdania jasno wynika,że nie było mowy o śmieciach. Może najpierw "Boruta" napisz, potem przeczytaj, potem kliknij "wyślij".

Skoro niby śmieci to "ciekawe metalowe przedmioty" inne śmieci to już nie-śmieci. Zwracam honor.
Asia

Re: Jaskinia Niedźwiedzia w Złotym Potoku
Autor: wzg3 (IP zapamiętane)
Data: 21 Feb 2007 - 11:53:48

Mówisz o krzyżu przy wejściu do jaskini Ostrężnickiej? Bo innego w okolicy nie widziałem?

Re: Jaskinia Niedźwiedzia w Złotym Potoku
Autor: Boruta (IP zapamiętane)
Data: 21 Feb 2007 - 19:50:08

[OFFTOPIC]
asia, przeczytaj jeszcze raz w całości to, co napisałem, zastanów się troszke lepiej i dopiero zabieraj głos.
Nie wynika też, że chodze z wykrywaczem po jaskiniach. "żadnych ciekawych metalowych przedmiotów" - metalowe śmieci spełniają warunki tego zwrotu.
Cytowanie zdania wyrwanego z kontekstu, to też stara sztuczka samoobrony. Temat j. ostrężnickiej był odpowiedzią na jeden z powyższych postów. Nad tematem ostrężnickiej, w tym samym poście pisałem na temat wątku. Więc o co w ogóle chodzi, jeżeli już dyskutuje, chociaż nie wiem po co.
Faktycznie asia sprawia, że zawartość treści w postach gwałtownie spada na rzecz bezsensownej kłutni i kombinowania na przemian, jak by tu zabłysnąć bardziej niż przedmówca, więc prosze Cię a_sia o dalszą kłutnie na priv, jeżeli jesteś taką osobą, na jaką się przedstawiasz, lub założenie osobnego wątku "co nam leży na sercu". Od tej pory postaran się zaprzestać wszelkich prób dyskutowania z Tobą na nieistotne tematy na łamach forum, ale chętnie poza nim.
W takich przypadkach, mając na względzie dobro treściwości forum, jestem za cenzurą, także to co powyżej napisałem nadaje się do usunięcia.
Dlaczego nie ma banowania, a po kilku banach z ostrzeżeniem blokady IP?
[/OFFTOPIC]

wzg3 czy chodzi Ci o "loch", który widzimy po prawej wchodząc nasypem z zamku dolnego, już w obrębie mórów zamku? Jeżeli tak, to nie jest to loch, tylko efekt podkopania murów przez "złodziei". Kilka lat temu szczelina pod zwalonym murem wyglądała, jak sklepienie lochu, ale to tylko złudzenie.
Byłem przy oględzinach przez dr. Kołodziejskiego i gościa od projektów renowacji zachowawczej i ochrony zabytków (nie pamiętam nazwiska).

justbiel czy masz na myśli spirzowy krzyż na skale, czy jakiś inny?
Czy był on w pobliżu zamku?
jakiej był wielkości?
pozdro

Re: Jaskinia Niedźwiedzia w Złotym Potoku
Autor: wzg3 (IP zapamiętane)
Data: 21 Feb 2007 - 19:56:11

loch lezy po 2 stronie tego co mowisz,ale prawie na samej gorze zamku, wchodzi sie mala szczelina obsypana z piachem, a dopiero po wejsciu widac ze to loch.
Tego co mowisz Boruta, nie widzialem.

Bede tam w ciagu okolo tygodnia - maks. 2, tak samo pod j. Mysia, bo teraz czasu nie znalazlem to zdam foto relacje.

Pozdrawiam:)

Re: Jaskinia Niedźwiedzia w Złotym Potoku
Autor: justbiel (IP zapamiętane)
Data: 21 Feb 2007 - 23:27:44

Boruta:

Zamiast żądać banów i blokady - po prostu przestań komentować i wdawać się w idiotyczne dyskusje.

Co do krzyża
- idąc od zamku do knajpy na ostrężniku ale bardzo szerokim szerokim łukiem w prawo. Nieopodal szlaków będzie ciąg niewielkich kilkumetrowych pagórków piaskowych wzdłuż drogi i na jednym z nich stał bardzo stary drewniany krzyż.
Może już go ukradli bo to było kilka lat temu.
Rozmiar klasyczny - podobny jak pod jaskinią ostręznicką.


Re: Jaskinia Niedźwiedzia w Złotym Potoku
Autor: a_sia (IP zapamiętane)
Data: 23 Feb 2007 - 08:05:47

Skoro temat zmieniono i "Boruta" awanturuje się (podpuszcza kolesi?) zamiast wyjaśnić krótko, to pisanie w tym temacie traci sens.

Asia

Re: Jaskinia Niedźwiedzia w Złotym Potoku
Autor: Boruta (IP zapamiętane)
Data: 23 Feb 2007 - 12:14:42

Wracając do j. "grota niedźwiedzia", czy ktoś wie, gdzie znajduje sie dokumentacja prac w jaskini?
Co prawda było to zwykłe wywalanie namuliska na zewnątrz, ale wiem, że część istotnych informacji została spisana, także w trakcie prac nad utworzeniem parku.

Re: Jaskinia Niedźwiedzia w Złotym Potoku
Autor: ricco (IP zapamiętane)
Data: 26 Oct 2008 - 09:17:26

Co do dokumentacji chyba jest ona w rekach archeologów.

Re: Jaskinia Niedźwiedzia w Złotym Potoku
Autor: Tomek 23 (IP zapamiętane)
Data: 02 Jan 2011 - 15:28:11

Bylismy ostatnio w tej jaskini przy okazji
pobierania wody do picia w lokalnym źródełku.
Moja uwagę zwróciła ciasna szczelina idąca z
jaskini w głab góry - w świetle latarki
ciagała się daleko - właził tam ktoś ?

Re: Jaskinia Niedźwiedzia w Złotym Potoku
Autor: ricco (IP zapamiętane)
Data: 02 Jan 2011 - 19:05:19

tak - szczelina z zaciskiem
i generalnie to wszystko.

Idź do strony:  <--123456-->
Bieżąca strona:5 z 6


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss