dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Akcja Czysta Jura
Autor: klarex (IP zapamiętane)
Data: 23 May 2012 - 08:48:43

21.07.2012 Katowicki Klub Speleologiczny organizuje akcję pt. „Czysta Jura”
Akcja polega na wysprzątaniu wybranego terenu Jury Krakowsko-Wieluńskiej ze szczególnym uwzględnieniem jaskiń oraz ich okolic.
Głównym celem naszej akcji, jest chęć zaangażowania w nią członków klubów speleologicznych, a także wszystkich, którzy jurajskie jaskinie i zjawiska krasowe traktują jako swoją pasję.
Tegoroczna akcja obejmuje swoim zasięgiem teren gminy Olsztyn,
a w szczególności Wzgórze Zamkowe.
Pracujemy także nad rozszerzeniem jej o Rezerwat Gór Sokolich.
W związku z akcją, pragniemy zaprosić wszystkich chętnych do udziału.
Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie:
czystajura.blogspot.com



Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2012-05-23 16:19 przez klarex.

Re: Akcja Czysta Jura
Autor: Jacooś (IP zapamiętane)
Data: 27 May 2012 - 20:12:16

Witam,
Chłopaki (i Dziewczyny!), popieram całym sercem, i się włączę, i innych namówię..
Ale mam prośbę, by zwrócić uwagę, że jaskinia Studnisko jest wyłączona z legalnego odwiedzania do 30 sierpnia..
Pozdrawiam serdecznie.
Włodek Jacooś Porębski
Speleoklub Dąbrowa Górnicza

Re: Akcja Czysta Jura
Autor: Żaku (IP zapamiętane)
Data: 28 May 2012 - 15:11:22

Wielkie dzięki za miłe słowo, rozumiem, że mogę Cię traktować jako koordynatora ze strony SDG?
Wiemy, że Studnisko jest zamknięte do końca sierpnia. Jeżeli RDOŚ nie zezwoli, to zrezygnujemy z niego, ważne, żeby chętni się zgłaszali, wtedy będziemy mogli wysprzątać pozostałe dziury.
Oczywiście liczymy na pomoc ochotników z SDG!

Pozdrawiam
Łukasz 'Żaku'Kuc

Re: Akcja Czysta Jura
Autor: Zodiak (IP zapamiętane)
Data: 28 May 2012 - 20:26:07

Popieramy akcję, dlatego aktywnie uczestniczymy w sprzątaniu jaskiń Wyżyny Wieluńskiej. Na tą chwile posprzątane są jaskinie Góry Zelce. W nadchodzących dniach, zostanie podjęta akcja sprzątania Szachownicy I i II.
Pozdrawiamy
Wieluńska Grupa Speleo



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2012-05-28 20:26 przez Zodiak.

Re: Akcja Czysta Jura
Autor: Żaku (IP zapamiętane)
Data: 29 May 2012 - 08:39:54

WGS gratuluje zawzięcia, byłem w zeszłym roku na górze Zelce i przyznam, że syf tam był straszny, mam wrażenie, że kosze które gdzieś tam jednak się znajdują, nigdy nie są opróżniane, do tego ten syf w jaskiniach. Sam wyniosłem z ekipą kilka butelek. Jeszcze raz gratuluje chęci, być może moja następna wizyta w tym uroczym miejscu będzie jeszcze przyjemniejsza. A co się tyczy naszej akcji, to może zechcecie wziąć w niej udział? Byłoby miło, gdybyście i nam pomogli, poza tym Jura jest jedna. No i wieczorkiem można by się zintegrować...

Re: Akcja Czysta Jura
Autor: Zodiak (IP zapamiętane)
Data: 31 May 2012 - 20:14:25

Żaku odezwij się na gg bo mnie twój nr przepadł.

Re: Akcja Czysta Jura
Autor: Żaku (IP zapamiętane)
Data: 25 Jun 2012 - 09:13:43

Chciałem przypomnieć o naszej akcji, która już za niecały miesiąc. Dołączyło do nas kilka ekip, mamy patronat PZA i sponsora. Polecam zajrzeć na www.czystajura.blogspot.com

Re: Akcja Czysta Jura
Autor: wzg3 (IP zapamiętane)
Data: 27 Jun 2012 - 15:29:33

wrzuccie informacje na www.agroturystykaforum.pl


Re: Akcja Czysta Jura
Autor: Zodiak (IP zapamiętane)
Data: 29 Jul 2012 - 17:01:08

Wieluńska Grupa Speleo dziękuje wszystkim zebranym podczas akcji "CZYSTA JURA" za wspólnie spędzone chwile oraz za to, że wspólnie udowodniliśmy, że jako zrzeszeni i niezrzeszeni mogliśmy wspólnie zebrać się w szczytnym celu, pokazując że nasze środowisko wcale nie jest takie złe. Oby więcej takich akcji, w których wspólnie będziemy mogli wziąść udział. A my życzymy sobie i Wam wszystkim II edycji CZYSTEJ JURY na terenie Wyżyny Wieluńskiej!!!

Darz dziur!

Re: Akcja Czysta Jura
Autor: Żaku (IP zapamiętane)
Data: 30 Jul 2012 - 09:53:22

Pierwsza edycja akcji Czysta Jura przeszła do historii. W sprzątaniu Wzgórza Zamkowego i okolicznych jaskiń udział wzięło 49 osób. Udało nam się zebrać ok. 80 worków śmieci. Wielkie dzięki dla wszystkich uczestników. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie nas jeszcze więcej.

Udział wzięli członkowie następujących grup:
- Wieluńska Grupa Speleo,
- Jurajska Grupa Eksploracyjna,
- SpeleoMyszków,
- SpeleoKlub Częstochowa,
- Katowicki Klub Speleologiczny,
- osoby niezrzeszone.

Jeszcze raz wielkie dzięki i do zobaczenia za rok!

Więcej na www.czystajura.blogspot.com



Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss