dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
J. Zegarowa, Na Biśniku, Psia
Autor: Pablus (IP zapamiętane)
Data: 20 Sep 2007 - 09:47:12

Witajcie,
Czy jest obecnie dostęp do jaskiń: Zegarowa i Na Biśniku koło Smolenia? W sieci znalazłem informacje, że obie są zakratowane. Czy ktoś wie?


Re: J. Zegarowa, Na Biśniku, Psia
Autor: markpm (IP zapamiętane)
Data: 20 Sep 2007 - 12:04:19

Do Psiej można chodzić spokojnie, dostępu do jaskini bronią jedynie spore pajączki, Zegarowa również otwarta, tzn wycięto otwór w kracie wejściowej, więc wstęp wolny, natomiast do jaskini Na Biśniku nie wchodź na razie: szkoda niszczyć prac naukowców, którzy prowadzą badania już za otworami wejściowymi i chyba też odkopali jakiś mały tunelik, a poza tym wejście utrudnia 2-2,5 metrowy, błotnisty próg.

Re: J. Zegarowa, Na Biśniku, Psia
Autor: Miko Fett (IP zapamiętane)
Data: 21 Sep 2007 - 09:46:08

Rok temu, kiedy wychodzilem z jaskini Zegar, zaczepiła mnie bardzo niemiła pani(z rozmowy wynikało że to właścicielka pobliskiego ośrodka). Babka ta pytała czy wiem że tu jest czynne stanowisko archeologiczne, i ze jak widze ze tu były kiedys kraty, to nie mam prawa tam wchodzić. Z tego co mi wiadomo badania archeologiczne były prowadzona tam dosyć dawno, a kraty miały chronic zamieszczone w jaskini urządzenie badajace mikroklimat, ale jakiś czas temu zostało wykradzione.

Re: J. Zegarowa, Na Biśniku, Psia
Autor: justbiel (IP zapamiętane)
Data: 21 Sep 2007 - 14:22:06

na co komu sprzęt do nadania wilgotności powietrza ?

Re: J. Zegarowa, Na Biśniku, Psia
Autor: markpm (IP zapamiętane)
Data: 21 Sep 2007 - 14:34:37

cholera wie po co, ale jeśli już go nie ma, to i pozostałośći kraty powinni wziąć i tą dziurę na początku...

nie przejmuj się takimi babkami, pewnie pomyliły się jej jaskinie z pobliskim biśnikiem



Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss