dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  <--1234567-->
Bieżąca strona:6 z 7
Re: Pod Bukami I i II
Autor: Pawel_P (IP zapamiętane)
Data: 29 Nov 2010 - 08:40:11

Witam, forum czytam od jakiegoś czasu ale post pierwszy :)
Ja sie zgadzam z Don Peppone
bylismy niedawno w 1 i 2 i zdecydowanie obydwie są po tej samej stronie drogi. No chyba że 45 metrowy chodnik kopalni, z którego odchodzą naturalne korytarze to nie jest ta jaskinia ale z opisem i planem sie wszystko zgadza więc raczej Don ma racje

Re: Pod Bukami I i II
Autor: Infrat (IP zapamiętane)
Data: 29 Nov 2010 - 10:59:28

No to może przyjmujemy inną drogę za punkt odniesienia. Ja nadal będę twierdził co napisałem powyżej.

markpm - tak, zdjęcie zamieszczone przez dzu w pierwszym poście, to krata w sztolni galmanowej.

Jarosław Surmacz

Re: Pod Bukami I i II
Autor: Pawel_P (IP zapamiętane)
Data: 29 Nov 2010 - 13:03:07

Infrat a czy w dwójce oprócz tego chodnika starej kopalni co ma ok 45 metrów są jeszcze jakieś niesplanowane korytarze kopalni? Bo jak byliśmy ostatnio to nam sie to z planem nie zgadzało bo było tam troche korytarzy których nie było na planie. Dość dużo korytarzy, może nie kilometr ale myśle że 500 metrów będzie. I czy do jaskini pod bukami II jest to małe wejście po prawej stronie kraty, taki niski korytarzyk? Bo musze sie przyznać że to wejście wysprzątaliśmy jak ostatnio byliśmy i worki zostawiliśmy koło otworu tak jak prosił ktoś na forum. I czy w dwójce oprócz chodnika kopalni gdzie można stać to naturalne partie są niskie na ok 35 cm? Od chodnika kopalni odchodzą 3 różne ciągi? właśnie takie niskie? Pytam bo chciałbym wiedzieć czy wogóle byłem w pod bukami II :) możliwe że to jednak nie była ta dziura bo kilka korytarzy jednak się z planem nie zgadzało. I nie znaleźliśmy korytarza z perłowym jeziorkiem, taka szczelina jak w opisie była ale nie do przejścia i w miejscu niezgodnym z planem.

[w26.wrzuta.pl] - wejście na prawo od kraty.
[w26.wrzuta.pl] - korytarz którego nie było na planie, słabo widoczny stępel podtrzymujący strop.
[w26.wrzuta.pl] - zakratowany otwór
[w26.wrzuta.pl] - niski na około 35 cm korytarz odchodzący z końca chodnika kopalni

Infrat powiedz prosze czy przypadkiem się władowałem do sztolni galmanowej?

Z góry dziekuje za odpowiedź :)


Re: Pod Bukami I i II
Autor: Infrat (IP zapamiętane)
Data: 29 Nov 2010 - 13:50:32

Pawle - władowałeś się do sztolni galmanowej.

W Pod Bukami II również są partie, których nie ma na planach u Szelerwicza i Górnego (Partie Bezrobotnych). Są to ciasne, szczelinowe, lecz ładnie myte partie, prowadzące właśnie w kierunku jeziorka (choć nazwanie tamtej kałuży jeziorkiem jest trochę na wyrost). Na planie (http://www.sktj.pl/epimenides/jura/podbuk_p.html) jest to kontynuacja najdalej wysuniętych na północ partii, w kierunku północno-zachodnim.

W Pod Bukami II jest taka sama krata jak w sztolni, tylko jest ułożona poziomo.

Jarosław Surmacz

Re: Pod Bukami I i II
Autor: Pawel_P (IP zapamiętane)
Data: 29 Nov 2010 - 14:42:23

Plan miałem akurat uzupełniony, chyba nawet z tego forum, gdzie partie bezrobotnych są zaznaczone. Przynajmniej już wiem, czemu... nie był zbyt dokładny... jeżeli tak to można opisać :)

Re: Pod Bukami I i II
Autor: markpm (IP zapamiętane)
Data: 29 Nov 2010 - 17:30:47

Dzięki Infrat. Na przełomie maja/czerwca kraty jeszcze nie było.

Re: Pod Bukami I i II
Autor: Michał_J (IP zapamiętane)
Data: 18 Dec 2010 - 22:15:23

Kuba Nowak Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Zamykaniem jaskiń zajmuje się wrocławska "Pro
> Natura" w ramach programu ochrony podkowca
> małego, który jest finansowany ze środków
> unijnych.


Trochę na temat tego programu jest w 61 biuletynie centrum dziedzictwa przyrody Górnego Śląska ,,Przyroda Górnego Śląska'' Jest też ciekawy artykuł na temat najwiekszej w Polsce kolonii nocków orzęsionych na strychu zabytkowego kościoła w Sławkowie, liczącej około 530 osobników.

Re: Pod Bukami I i II
Autor: artur (IP zapamiętane)
Data: 23 Dec 2010 - 17:05:57

W Jaskiniach nr 2(47)2007, A. Górny, M. Szelerewicz "Sztolnie Galmanowa w Czernej" jest artykuł zawierający sytuację jaskini i sztolni w terenie, plan i opis sztolni oraz wiadomosci o gornictwie w tym terenie.

Re: Pod Bukami I i II
Autor: ricco (IP zapamiętane)
Data: 02 Jan 2011 - 15:40:25

Oprócz jaskini tez w sztolni na lewo w szczelinie
za ejściem jest ciekawe zagruzowane
nieco miejsce do eksploracji - kopał tam ktoś ?

Są tam tez ładne nacieki - widać że to eweidentnie partie naturalne:

Re: Pod Bukami I i II
Autor: Jurasz (IP zapamiętane)
Data: 03 Jan 2011 - 09:48:32

Tak jest to miejsce do odgruzowania -
idzie w kierunku j. Pod Bukami I
i dodatkowo z niego lekko wieje.

Idź do strony:  <--1234567-->
Bieżąca strona:6 z 7


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss