dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
GPS MAGELLAN 4000XL
Autor: quazz (IP zapamiętane)
Data: 05 Jan 2005 - 23:01:21

Witam wszystkich milosnikow jaskin. Mam problem kupilem niedawno gps bez instrukcj obslugi. Mam pytanie czy ktos z forumowiczow posiada taka instrukcje?? I chcialbym sie zapytac o takich skrotach jak EPE,BRG,DST,HDG,SPD,VMG,TTG,ETA,XTE. wogole po zmianie bateri musialem ustawic kontynent, kraj i wyskoczyl mi taki numer skladajacy sie z pieciu cyfr 00000M wyglada to tak

w INITIALIZE
52.00.00N
020.00.00E
00000M - I NIEWIEM CO TU WPISAC I DO CZEGO TO SLUZY


Z gory dziekuje i pozdrawiam Paweł

Re: GPS MAGELLAN 4000XL
Autor: mgala (IP zapamiętane)
Data: 06 Jan 2005 - 10:38:07

tymi danymi się nie przejmuj - chodzi o ustawienie czasu lokalnego - 00000M to wysokość, zaskoczyłaby gdybyś był na zewnątrz. wybranie kraju w zupełności wystarczy

EPE,BRG,DST,HDG,SPD,VMG,TTG,ETA,XTE

czas potrzebny do dotarcia do celu ETE
azymut celu BRG
odległość DST
azymut marszu HDG
prędkość SPD
tego nie wiem VMG
tego nie wiem TTG
przewidywana godzina dotarcia ETA
tego nie wiem XTE



Re: GPS MAGELLAN 4000XL
Autor: kartonik (IP zapamiętane)
Data: 06 Jan 2005 - 11:43:12

Uzupelniam:

VMG - Velocity Made Good - prędkość wypadkowa do celu
XTE - Cross Track Error - odległość, o jaką oddalony jesteś od punktu docelowego
TTG - Timo To Go = ETA

Pozdro

Re: GPS MAGELLAN 4000XL
Autor: quazz (IP zapamiętane)
Data: 06 Jan 2005 - 15:07:43

dziekuje za wielka pomoc naprawde pomogliscie mi dzieki: mgala , kartonik pewnie jeszcze bede mial jakies pytania dotyczace gpsu




Z gory dziekuje i pozdrawiam Paweł Cz-wa

Re: GPS MAGELLAN 4000XL
Autor: quazz (IP zapamiętane)
Data: 07 Jan 2005 - 13:09:13

Mam jeszcze pytanie chce kupic jakis GPS do 2000zl prosze poradzcie mi. Ten gps bylby uzywany w wedrowkach, a takze do auta zalezy mi o gpsie ktory ma mozliwosc zalozenia dodatkowej anteny i przystawke samochodowa

Re: GPS MAGELLAN 4000XL
Autor: kartonik (IP zapamiętane)
Data: 07 Jan 2005 - 13:46:44

Zajrzyj tam:

[www.atomnet.pl]

Brakuje tylko palmtopow z modulem GPS. Nie bylo sensu ich zestawiac, bo takie urzadzenie mozna zlozyc na 100 sposobów, a poza tym nie nadaja sie do wedrowek.

Pozdrawiam,

Kartonik

Re: GPS MAGELLAN 4000XL
Autor: quazz (IP zapamiętane)
Data: 07 Jan 2005 - 17:51:00

Mam jeszcze pytanko czy wart kupic gps z wejsciem na antene zewnetrzna?? Czym mam sie kierowac przy kupnie i czy moglbys mi polecic jakiegos gps zalezy mi na tym aby byla mapa polski polskie menu i kolorowy??

Re: GPS MAGELLAN 4000XL
Autor: kartonik (IP zapamiętane)
Data: 10 Jan 2005 - 12:15:17

Czesc,

Jasne, ze warto z zewnetrzna antena. Nawet trzeba. Polskie menu, kolorowy i z mapa polski to chyba najlepszy bedzie Garmin. Ale nie powiem Ci ktory, bo to zalezy od kasy. Wedlug mnie najwazniejszym kryterium wyboru jest mozliwosc odbioru poprawek EGNOS (lub WAAS w Ameryce). Z dokladnosci 25 m (bez EGNOS-a) dostajesz 2-5, a to juz jest super. Warto tez, aby mial wysokosciomierz. Za Garminem przemawia jeszcze to, ze wypuszczono ostatnio nowa mape Polski - GPMapa 3.0 (http://www.gpmapa.pl/), ktora umozliwia nawigacje (np. w aucie). Kosztuje niestety 600 zl, ale mysle ze warto. Oprocz Garmina sa jeszcze Magellany. Fajne, ale nie maja polskiego menu... no i mapy nawigacyjnej.
Diecezja nalezy do Ciebie.

Pozdrawiam,

Kartonik

Re: GPS MAGELLAN 4000XL
Autor: quazz (IP zapamiętane)
Data: 10 Jan 2005 - 13:11:57

Dziekuje ci kartonik z calego serca mam na to przeznaczone okolo 2000zl z malych haczykiem w gore. Tez myslalem o garminie tylko niewiem jaki model:(


eTrex LegendC + GPMapa 3.0 2237.48 PLN
Warto go wziasc tylko nie ma wejsca na antene zewnetrzna:(


Z gory dziekuje i pozdrawiam Paweł Czestochowa



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2005-01-10 13:17 przez quazz.

GPS MAGELLAN 4000XL
Autor: Roberto (IP zapamiętane)
Data: 17 May 2005 - 14:10:57

Ludzie!!!
Mam prośbę posiadam Magellana 4000xl ale był dłóugo nie używany, teraz go uruchomiłem ale nie może złapać satelit nie wiem co się dzieje. Czy potrzeba go przestroić?
I chciałbym dokupiść do niego antene z kablem bo w samolocie górnopłacie traci zasięg jeżeli ktoś wie gdzie kupić i jaki to koszt to proszę o kontakt.
zgóry dzięki



Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss