dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  <--12
Bieżąca strona:2 z 2
Re: Jaskinia Trójniak
Autor: bonk (IP zapamiętane)
Data: 29 Jan 2014 - 18:37:43

Sieć jest pełna twoich wydumanych dokonań, jakże mógłbym ich nie znać :D .

Re: Jaskinia Trójniak
Autor: maciek geolog (IP zapamiętane)
Data: 30 Jan 2014 - 09:02:12

pozdrawiamy bonka :)

Re: Jaskinia Trójniak
Autor: Mar (IP zapamiętane)
Data: 02 Feb 2014 - 10:04:17

O tobie też sporo się już mówi obecnie.

Re: Jaskinia Trójniak
Autor: soncija (IP zapamiętane)
Data: 22 Apr 2014 - 15:22:00

na jurze dziala sporo "odkrywcow" ktorym zalezy nie wiadomo na czym, rozgrzebuja temat, ukrywaja jego lokalizacje, pisza artykuly pozniej "czarna dziura", cos tam jest odkryje ktos kiedys to moze cos napisze i opublikuje rzetelny opis jaskini. czytalem kiedys o jednym z najwiekszych odkryc jurajskich jaskni RYSIA co to za amatorzy odkryc? lansu? robienia zadymy? no do tej pory nie opublikowano opisu jaskini pomimo iz wiele sie dzialo w temacie glownie na forum, zaniklo, pewnie ktos za 50 lat odkryje ze ktos juz to odkryl tylko slad po tym zaginal, szczeniactwo. Pozdrawiam jaskniowcow

Re: Jaskinia Trójniak
Autor: Pawel_P (IP zapamiętane)
Data: 23 Apr 2014 - 21:39:49

Aleś soncija do@#%ał... Rysia to akurat przykład strasznie głupi, nawet namiary GPS są bezproblemowe. A dziura jest bardzo popularna, co niestety widać po rosnącej ilości śmieci.

Re: Jaskinia Trójniak
Autor: Zodiak (IP zapamiętane)
Data: 24 Apr 2014 - 09:54:10

Soncija, Twoim zdaniem przykład odkrycia RYSIEJ to przykład jaskiniowego szczeniactwa, bo co bo przy explo brało udział kilka osób? Wiesz dla, nie których akcja odkrywania solo (popatrz na przypadek działania Adama i jaskini Józefa), nie zawsze jest na miejscu i zgodna z zasadami. Poza tym tak jak powiedział Paweł o tych jaskiniach już wie każdy - i pewnie fascynaci kartowania już nie jeden plan zrobili. Masz w necie profesjonalny szkic techniczny nie wystarczy Ci? No chyba, że boisz się, że się w niej zgubisz...to co innego...

Re: Jaskinia Trójniak
Autor: soncija (IP zapamiętane)
Data: 24 Apr 2014 - 13:22:40

przeczytaj cos napisal zastanow sie co sie robi w tej dziedzinie porownaj z tym przykladem porownaj z kolejnymi odkryciami jaskin ktore zostaly odkryte fakt ze grupka fanow podobnych zachowan bedzie sie wzajemnie glaskac nie zmieni tego ze zmienily sie metody rejestracji odkryc i mozna to publikowac w technice dostepnej obecnie a nie za czasow Szelerewicza a mozna tez ich nie publikowac to wtedy forum takie jak to mozna by zastapic prv i z banki pozdrawiam
ps
rozumiem ze dotknelo to Ciebie lub jakiegos znajomego, znajomych co brali udzial w odkryciach poluzuj bo peknie

Re: Jaskinia Trójniak
Autor: Kuba Nowak (IP zapamiętane)
Data: 24 Apr 2014 - 15:11:11

soncija - Nie wiem kim jesteś, nie wiem co odkryłeś/-łaś, nie wiem ile planów opublikowałeś/-łaś...
Wiem o tobie tylko tyle, że plujesz jadem i nie umiesz pisać po polsku.

Nawiązując do tematu: Jedni mają szczęście do odkryć, inni potrafią mierzyć. Są tez tacy, którzy mają jedno i drugie.
Tak czy inaczej najlepiej połączyć siły dla przysłowiowego wspólnego dobra. Tak powstają wspólne plany, wyprawy, a nawet kluby.

Re: Jaskinia Trójniak
Autor: Zodiak (IP zapamiętane)
Data: 25 Apr 2014 - 18:04:48

soncija Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> przeczytaj cos napisal zastanow sie co sie robi w
> tej dziedzinie porownaj z tym przykladem porownaj
> z kolejnymi odkryciami jaskin ktore zostaly
> odkryte

Wiem co napisałem i to chyba lepiej od Ciebie - dokładnie zwróciłem uwagę na grupowe odkrycie Rysiej, jak również odniosłem się do solowych działań odkrywcy J.Józefa - nad czym tu się zastanawiać? No chyba tylko nad Twoim bufonowaniem rzeczywistości - fakt Jura to nie Tatry gdzie masz przeszło 808 jaskiń - parę turystycznych, 24 dla taterników a reszta wyłącznie dla naukowców - zapewne nie masz do nich klucza ale jest to w tej chwili najbardziej eksplorowany przez grotołazów region.


>fakt ze grupka fanow podobnych zachowan
> bedzie sie wzajemnie glaskac

Ba będziemy się nawet stukać po twarzach chcesz dołączyć?


> zmienily sie metody rejestracji odkryc i mozna to
> publikowac w technice dostepnej obecnie a nie za
> czasow Szelerewicza a mozna tez ich nie publikowac

Jedni mają dostęp do obecnych fantastycznych technik inni niestety nie. Inni robią to dla ogółu inni dla siebie - jak na razie nie ma problemu z komunikacją i jeżeli jest coś odkryte to wierz mi wieści się szybko roznoszą - fakt na szczęście typy Tobie podobne są pozbawione takich info.

> ps
> rozumiem ze dotknelo to Ciebie lub jakiegos
> znajomego, znajomych co brali udzial w odkryciach
> poluzuj bo peknie

Pęknie to panowanie nad sobą pewnych użytkowników tego forum i za jakiś czas zostaniesz zalany podobnym jadem, jakim Ty zalewasz nas. Albo najpewniej zostaniesz najzwyczajniej olany...



Idź do strony:  <--12
Bieżąca strona:2 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss