dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Jaskinia Urwista-dlaczego wciąż nie ogrodzona?
Autor: Zodiak (IP zapamiętane)
Data: 29 Jun 2010 - 22:40:02

Witam,
W ostatnią sobotę odwiedziłem stare poczciwe Sokole Góry. Dziwnym natchnieniem postanowiłem odwiedzić moje dobre znajome :) Jaskinie Studnisko, Koralową i Urwistą. Jak dobrze wiemy praktycznie wszystkie jaskinie Sokolich Gór są osłonięte barierkami. WIadomo względy bezpieczeństwa. Ale Urwista do tej pory nie jest zabezpieczona. Mało tego jak biega się po rerwacie, nie trudno do niej wpaść w końcu to kawał równie niebezpiecznej dziury, co znajdujące się nieopodal studnie Koralowej i Wszystkich Świętych. Mało tego na Urwistą zwaliło się to wielkie stojące obok drzewo, które osłania jaskinię, przez co trudniej ją zauważyć. Zastanawiające jest to, czemu władze rezerwatu do tej pory nie uczyniły nic by obarierkować Urwistą. W końcu to jaskinia, jak wszystkie dookoła również jest niebezpieczna szczególnie dla pieszych turystów.

Re: Jaskinia Urwista-dlaczego wciąż nie ogrodzona?
Autor: justbiel (IP zapamiętane)
Data: 30 Jun 2010 - 20:52:39

może w rezerwacie poza wyznaczonymi trasami nie powinni szwędać sie ludzie? Zwłaszcza że urwista leży daaaaleko od wszelkich szlaków. Metalowe barierki trochę psują klimat.



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2010-06-30 20:52 przez justbiel.

Re: Jaskinia Urwista-dlaczego wciąż nie ogrodzona?
Autor: Zodiak (IP zapamiętane)
Data: 02 Jul 2010 - 10:16:19

Masz absolutną rację, ale biorąc pod uwagę, wrodzoną ludzką ciekawość :), musimy się spodziewać tego, że ludzie będą pałętać się po rezerwacie poza wyznaczonymi trasami, a prędzej czy później może to się skończyć tragicznie. Tym bardziej że ostatnie wichury bardzo zniszczyły rezerwat, a powalone drzewa pozasłaniały szlaki.

Re: Jaskinia Urwista-dlaczego wciąż nie ogrodzona?
Autor: giepe2 (IP zapamiętane)
Data: 02 Jul 2010 - 17:02:04

Racja.
Dwa lata temu szukałem wejścia do Urwistej i idąc od strony wzgórza omal nie wpadłem. Całe szczęście szedłem wolno i ostrożnie. Więc może jednak faktycznie przydałoby się tam jakieś zabezpieczenie?
Hmmm...
Ale z drugiej strony też racja, że ludziska nie powinni się tam pałętać.
Nie wiem sam, jakoś tak ambiwalentnie do tego podchodzę. Bo czy można machnąć ręką na zasadzie: "Jego wina, po co tam lazł?", podczas gdy reszta, jak na przykład Koralowa, są ogrodzone barierkami?

Re: Jaskinia Urwista-dlaczego wciąż nie ogrodzona?
Autor: Zodiak (IP zapamiętane)
Data: 03 Jul 2010 - 12:05:25

A tak właśnie wygląda w tej chwili otwór wejściowy J. Urwistej, przyozdobiony obalonym drzewem, które świetnie można wykorzystać jako punkt asekuracyjny oraz mocowanie pionówki









Uploaded with ImageShack.us

Re: Jaskinia Urwista-dlaczego wciąż nie ogrodzona?
Autor: rychomax (IP zapamiętane)
Data: 07 Jul 2010 - 23:07:34

Hehe, jeszcze późną jesienią zaczynałem poręczówkę od tego drzewa ale było w pionie.. :D

_________________________________________________________________________
nigdy nie sądź że wiesz dobrze co "przedpiśca" miał na myśli....



Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss