dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  123-->
Bieżąca strona:1 z 3
Jaskinia błotna w Jaroszowcu
Autor: dymek45 (IP zapamiętane)
Data: 08 Dec 2008 - 13:58:37

Witam. Jestem tutaj nowy.

Pochodze z Jaroszowca i wczoraj wybraliśmy się ze znajomymi w poszukiwaniu Jaskini Błotnej, lecz nie udało nam się. Namierzyliśmy tylko nr. 20, 22, 23, 13 i 14(lodową) oraz zszedliśmy do nie oznaczonej jaskini studnią ok 0,9-1m szerokości ok 20m w dół, a następnie korytarzem następne 25m po czym korytarz się skończył.

Czy mógły otoś opisać jak dojść do błotnej? Wyczytałem tylko, że jest ona położona po tej stronie co lodowa tylko niżej;/

Re: Jaskinia błotna w Jaroszowcu
Autor: justbiel (IP zapamiętane)
Data: 08 Dec 2008 - 20:32:25

dymek45 - masz świadomość w co się chcesz wpakować ? Tylko pytam :)

Re: Jaskinia błotna w Jaroszowcu
Autor: dymek45 (IP zapamiętane)
Data: 08 Dec 2008 - 20:36:14

Mam i to całkowitą świadomość. Nie przejmuj się;)

Re: Jaskinia błotna w Jaroszowcu
Autor: waldi (IP zapamiętane)
Data: 08 Dec 2008 - 20:46:06

Tam podczas zjazdu manewrujesz na linie w pionowej studni potem ostre błoto i w pewnym miejscu znowu ciasnota, jesteś pewien?
Otwór jest na przeciwległum wzgórzu J. Pod Porzeczką.

Re: Jaskinia błotna w Jaroszowcu
Autor: dymek45 (IP zapamiętane)
Data: 08 Dec 2008 - 20:53:05

J. Pod Porzeczką jest na Ostrej Górze(albo Czubatce to zależy od źródła bo są dwie nazwy) a J. Błotna na Górze Stołowej.

A na Ostrej Górze wchodziliśmy do takiej szczeliny, gdzie było masakrycznie ciasno i udało mi się zejść ok15m w dół ale musieliśmy się zwijać bo się już ciemno powoli zaczeło robić. Szczelina ta też nie byłą oznaczona. Wejście było do niej pionowe oraz drugie ciaśniejsze metr obok pionowe.

A Błotna ma wogóle jakieś oznaczenie przy wejściu?

Re: Jaskinia błotna w Jaroszowcu
Autor: justbiel (IP zapamiętane)
Data: 08 Dec 2008 - 20:57:08

może to była błotna tyle że to drugie wejście jest raczej nieosiągalne do wejścia. Chyba nie oznaczona, obok drzewo, pierwsza półka 2-2,5 metra poniżej krawędzi

Re: Jaskinia błotna w Jaroszowcu
Autor: waldi (IP zapamiętane)
Data: 08 Dec 2008 - 21:05:07

U góry piękna długa szczelina w masywie skalnym prawie na wierzchołku góry.Otwór mały ciasny.

Re: Jaskinia błotna w Jaroszowcu
Autor: dymek45 (IP zapamiętane)
Data: 08 Dec 2008 - 21:06:22

Tym drugim też dało rade wejść ale od góry było lepiej. Na półka była faktycznie tak na 2-2,5m i to był jedyny odcinek na którym dało rade się jakoś poruszać bo dalej to już masakra, ciasno okropnie. A drzewo też było powyżej tkie nie duże, używaliśmy go do zamocowania asekuracji.

A szczeli u góry nei było włąsnei za bardzo a o tym fakcie też pamiętałem i mi nie bardzo ta pasowała;/



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2008-12-08 21:08 przez dymek45.

Re: Jaskinia błotna w Jaroszowcu
Autor: waldi (IP zapamiętane)
Data: 08 Dec 2008 - 21:12:32

No to lepiej wchodź tam z doświadczonym jaskiniowcem bo może dojść do akcji ratunkowej, a po co robić kłopot!
Ja kiedyś wyciągałem już z tej dziury kolesia nie było to proste i zajęło to ok.4h!
Lepiej zacząć w innej grocie z ciasnotami może w Szerokim Avenie tylko tam wszystko na łeb się wali
Jakie masz doświadczenie jaskiniowe ile lat już po nich chodzisz?



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2008-12-08 21:13 przez waldi.

Re: Jaskinia błotna w Jaroszowcu
Autor: justbiel (IP zapamiętane)
Data: 08 Dec 2008 - 21:14:56

błotna zaczyna się małą studzienką na 2,5 m. potem punktowo bardzo wąsko (ZI / ZII) chyba najciaśniejsze miejsce a potem to już wąska szczelina bardzo ciasna ale bez zacisku na grubość klaty (szczególnie wredna przy powrocie), zjazd zdecydowanie z rolką wpiętą na lonżu lub z asekuracja z shunta. ostatnie 4 metry luźniej, szczelinę trzeba traktować miejscami trawersem aby przejść z jednego wyżłobienia w kolejne bo można łatwo się zacisnąć.
Kilkanaście metrów poniżej skałek szczytowych, w 2/3 wysokości od wypłaszczenia. Z otworu widać górkę obok i drogę ze szlakiem. Drzewo jak znalazł do asekuracji. powyżej pod skałkami jakieś małe dziury wielootworowe z oznaczeniami farbą.

Idź do strony:  123-->
Bieżąca strona:1 z 3


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss