dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  12-->
Bieżąca strona:1 z 2
Wiercica za 200 PLN
Autor: Semtex (IP zapamiętane)
Data: 08 Mar 2009 - 14:55:11

Czy aby wejsc do Wiercicy wystarczy tylko zapłacić? Jakas niezla komercja sie na jurze rob, jaskinie zamknac a potem chcesz wejsc to płac 200zł a poza tym czy można brać ludzi do pionowych jaskiń bez kursu podstawowego?

[www.bag.pl]

Pozdro

Re: Wiercica za 200 PLN
Autor: Jacooś (IP zapamiętane)
Data: 08 Mar 2009 - 16:05:02

Witam,
Nie wiem jak sprawa z ogłoszeniem, ale jeśli dojdzie do takiej akcji, będzie to poważne naruszenie obowiązującego w Polsce prawa.
pozdrawiam,
Włodek "Jacooś" Porębski

Re: Wiercica za 200 PLN
Autor: justbiel (IP zapamiętane)
Data: 08 Mar 2009 - 19:45:15

Do Jacoos:

Skoro za 500 zł można wejść z przewodnikiem prawie na każdą górę w Tatrach Polskich i Słowackich to tu sprawa ma się identycznie. Przewodnik ponosi odpowiedzialność za wycieczkowicza. Oczywiście tylko dedukuje a nie wymądrzam się. A o jakie prawo chodzi dokładnie dla przybliżenia tematu ?

Co zamykania jaskini...

Jaskinia jest zamknięta wiadomo dlaczego więc nie będę poruszał tutaj O.T. i tłumaczył to po raz kolejny. Jeżeli chcesz wejść do jaskini to nie ma problemu -raz albo dwa razy w roku jest organizowana masówa i wtedy każdy posiadający sprzęt może skorzystać z możliwości zwiedzenia obu jaskiń. Wiosną lub w czerwcu pewnie odbędzie się tradycyjna już msza na dnie Wiercicy. Wstęp wolny jak dotychczas :)

Re: Wiercica za 200 PLN
Autor: kkacper (IP zapamiętane)
Data: 09 Mar 2009 - 00:17:04

Eee tam...
Opiekunowie jaskini (SPELEO-Myszków) nie mają nic wspólnego z działalnością Panów z BAG. Myślę, że gdyby ci "fachowcy" chcieli robić "kasę" na wejściu do jaskini, byłaby to ich pierwsza i ostatnia próba wejścia do tej jaskini. Innych również
Zapraszamy do Wiercicy w pod koniec kwietnia - biwak i w czerwcu - msza.
Oczywiście całkowicie bezpłatnie. Inne terminy - (poza okresem ochronnym dla nietoperzy) do uzgodnienia ze Strażakiem albo z Modelem
pozdrawiam
kkacper

Re: Wiercica za 200 PLN
Autor: Semtex (IP zapamiętane)
Data: 09 Mar 2009 - 16:47:06

Skoro umieścili na swojej stronie taką oferte to zrobią to chyba że ktoś ich powstrzyma, pytanie skąd mają klucze??? Jesli chodzi o Tatry to weź pod uwagę jak małym ekosystemem jest Wiercica po to ja zamkneli żeby nie uległa zniszczeniu a poza tym żeby niedochodziło do zmian mikroklimatu. Słyszałem że ktoś robił integracje w jaskiniach tatrzańskich i go za to wywalili. Pytanie po co robić kurs skoro Pan Przewodnik wszędzie nas wtarga może zrobmy tak jak w KW wspinać każdy się może o ile ma przynależność klubową.

Pozdrawiam.

Re: Wiercica za 200 PLN
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 09 Mar 2009 - 17:11:43

> może zrobmy tak jak w KW wspinać każdy się może o ile ma
> przynależność klubową.

Przynależność klubowa do wspinania nie jest wymagana, przynajmniej w Polsce.
Zresztą, decyzja likwidująca KT okazała się słuszna, a przewidywane fale pseudotaterników nie zalały Tatr ...
Ale to o wspinaniu

pzd
maciek


Re: Wiercica za 200 PLN
Autor: Jacooś (IP zapamiętane)
Data: 09 Mar 2009 - 17:57:15

Witam,
Chodzi o bardzo konkretny zapis prawa - wielokrotnie już omawiane na tym forum Rozporządzenie Ministra Sportu w sprawie uprawiania alpinizmu jaskiniowego. Poszukaj w internecie, przeczytaj i ..i już.
Pozdrawiam, Jacooś

Re: Wiercica za 200 PLN
Autor: Semtex (IP zapamiętane)
Data: 09 Mar 2009 - 18:09:23

Jeśli chcesz się wspinać w tatrach a o to mi chodziło musisz należeć do klubu.

Pozdro

Re: Wiercica za 200 PLN
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 09 Mar 2009 - 18:26:28

Jacooś Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Rozporządzenie Ministra Sportu w sprawie uprawiania alpinizmu jaskiniowego.

Czytałem i znam, pisałem o alpinizmie "powierzchniowym" (ale to o wspinaniu) do którego to odniósł się kolega Semtex.

Semtex Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Jeśli chcesz się wspinać w tatrach a o to mi chodziło musisz należeć do klubu.

No właśnie w Polsce nie musisz, w zasadzie to nic nie musisz po za wypisaniem się w książce wyjść :)
Na Słowacji istnieje wymóg przynależności do klubu, a w sytuacji gdy nie masz dokumentu poświadczającego teoretycznie możesz zostać poddany sprawdzeniu wiedzy i umiejętności, choć nie słyszałem by kogoś sprawdzali.
Nie jestem członkiem KW i zdarzało mi się przerabiać temat z filancami.

pzd
maciek




Re: Wiercica za 200 PLN
Autor: Semtex (IP zapamiętane)
Data: 09 Mar 2009 - 18:50:39

Zwracam honor ale na poczatku była wymagana przynależność klubowa coż zmiany zmiany.
Tak czy siak mam nadzieję że do jaskiń zamkniętych nie bedą chodziły wycieczki gdyż po jakimś czasie nie bedzie już ich po co zamykać chyba że chodzi o komercyjne zamykanie płać płacz i wchodź.

Pozdro

PS założę kratę w Studnisku 500PLN od sztuki bedę brał :P

Idź do strony:  12-->
Bieżąca strona:1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss