dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  <--12
Bieżąca strona:2 z 2
Re: Cisowe Skały
Autor: Miko Fett (IP zapamiętane)
Data: 20 Jul 2007 - 00:40:56

A mówiac poważnie odnalazłem tam dwa schroniska skalne.
Pierwsze ma ze 4 metry i można się do niego wgramolić przez aż 3 otwory
Drógie to ciasne wejście znajdujace się pod mała skałką, w tym momencie raczej nikt nie da rady tam wejść, ale jak by wybrać liście i namulisko, mogło by powstać całkiem ciekawe schronisko.
Nie szukałem natomiast żadnych sztoli bo jakoś nie ciągnie mnie do obiektów sztucznych, interesuja mnie tylko naturalne.

Re: Cisowe Skały
Autor: maciek geolog (IP zapamiętane)
Data: 21 Jul 2007 - 11:08:57

napisz cos więcej o tych schroniskach - opis, lokalizacja itp bo wydaje mi się że znam te skały ale schronisk nie znam.
Co do sztolni była tam własnie taka ok 20m którtka sztolnia ale jest zasypana smieciami.

Re: Cisowe Skały
Autor: Miko Fett (IP zapamiętane)
Data: 21 Jul 2007 - 18:50:47

Cisowe Skały wystają z zachodniego i północnego zbocza Cisowej Góry. Oby dwa schroniska tkwią w tych na północy.

Pierwsze znajduje się na samym początku skałek pod wielkim głazem. Znajdują się tam dwa otwory, ale wiekszą przestrzeń dostrzegłem tylko przez jeden z nich, choć całkiem możliwe że się łączą. Narazie ciężko było by się
dostać do środka, ale po wybraniu lisci i górnej warstwy sypkiej ziemy będzie to jak najbardziej możliwe.
Oto wejście za którym dostrzegłem wiekszą przestrzeń:


Drugie znajduje się w miejscu gdzie skałki powoli się kończą, ma około 4 metry długosci, kilka otworów i można do niego bez problemu wejść przez trzy z nich. Obiekt ten jest jednak o wiele mniej interesujacy niz poprzedni, wygląda jak by powstał z zawalonych bloków skalnych, choć rozglądając się po okolicy nie bardzo widziałem z kąd by się one mogły stoczyć. Oto jedno z wejść:


Re: Cisowe Skały
Autor: Alferek (IP zapamiętane)
Data: 12 Nov 2008 - 13:01:13

Wczoraj tam byłem i od strony wschodniej zauważyłem pod skałą dość głęboką dziurę (tam gdzie docierało światło jakieś 4-5 m) a w tej dziurze kolejna już węższa niestety już ciemna. Niestety nie mieliśmy liny by tam zjechać. Czy kto zna ten obiekt? Wyglądał na naturalny. Mam w domu foto, w razie potrzeby załączę, choć robione z lampą nie będzie jakiś szczególnie adekwatne do rzeczywistości.

Re: Cisowe Skały
Autor: Robert (IP zapamiętane)
Data: 12 Nov 2008 - 13:50:21

nic ciekawego, dość głębokie szczeliny zwężające się coraz bardziej, nic wielkiego tam nie ma

Re: Cisowe Skały
Autor: Miko Fett (IP zapamiętane)
Data: 15 Nov 2008 - 20:48:26

Było by super, gdybyś przedstawił foto



Zmieniany 2 raz/y. Ostatnio 2008-11-15 20:51 przez Miko Fett.

Re: Cisowe Skały
Autor: Alferek (IP zapamiętane)
Data: 18 Nov 2008 - 17:47:59

Nie wiem czy będzie super, bo ta fotka, choć prawdziwa zupełnie fałszuje wygląd tego otworu.

[img227.imageshack.us]

To co oświetliła lampa błyskowa może mieć te 4 metry. To co jest czarną plamą na środku jest tym kolejnym tym razem ciasnym otworem.

dokładne położenie okresla mój filmik na youtube, konkretnie 4 minuta i 23 sekunda.
Otwór jest u podnóża tej skałki po prawej ale już za tym oknem z którego cofam zooma.
filmik:
[pl.youtube.com]

Re: Cisowe Skały
Autor: Galman (IP zapamiętane)
Data: 18 Nov 2008 - 18:04:24

panowie przeskoczyliscie w tej dyskusji z obszaru na poludnie od bukowna na rejon na pólnoc od olkusza .Nazwa ta sama ale miejsca dośc od siebie odlegle.!!!

Idź do strony:  <--12
Bieżąca strona:2 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss