dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  12-->
Bieżąca strona:1 z 2
Brama Laseckich - nie pozwólmy zmieniać nazw naszych skałek
Autor: sandwich (IP zapamiętane)
Data: 10 Feb 2012 - 16:23:11

Bracia Laseccy chcą oficjalnie zatwierdzić swoje nazwisko jako nazwę skały, ktora nazwę już ma i jest nawet wymieniona w przewodniku Kiełkowskich jako Czarci Most.

Nie pozwólmy, by każdy kto kupi sobie kawałek skałki , bo ma kasę, śmiecił swoim nazwiskiem po Jurze.

Tu można zabrać głos w konsultacjach społecznych rozpisanych przez wójta gminy.

[www.niegowa.pl]

Re: Brama Laseckich - nie pozwólmy zmieniać nazw naszych skałek
Autor: justbiel (IP zapamiętane)
Data: 13 Feb 2012 - 21:03:31

Może nie przesadzajmy z czepianiem się. Z tego co się orientuje panowie są właścicielami części okolicznych gruntów. Jak zaczniemy się rzucać o wszystko w imię zasad - ogrodzą teren i tyle zostanie ze wspinaczki i dziur. Kompromis powinien być obustronny.
Postawili prywatnymi funduszami 2 ruiny do stanu używalności i za to im chwała. Niestety Polaków boli, że ktoś może mieć kasę i bogacić się na tym, co niedługo zostałoby rozebrane na chlewiki.
Tak mi się wydaje. Gmina zadecyduje. Ich teren i ich miejsca pracy.

Re: Brama Laseckich - nie pozwólmy zmieniać nazw naszych skałek
Autor: Jacooś (IP zapamiętane)
Data: 13 Feb 2012 - 22:54:11

Hej Jarek,
Przekopiuję to, co odpowiedziałem Ci na wspinanie.pl:

Jarku.. (zakładam, że to Ty?)
Nie daj się wpuścić w maliny (i innych nie wpuszczaj), a raczej wmanewrować w rozgrywki personalne w gminie Niegowa. To temat zastępczy, wierz mi. Kilkanaście lat temu, i to "rękami wspinaczy", bez referendum, zmieniono nazwy prawie wszystkich skał w Łutowcu (ta sama gmina) - były - Strażnica, Łóżeczko, Barak - są - Zamkowa, Knur, Locha, Warchlak, Czaszka, Pasieka, Sfinks, Łysa, Ule, Słoń, Różowa Pantera.
Nazwy są nadawane i zmieniane - kilka przykładów: Katowice- Stalinogród, Leningrad - Sankt Petersburg, Zabrze - Hindenburg, czy, bliżej naszego podwórka Sagarmatha - Czomolungma - Mount Everest.

Skała leży na prywatnym terenie rodziny Laseckich. Na tymże prywatnym terenie, dzięki ich przychylności, możemy się wspinać - a "moglibyśmy nie móc". Tak więc proszę, by wspinacze nie angażowali się w to referendum, i nie byli narzędziem w nie swoich rozgrywkach.

Poza tym, czyż "Czarci Most" i "Brama Laseckich" to właściwie nie to samo? :)

Pozdrawiam,
Włodek "Jacooś" Porębski

PS: i dodam: Jaworzyna - od 2004 r. Groń Jana Pawła II.

Re: Brama Laseckich - nie pozwólmy zmieniać nazw naszych skałek
Autor: sandwich (IP zapamiętane)
Data: 14 Feb 2012 - 06:40:20

A ja odwpowiem tak ,jak tam.
Nie zamierzałem prowadzić żadnej krucjaty ani wszczynać dyskusji, bo to większego sensu nie ma. Skończyłoby się "o wyższości świąt Bożego..."
Dałem tylko informacje o linku, gdzie można wyrazić swoje prywatne zdanie, a każdy jakieś ma.

Chcą konsultacji, to niech będą. Pozdrawiam.

Re: Brama Laseckich - nie pozwólmy zmieniać nazw naszych skałek
Autor: Jacooś (IP zapamiętane)
Data: 14 Feb 2012 - 09:40:29

Jarku,
Niby tak, chcesz aby każdy wyraził swoje WŁASNE zdanie, ale jednocześnie narzucasz swoje:

<<"Nie pozwólmy, by każdy kto kupi sobie kawałek skałki , bo ma kasę, śmiecił swoim nazwiskiem po Jurze">>

Pozdrawiam, Jacooś

Re: Brama Laseckich - nie pozwólmy zmieniać nazw naszych skałek
Autor: sandwich (IP zapamiętane)
Data: 14 Feb 2012 - 11:08:48

Masz rację, ale nie cofnę juz tego, co napisałem będąc pod wpływem emocji.


pozdrawiam

Sandwich

Re: Brama Laseckich - nie pozwólmy zmieniać nazw naszych skałek
Autor: Kuba Nowak (IP zapamiętane)
Data: 14 Feb 2012 - 11:26:08

Doświadczenie wskazuje, że nieważne jest jaka nazwa jest poprawna czy legalna, a jedynie to, jakiej nazwy się powszechnie używa (np. Jama Ani).

Re: Brama Laseckich - nie pozwólmy zmieniać nazw naszych skałek
Autor: travel (IP zapamiętane)
Data: 26 Feb 2012 - 23:35:57

TO moze pozwolmy wszystkim majacym kase na zmiane nazw skal jaskin itp... bramie mowimy nie!!!!!!!!!!!
zaraz nasz p... kupi kilka jaskin i zmieni nazwy... a firma xyz zamieni nazwe na biedronkowe wzgorze:)

Re: Brama Laseckich - nie pozwólmy zmieniać nazw naszych skałek
Autor: model (IP zapamiętane)
Data: 27 Feb 2012 - 13:16:30

Ich teren niech sobie nazywają jak chcą. Jakoś nikt nie robi larma jak zmieniają się nazwy Wszystkich Świętych na Halloween, albo zastępuje się święto zakochanych "Noc Świętojańska" na 'Walentynki". :)

SPELEO-MYSZKÓW Stowarzyszenie Na Rzecz Ochrony Podziemnych Zjawisk Krasowych

Re: Brama Laseckich - nie pozwólmy zmieniać nazw naszych skałek
Autor: bonk (IP zapamiętane)
Data: 02 Mar 2012 - 20:24:44

Kasa rzondzi, czasy nowobogackich narcyzów.

Idź do strony:  12-->
Bieżąca strona:1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss