dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  123-->
Bieżąca strona:1 z 3
Mój pierwszy raz
Autor: iek (IP zapamiętane)
Data: 15 Apr 2005 - 14:37:56

Chciałem poruszyć temat &#8211; jaka była Twoja pierwsza jaskinia grotołazie czyli podróż w otchłań czasu.
Ja zaczynałem swa przygodę z jaskinia beskidzką &#8211; Malinowską ale zaraz po tym były jaskinie jurajskie &#8211; pamiętam jak z kumplami pojechaliśmy w Sokole Góry i szukaliśmy jaskiń: Magazyn i W Kielnikach a potem przebieraliśmy się godzinę by wejść na 15 minut do Magazyna a potem bieg by zdążyć na PKS-a który i tak nam uciekł. Na szczęście miejscowy Antek miał radziecką Wołgę którą nas dowiózł do Częstochowy. Za takie szczęśliwe zrządzenie losu pozostało nam tylko pomodlić się na Jasnej Górze.
A jaki był ten Wasz Pierwszy raz ?
maciek

Re: Mój pierwszy raz
Autor: maciek (IP zapamiętane)
Data: 15 Apr 2005 - 14:40:26

ten "iek" to ja - maciek
to błąd przy sztuce
maciek

Re: Mój pierwszy raz
Autor: angel (IP zapamiętane)
Data: 15 Apr 2005 - 14:49:33

he mój pierwszy raz to była jaskinia na zielonej górze koo czestochowy wybrałem sie tam z kómplem ,który usłyszał o niej od swojego kumpla.oczywiście nikt tam z nas dwóch nigdy nie był tylko słyszał wiec sie wybraliśmy no i spenetrowaliśmy ją cała ,było super

Re: Mój pierwszy raz
Autor: egzor (IP zapamiętane)
Data: 15 Apr 2005 - 14:53:36

Moją pierwszą jaskinią była Towarna ! Pamiętam że chodziłem po niej z latarką na płaskie baterie (były dawniej takie metalowe) i wszędzie było mnóstwo słomy makowej. Bałem się że gdzieś w ciemnym korytarzu czai się narkoman z długimi włosami i nożem w ręku.
Było to na wycieczce szkolnej w 1985 roku !:wacko:


Re: Mój pierwszy raz
Autor: Mariusz-Bąk (IP zapamiętane)
Data: 16 Apr 2005 - 00:03:36

A moja pierwsza jaskinia to była chyba w Ojcowie złodziejska, a po tem zbójnicka.
Mariusz Bak

M.

Re: Mój pierwszy raz
Autor: Jarek (IP zapamiętane)
Data: 16 Apr 2005 - 09:09:06

Hej. Moją na prawdę pierwszą jaskinią było "Studnisko" Wybrałem się tam z kolegą zpracy mieliśmy dwie liny po około 20 i 25 m, tak że przepięcie przez węzeł wychodziło mniej więcej w połowie głębokości zjazdu. Węzłów i technik uczyliśmy się z internetu i z ulotek przy sprzęcie. Potem ćwiczyliśmy na drzewach. Wewnątrz jaskini weszliśmy do takiej małej salki a potem do takiej większej. Wiedzieliśmy, że jaskinia ma 75m w dół ale nie znaleźliśmy głównego ciągu Spenetrowaliśmy chyba wszystko w tej trzeciej z kolei salce nawet taką małą dziurkę w podłodze tej salki. Dzisiaj kiedy już mamy kilkanaście jaskiń jury zaliczonych, mamy taki niedosyt. Nic nie dorównało "adrenalinie Studniska" A wybrać się po raz drugi... może trochę strata czasu.

Re: Mój pierwszy raz
Autor: Mx (IP zapamiętane)
Data: 16 Apr 2005 - 09:50:59

Moją pierwszą dziurą czysto amatorską była Sucha w Mirowie, a ze sprzętem Olsztyńska -Wszystkich Świętych, i pamiętam że trawers samobójców i zejście z mostu Herberta zrobiłem bez sprzętu:) ale to chyba ze względu na wzrost hehe, To były czasy, kiedy chciało sie jechać na Jure co weekend i zwiedzać, rekordowo miałem 9 jaskiń w jeden dzień :)
Pozdrawiam
Mx

Re: Mój pierwszy raz
Autor: Model (IP zapamiętane)
Data: 16 Apr 2005 - 10:11:46

Bylo to w latach 80-tych J.Sucha, mielismy line zabrana z budowy jednego z kolegów. Wisiala sobie swobodnie, a my przylepieni do scian zeslizgiwalismy sie na dól. Okazalo sie Sucha jest mokra i od tej chwili wiedzialem, ze nie wszystko wyglada tak jak by sie wydawalo.

Re: Mój pierwszy raz
Autor: wujek (IP zapamiętane)
Data: 17 Apr 2005 - 17:53:07

moja pierwsza dziura to Zielona Gora
po tych ogromnych kolumnach ktore tam zobaczylem juz niewiele mnie ruszalo w jaskiniach =>nawet niesamowite ksztalty naciekow w Maurycym...
w ten łykend zobilismy dzieki uprzejmosci kolegow z HKTJ Brzeszcze <wielkie pozdrowienia> Brzozową i znowu zalapalem bakcyla:)

Re: Mój pierwszy raz
Autor: quazz (IP zapamiętane)
Data: 17 Apr 2005 - 23:33:45

moja pierwsza jasknia byla koralowa. Zrobila na mnie ogromne wrazenie. Do dzisiaj czesto powracam do niej i zakazdym razem cos nowego mi sie w niej podoba

Idź do strony:  123-->
Bieżąca strona:1 z 3


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss