dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  <--1234
Bieżąca strona:4 z 4
Re: Jaskinia Piętrowa Szczelina i Kamiennego Gradu
Autor: WojtekJG (IP zapamiętane)
Data: 10 Nov 2010 - 21:35:51

justbiel Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Słyszeliście Panowie kiedyś o PW?


oczywiście, ale...
uważam, że forum publiczne jest właśnie m.in. po to aby taką żółć wylewać właśnie na nim. Via PW zaproszę Pana Zodiaka gdy będę miał kolejne zajęcia terenowe ze studentami, i to nie z przedmiotu "Wykładanie sztućców na stołówce" .. :))))



Re: Jaskinia Piętrowa Szczelina i Kamiennego Gradu
Autor: Rag1 (IP zapamiętane)
Data: 10 Nov 2010 - 22:46:21

Panowie dalsze dywagację są bez sensu trzymajcie jakiś fason

Różnimy się celami dla których chodzimy po "dziurach" lecz niestety prawo jest prawem i każdy z nas musi przestrzegać "etykiety". Nie namawiajcie się na siłę na złość Wojtkowi czy mnie na zimową eksploracje jakiejkolwiek z jaskiń w których występują nietoperze.

Nie mając złych intensji po prostu doprowadzacie do eksterminacji Podkowca małego, Nocka łydkowłosego oraz Nocka orzęsionego . To co tutaj piszemy ma walory edukacyjne a nie robimy tego po to by kogoś wyśmiać czy obrazić, my tylko przestrzegamy przed nierozważnym postępowaniem.

Z takimi poglądami to Wasze wnuki mogą już nigdy nie oglądać na żywo kilku gatunków nietoperzy...

Re: Jaskinia Piętrowa Szczelina i Kamiennego Gradu
Autor: Zodiak (IP zapamiętane)
Data: 11 Nov 2010 - 11:22:11

Całkowicie się z Tobą zgadzam. Tutaj nie ma dwóch zdań. To, że ja uważam, że rozważna eksploracja jaskiń nie zaszkodzi nietoperzom, nie świadczy zaraz o tym, że ładuję się zaraz do jaskini w okresie zimowym. Tak jak powiedziałem i zauważył Wojtek, mam swoje zdanie, ale nie oznacza to, że tak robię. Wiele razy, gdy po wejściu do jaskini zauważyłem zimujące nietoperze, od razu z niej wyłaziłem. Kto chce może mi wierzyć, kto nie chce, nie musi. Poza tym jest już listopad - teoretycznie mamy już zakaz wędrówki po większości jaskiniach, a praktycznie będzie wtedy jak wszyscy się do niego zastosują.

Re: Jaskinia Piętrowa Szczelina i Kamiennego Gradu
Autor: kudlacikus (IP zapamiętane)
Data: 12 Nov 2010 - 09:13:33

Po żarliwej, dogłębnej, zajadłej i nikomu niepotrzebnej dyskusji, dla jasności i porządku podkreślmy to, co na początku:
do jaskini „Piętrowa Szczelina” i „Kamiennego Gradu” jak i do innych gdzie zimują nietoperze NIE WŁAZIMY ZIMĄ!!!
Pozdrawiam
Paweł K.

Idź do strony:  <--1234
Bieżąca strona:4 z 4


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss