dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  12-->
Bieżąca strona:1 z 2
dol. Szklarki - nowa nadzieja
Autor: skobel (IP zapamiętane)
Data: 17 Sep 2005 - 16:34:00

byłem miesiąc temu na zachodnim zboczu dol. Szklarki i idąc sobie między ostańcami (między Łysą a Sokołowymi) wszedłem w niewielki lasek i tam pod skałką była niewielka (5m) pozioma dziura, która moim zdaniem nadaje się do kopania.

Czy ktoś może coś wie na ten temat więcej?

Re: dol. Szklarki - nowa nadzieja
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 17 Sep 2005 - 17:03:36

Czy chodzi ci o Jaskinię Szklarską?
To faktycznie zasypany fragment większej próżni krasowej dostępnej jeszcze przed wojną.
No chyba że o inny obiekt ci chodzi?!

Re: dol. Szklarki - nowa nadzieja
Autor: skobel (IP zapamiętane)
Data: 17 Sep 2005 - 21:39:51

nie nie to nie ten obiekt. Dojście jest proste: idąc od Łysej Skały (trudno jej nie rozpoznać) w kierunku Sokołowych (gdzie z kolei łojanci zawsze się wspinają) trzeba przejść przez lasek szerkości może 50 metrów a długi na może 200-300. Ten lasek kryje w sobie niepozorną skałkę. Po północnej (w tym lasku) stronie jest tam ścieżka przebiegająca wschód-zachód. Ta dziura jest może 30 metrów od tej ścieżki tuż o podnóża tej skałki. Z drogi co prawda jej nie widać ale wystarczy wyjśc kilkanaście metrów powyżej i łatwo w miarę ją znaleźć. Otwór jest mniej więcej 80 cm wysoki, 40 cm szeroki i wyłożony jest liśćmi. Biegnie kilka metrów, zakręcając lekko w prawo. Kończy się gliną a nie skałą więc pomyślałem sobie, że ma jakiś dalszy ciąg.

Re: dol. Szklarki - nowa nadzieja
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 18 Sep 2005 - 07:51:53

To faktycznie nie J. Szklarska. Gdzie Sokołowe, a ona sama?!

Re: dol. Szklarki - nowa nadzieja
Autor: skobel (IP zapamiętane)
Data: 18 Sep 2005 - 12:49:28

Sokołowe Skały są na północ od Łysej Skały, jakieś 600m w lini prostej na północ.
Sprawdziłem na mapie topograficznej i to zalesione wzgórze z tą jamą nazywa się Dalnica.
Leży w połowie drogi między Łysą a Sokołowymi. Trzeba przejść na jego północną stronę i w poprzek będzie biegła ścieżka. Trzeba nią pójść na zachód i jak pojawią się skałki po lewej, zacząć szukać tej dziury. Otwór nie najtrudniejszy do znalezienia, choc trzeba ciut podejść, bo ze ścieżki niewidoczny.

Re: dol. Szklarki - nowa nadzieja
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 18 Sep 2005 - 13:09:53

Jak myślisz Skobel zinwentaryzowana ona juz była, czy nie?
Mówisz 5m. dł.? W tym rejonie jedyne co mi przychodzi na myśl to bardzo ładna Jaskinia Meander, ale według twego opisu lokalizacji otworu nie o nią chodzi. Próbowałeś kopnąć w niej?;)

Re: dol. Szklarki - nowa nadzieja
Autor: skobel (IP zapamiętane)
Data: 20 Sep 2005 - 17:40:56

Myślę tak:

nie wierzę, że jest to zupełnie nowa dziura, choć inwentaryzacja mogła ją pominąć. Chodzi o to, że można w niej pokopać, bo i dno, jak i zakończenie zachęca do tego. Jak chodzę po skałkach to nie mam ze sobą przecież łopaty :) więc nic nie kopałem, natomiast jakby ktoś chciał pokopać to wyżej wymieniony opis powinien każdego w miarę kumatego doprowadzić do niej.

Re: dol. Szklarki - nowa nadzieja
Autor: Kuba Nowak (IP zapamiętane)
Data: 21 Sep 2005 - 08:49:02

Witam
Od bodaj roku w Dolinie Szklarki prowadzę inwentaryzację. Jeśli dobrze się orientuję w opisie, to dziura ta została już przeze mnie zinwentaryzowana, chyba pod nazwą Dziura w Dalnicy i ma 7 metrów. Eksploracja w dolinie trwa...
Kuba Nowak

Re: dol. Szklarki - nowa nadzieja
Autor: skobel (IP zapamiętane)
Data: 21 Sep 2005 - 20:04:55

No to ładnie z Twojej strony :) Nawet nazwa adekwatna. Teraz kogoś z łopatą i kilofem, by dorzucić kolejne metry.

Re: dol. Szklarki - nowa nadzieja
Autor: maciek geolog (IP zapamiętane)
Data: 27 Jan 2008 - 21:44:11

Czy ostatnio ktoś był w jaskini Meander bo zamieszkała tam chyba para borsuków ?

Idź do strony:  12-->
Bieżąca strona:1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss