dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  123-->
Bieżąca strona:1 z 3
Co to znmaczy jeśli ze szczeliny wieje powietrze?
Autor: Badi_ (IP zapamiętane)
Data: 28 Feb 2011 - 18:01:31

Witam dzisiaj po dokładniejszym rozkopaniu odkrytej przeze mnie i tomka jaskiniowca jaskinii odkryliśmy szczelinę z której dość mocno wieje powietrze ;)Co to może oznaczać? Przejście do dalszych partii?



Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2011-02-28 18:02 przez Badi_.

Re: Co to znmaczy jeśli ze szczeliny wieje powietrze?
Autor: trroy (IP zapamiętane)
Data: 28 Feb 2011 - 21:47:45

najpierw sprawdz czy w okolicy nie ma juz znanych jaskin.

Re: Co to znmaczy jeśli ze szczeliny wieje powietrze?
Autor: markpm (IP zapamiętane)
Data: 28 Feb 2011 - 21:51:30

W zimie wieje, w lecie zasysa. Jest wytop, jest jaskinia, jednak nie zawsze otwiera się po dniu roboty, nie zawsze ma szerokość idealną dla człowieka. Powodzenia! ;)

Re: Co to znmaczy jeśli ze szczeliny wieje powietrze?
Autor: Badi_ (IP zapamiętane)
Data: 01 Mar 2011 - 08:37:14

Co prawda otwór jaskini był przysypany śmiećmi z PRLui ziemią ale szczelinę odkryliśmy ponad metr niżej po przekopaniu marglopodobnej warstwy z dużą ilością kalcytu i rozkuciu wapiennego klinu który nie był wcześniej ruszany! Najbliższe jaskinie znajdują się na skałkach Twardowskiego: Twardowskiego, Jasna, Wiślana, Z kulkami, Wywiew (ok.4km) i lub w Tyńcu pod klasztorem benedyktynów ( z 2,5km) Komu ewentualnie zgłosić odkrycie nowej próżni?

Re: Co to znmaczy jeśli ze szczeliny wieje powietrze?
Autor: Badi_ (IP zapamiętane)
Data: 01 Mar 2011 - 09:30:21

Nie ma wytopiska w ogóle z jaskini nie wywiewało powietrza dopiero po odsłonięciu tej szczeliny wydmuch powietrza jest wyczuwalny ;) O tej jaskini nikt nie słyszał nawet mój kolega z którym kopię nic o niej nie wiedział chociaż mieszka 1km dalej i interesują go wszelkie dziury. Gdy została odnaleziona była to pozioma szczelina wysokości kilkunastu centymetrów teraz w próżni można już prawie stanąć. Dzisiaj znów idziemy kopać :)



Re: Co to znmaczy jeśli ze szczeliny wieje powietrze?
Autor: gagu (IP zapamiętane)
Data: 01 Mar 2011 - 09:52:25

A czy ta dziura jest w dnie dolinki czy w zboczu?? Myta czy to po prostu pękniecie. Prawdopodobnie jest to wstęp do większej próżni. Ale bez zobaczenia terenu nie jestem w stanie ocenić na 100 sytuacji. Może prześlesz na priva jakieś foty okolicy otworu. Czasami jest tak, ze po usunięciu kilku kamyczków dopiero może się otworzyć jakiś kanalik i zaczyna wiać.

Re: Co to znmaczy jeśli ze szczeliny wieje powietrze?
Autor: markpm (IP zapamiętane)
Data: 01 Mar 2011 - 10:18:55

Na razie nie ma czego zgłaszać, jak coś puści, to wtedy :)



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2011-03-01 12:13 przez markpm.

Re: Co to znmaczy jeśli ze szczeliny wieje powietrze?
Autor: TomX (IP zapamiętane)
Data: 01 Mar 2011 - 12:11:40

Jak już coś konkretnego wyeksplorujesz to według mnie najlepiej zgłosić Andrzejowi Górnemu na AGH (koleś od inwentarza jaskiniowego Jury).

Re: Co to znmaczy jeśli ze szczeliny wieje powietrze?
Autor: tomek jaskiniowiec (IP zapamiętane)
Data: 02 Mar 2011 - 17:50:28

Ja ją odkryłem i najwięcej i najczęściej kopie.
Ta szlelina jest w litej skale nie da się rozkuć widać około 1,5m długości, ma wysokość około 10 cm.
Jakieś pól metra od niej kopałem w duł (najprawdopodobniej w studni nie jestem jeszcze pewien) są szczeliny pomiędzy kamieniami (wymyta ziemia glina itd) i też zaczyna wiać.
Jak pokopie dalej to napisze czy coś jest jeszcze.
Jaskinia jest u podnóża górki wysokości około 40 metrów nie jest ona połączona z innymi górkami ani pagórkami nie powiem więcej szczegółów bo ktoś się morze domyślić gdzie to jest ale już jestem prawie pewny na 100% że ta jaskinia jest duża (mam pewien powód którego nie mogę wyjawić).
W sobotę albo w niedziele morze napisze coś więcej.

teraz lepiej ?? jestem dyslektykiem i dysgrafikiem niestety jak coś ;/



Zmieniany 3 raz/y. Ostatnio 2011-03-02 18:32 przez tomek jaskiniowiec.

Re: Co to znmaczy jeśli ze szczeliny wieje powietrze?
Autor: justbiel (IP zapamiętane)
Data: 02 Mar 2011 - 18:04:52

@tomek jaskiniowiec

Popraw błędy, uzupełnij brakujące słowa i stosuj interpunkcję. 3 razy czytam ten tekst i nie wiem o co chodzi! Co ty masz 6 lat żeby tak niechlujnie pisać?

Idź do strony:  123-->
Bieżąca strona:1 z 3


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss