dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  12-->
Bieżąca strona:1 z 2
Kości ludzkie w jaskiniach Jury
Autor: Mx (IP zapamiętane)
Data: 12 Apr 2005 - 18:28:53

Czy znalezienie kości ludzkich w jaskiniach na jurze jest czymś szczególnym? czy trzeba to gdzieś zgłaszać? tym bardziej ze w jaskini tej były już prowadzone prace archeo
Pozdrawiam
Mx

Re: Kości ludzkie w jaskiniach Jury
Autor: grot (IP zapamiętane)
Data: 12 Apr 2005 - 18:47:24

to powinno być zgłaszane, ale upewnij się czy napewno prace archeologiczne były prowadzone w tej jaskini? Jeżeli jaskinia była badana przez archeologów to niema potrzeby wynosić kości z jaskini, zabezpiecz je w namulisku tak aby nie wpadły w niepowołane ręce. Pamiętajmy o szacunku dla zmarłych.
Co to za jaskinia grot0@poczta.onet.pl

Re: Kości ludzkie w jaskiniach Jury
Autor: glista (IP zapamiętane)
Data: 12 Apr 2005 - 20:54:28

I jeszcze prośba - jeśli możesz, to nie ruszaj ich i nie przemieszczaj, jeśli nie były badane. To ma istotne znaczenie dla archeologów, jak szczątki czy inne elementy były ułożone :)

Re: Kości ludzkie w jaskiniach Jury
Autor: Mx (IP zapamiętane)
Data: 12 Apr 2005 - 21:17:30

o ruszanie nie musisz sie martwić, nie rozkopywałem namuliska, ale znalazlem korytarzyk w którym zacząłem wybierać luźne kamienie, i pośród tych kamieni znalazłem kości których było coraz więcej, z początku myślałem że to kości jakiegoś zwierzaka, ale potem znalazłem jeden z kręgów kręgosłupa, i na tej podstawie stwierdzilem że muszą być to kości ludzkie.
Pozdrawiam
Mx
PS, Przepraszam Cie kolego Grot, ale narazie nie chcialbym wyjawiać jaka to jaskinia, a raczej przekazać to info osobom którzy sie zajmują badaniami jaskiń pod kątem archeo

Re: Kości ludzkie w jaskiniach Jury
Autor: grot (IP zapamiętane)
Data: 12 Apr 2005 - 21:49:45

ok Mx popieramto absolutnie!^_^
grot

Re: Kości ludzkie w jaskiniach Jury
Autor: jurcyś (IP zapamiętane)
Data: 14 Apr 2005 - 15:29:32

Witam.Zastanawia mnie pewien fakt i jesli mozna to chcialbym dowiedziec sie w jaki sposób odnalazl Pan owe kosci.Czy stalo sie to przez przypadek czy planowal pan przekopywanie namuliska.Pytam poniewaz interesuje mnie archeologia(studiuje historie i mialem archeologie na pierwszym roku pod przewodnictwem dr Stanisława Kołodziejskiego!)pozatym takze znalazlem kawalek kosci zwierzecej i pewnej jaskini (dosyc malo eksploatowanej)i zastanawiam sie czy ktos gdzies znalazl jeszcze jakies kosci badz badz artefakty w jaskiniach jury krak-czest!

Re: Kości ludzkie w jaskiniach Jury
Autor: Mariusz-Bąk (IP zapamiętane)
Data: 14 Apr 2005 - 16:27:39

Kolego Jurcyś poczytaj sobie książki na temat jury a i na Internecie też sporo jest na temat odkryć kostnych itd.
Uniwersytet Śląski Wydział Nauk o Ziemi ma niezłe zbiory w czytelni na ten temat. Zapraszam. :huh:
Mariusz Bąk


M.

Re: Kości ludzkie w jaskiniach Jury
Autor: maciek (IP zapamiętane)
Data: 14 Apr 2005 - 22:33:45

Kości zostały rzucone, Panowie
maciek

Re: Kości ludzkie w jaskiniach Jury
Autor: Mx (IP zapamiętane)
Data: 14 Apr 2005 - 23:08:06

hehe kości zostały rzucone :):). Co do sposobu odnalezienia to był to czysty przypadek, nie planowalem wogole kopać i w sumie bylem z kumplem na rekonesansie, mając tylko Tikke weszliśmy w dziure i odsunęliśmy pare kamieni które nas zaintrygowały, po jednej kości przyszły następne i sie posypało
Pozdrawiam
Mx

Re: Kości ludzkie w jaskiniach Jury
Autor: Mariusz-Bąk (IP zapamiętane)
Data: 15 Apr 2005 - 07:59:37

Gratulacje, szczytny cel tak szybko osiągniety i niespodziewany!
Mariusz Bąk

M.

Idź do strony:  12-->
Bieżąca strona:1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss