dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  1234567-->
Bieżąca strona:1 z 7
Pod Bukami I i II
Autor: Luc (IP zapamiętane)
Data: 12 Aug 2005 - 18:12:29

Witam.

Wybieram się ze swą lepszą połową do jaskiń Pod Bukami I i II. W związku z powyższym mam pytanie - czy w ostatnim czasie komuś z Was udało się dostać do wymienionych próżni? Z informacji, które znalazłem wynika, że wejście poważnie utrudniają śmieci, składowane w częściach przyotworowych przez autochtonów. Obawiam się, że w ramach wyposażenia oprócz kombinezonu należałoby zaopatrzyć się w koparkę. Czy otwory (pomimo śmieci) da się zlokalizować? Czy przekopywanie 'osadów' jest w tej chwili wykonalne bez spędzenia na miejscu np. dwóch dni?

A skoro już o śmieciach mowa - mniej więcej miesiąc temu zapuściliśmy się w Kryspinowską. W ramach czynu społecznego wynieśliśmy stamtąd worek puszek po piwie i mnóstwo innych 'znalezisk'. W partiach, gdzie występują jeziorka ktoś 'zgubił' również kawałki czarnej folii oraz resztki świeczek, nie wspominając o butelce Sowietskoje Igristoje, pozostawionej zapewne w ramach dekoracji. Serce się kraje.

...

Luc

Re: Pod Bukami I i II
Autor: Alferek (IP zapamiętane)
Data: 14 Aug 2005 - 22:08:34

O szlachetne to, że wysprzątaliście Kryspinowską. Jak ja tam byłem chyba 3 lata temu to zaraz przy wejściu leżała zdechła kura, z której cuchnęło na kilometr. O potłuczonym szkle i dziurawej piłce do nogi nie wspomnę.

Re: Pod Bukami I i II
Autor: Aneta (IP zapamiętane)
Data: 15 Aug 2005 - 12:58:43

W Kryspinowskiej jest już chyba wszystko, z odpływem szamba włącznie...:( Na szczęście chyba się komuś ten odpływ nie udał. Niestety, pojawiło się już sporo pleśni. I cuchnie na kilometr nawet bez zdechłej kury. Cieszę się, że jeszcze ktoś uważa, że warto dbać o tą jaskinię, jakiś rok temu próbowaliśmy sprzątać, choć zadanie nas przerosło. Te puszki po piwie w mało dostępnych miejscach, pośrodku jeziorek, to lekka załamka...:-:

Re: Pod Bukami I i II
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 15 Aug 2005 - 13:41:59

Jaskinie pod Bukami to gnój niewarty odwiedzin

Re: Pod Bukami I i II
Autor: maciek (IP zapamiętane)
Data: 22 Aug 2006 - 00:41:14

Czy juz te jaskinie są dostepne bo Speleo Brzeszcze oczyszczało otwory
- co im sie bardzo chwali - ze śmieci ?
Chetnie znó odwiedziłby te bardzo ciekawe dziury zwłaszcza II-kę do Perłowego Jeziora.

Re: Pod Bukami I i II
Autor: Ziro (IP zapamiętane)
Data: 22 Aug 2006 - 09:24:48

Witam
Na dzien dzisiejszy Speleoklub Brzeszcze wraz z gospodarzem terenu leśniczym Robertem Walusem oraz studentem leśnictwa prowadzi prace w jaskini Pod Bukami oraz w innych zapadliskach, lejach i starych sztolniach mające na celu usunięcie zalegających tam śmieci. Projekt przewiduje ponadto wykonanie barier ochronnych, tablic ostrzegawczo-informacyjnych oraz zabezpieczenie otworów przed ponownym ich zasypaniem. Tak ze w niedługim czasie bedzie to mozliwe.
Pozdrawiam Robert Pest
Speleoklub Brzeszcze
Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2007-01-12 15:25 przez Ziro.

Re: Pod Bukami I i II
Autor: artur (IP zapamiętane)
Data: 23 Aug 2006 - 10:12:23

Znajomy powiedział, że już oczyścili :)

Re: Pod Bukami I i II
Autor: Ziro (IP zapamiętane)
Data: 17 Dec 2006 - 19:33:58

Witam !
Studnia wejściowa jaskini Pod Bukami została oczyszczona ( w sumie 4 kontenery samochodowe śmnieci ! )
Za zgodą Wojewódzkiego Konserwatora Ochrony Przyrody w Krakowie oraz zatwierdzeniu projektu technicznego - otwór jaskini został zabezpieczony metalowym włazem co uniemożliwi dalsze zaśmiecanie jaskini przez okolicznych mieszkańców !. W niższych partiach jaskini dalej niestety są jeszcze śmieci które będą sukcesywnie wynoszone i wywożone. Metalowy właz jest zamknięty - aby go otworzyć należy mieć ze sobą klucz dziewiętnaście i normalnie odkręcić śrubę która jest wewnątrz klapy a po zwiedzeniu jaskini ponownie zakręcić śrubę.Po otworzeniu klapy można linę mocować do dwóch uchwytów zamocowanych w konstrukcji nośnej. W częśći pokrywy znajdują się 3 otwory wlotowe dla nietoperzy - tak że prosimy ich nie zatykać.

Pozdrawiam
Robert "Ziro"Pest
Speleoklub Brzeszcze

Re: Pod Bukami I i II
Autor: krak41 (IP zapamiętane)
Data: 17 Dec 2006 - 20:58:56

A co z wejściem do jaskini Pod Bukami II -
chodzi mi o to poziome też wypełnione śmieciami ?

Re: Pod Bukami I i II
Autor: Ziro (IP zapamiętane)
Data: 17 Dec 2006 - 21:24:33

Wejscie do jaskni Pod Bukami II jest czesciowo drozne i mozna wejsc do srodka. Akcja oczyszczania bedzie kontynuowana na wiosne.

Idź do strony:  1234567-->
Bieżąca strona:1 z 7


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss