dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  <--12
Bieżąca strona:2 z 2
Re: od 1998?
Autor: k.mater (IP zapamiętane)
Data: 08 Jan 2005 - 08:57:19

To kupiłeś zooma z tajwanu mam zooma już 5 lat i działa świetnie paski nie straciły swoich żadnych właściwości z tym kablem to prawda mi tez się przetarł ale jego naprawa to chwila wystarczy zlokalizować miejsce załamania i zreperować ja nawet nie wymieniałem kabla.
Gdyby plastik na czołówce był zbyt twardy to np. gdybyś po czołówce przeszedł to mógłby pękać. W swojej postaci zoom jest niezniszczalny a mój zoom nie zestarzeje się obecnie mam duo a zoom siedzi w domu jako eksponat.
Znam gościa co ma jakąś starą wersję zooma nie wiem ile to ma lat 10 ? i działa dalej.
A tak w ogóle to wypierdocha trolu i inni ufonauci.

Re: Kupno czołówki
Autor: k.mater (IP zapamiętane)
Data: 08 Jan 2005 - 09:05:50

Na allegro jest raczej &#8222;cienki&#8221; sprzęt raz widziałem tylko porządną czołówkę innej firmy niż petzl nie była to chińszczyzna prawie 3x taniej od petzla raz ktoś to sprzedawał w rozsądnej cenie innym razem widziałem już dorobkiewiczów z ceną 2x.

Re: Kupno czołówki
Autor: ziel (IP zapamiętane)
Data: 15 Jan 2005 - 22:21:49

kupilem fajna latarke Termite Pentium. kosztuje 100zl ale jest na pierwszy rzut oka bardzo porzadna. na dodatek swieci: 1LED 3LED 6LED i zarowka. oszczedna dobra i praktyczna

Re: Kupno czołówki
Autor: Kursant puniek (IP zapamiętane)
Data: 15 Jan 2005 - 23:03:33

Również interesowałem się tym tematem i w sieci najtańszy palnik znalazłem na www.alpinizm.sklep.pl
Kosztuje tam 200zł. A wytwornice słyszałem ze można zrobić samemu (oczywiscie po otrzymaniu kilku dobrych rad od zaawansowanych speleologów).

Re: Kupno czołówki
Autor: quazz (IP zapamiętane)
Data: 16 Jan 2005 - 01:20:32

Wiadomo mozna dorobic sobie samemu wytwornice do aceto. Tez slyszalem a nawet widzialem cos takiego, bardzo fajna sprawa a przedewszystkim tanio. Wiem ze chlopaki przerabiali z lampy recznej, wymontowali palnik i zalozyli wezyk i dziala bez zarzutow.




Re: Kupno czołówki
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 23 Jan 2005 - 21:51:23

Dioda o mocy 1W wytwarza strumień świetlny 25lumenów,
3 watowa 80lumenów a 5 watowa 105 lumenów.Porównując to do halogenów dioda 1W odpowiada halogenowi o mocy 2 do 3 watów ,dioda 3W odpowiada halogenowi 6 do 9 watów itd.Temperatura barwy światła 5500K
(tak jak światła ksenonowe) Tego typu diody są użyte w światłach dziennych w najnowszym modelu Audi A8/V12..Trwałość ok 100.000 godzin (prawie 11lat). Używam ich do produkcji latarek dodatkowych (zapasowych) dla nurków i sprawują się znakomicie.Zasilanie najlepsze z układu impulsowego (źródło prądowe) przy użyciu np. 4 paluszków.

Re: Kupno czołówki
Autor: B.K. (IP zapamiętane)
Data: 24 Jan 2005 - 01:47:29

Widzialem u kogos te twoje latareczki, sa fajne. Niestety Luxeony wpierdzielaja sporo pradu, wiec sa srednio przydatne dla grotolazow. No moze dla wymagajacych eksploratorow jako szperacze :). Natomiast ciekawi mnie czy Petzl w swoich wyrobach zasila diody impulsowo. Np. w takiej zipce+ 4ledy wlaczone na maxa w sumie pobieraja 280mA, to troche duzo (70mA/led). Nichia pisze o max poborze 30mA na diode lub przy pradzie impulsowym az 100mA. Patrzac na wykres stosunku natezenia swiatla do poboru pradu otrzymujemy wzrost niemal liniowy, czyli dioda powinna swiecic 300% mocniej.
Powiedz jaka ty stosujesz elektronike w swoich wyrobach, moze cos przystosujesz dla speleo ?
Tu jest sklep dla konstruktorow:
[www.led-shop24.de]
a tu dla bogaczy:
[www.lupine.de]

Re: Kupno czołówki
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 25 Jan 2005 - 18:20:17

Zrobiłem oświetlenie dla Heńka Nowackiego na jego dłuuuuuugie wędrówki po jaskiniach.Po powrocie z wyprawy podobno jeszcze świeciła.Zasilana z 2xR20 z przetwornicą podwyższającą napięcie.Dioda (1W) w obudowie wodoszczelnej z wyłącznikiem była zamontowana na kasku , baterie w kieszeni.

Re: Kupno czołówki
Autor: B.K. (IP zapamiętane)
Data: 29 Jan 2005 - 14:24:27

Dostalem takiego leda 3W z fabrycznym radiatorem (star) i zamontowalem w czolowce Black D. Lunar, niestety kat padania swiatla jest zdecydowanie za duzy. Po prostu lustro nie jest skonstruowane pod tego typu oswietlenie :). Takze ilosc ciepla oddawana przez radiator jest tak duza, iz watpie czy dioda lub plastikowa czesc czolowa latareczki to przetrzyma, wszak wszystko jest szczelnie zamkniete bez doplywu powietrza. Nie dziwi mnie fakt, ze tego typu ledy montuja przewaznie w aluminiowych obudowach, ktora sluzy wlasnie jako radiator.

Diode instalowales poprzez specjalna optyke do niej konstruowana (star/O sa 10 i 25°), czy zwyczajnie pod lustro czolowki ? Jak sobie poradziles z chlodzeniem ?

Bartek Kijowski

Re: Kupno czołówki
Autor: Bartek (IP zapamiętane)
Data: 29 Jan 2005 - 16:31:05

Fabryczny radiator jest za mały do prawidłowego chłodzenia diody 3W.Półotwory na jego powierzchni służą do mocowania do większego radiatora.
Temperatura złącza diody nie może przekroczyć 120 stopni.Uzyskuje się to
przez chłodzenie diody (radiator) .Dla diody 1W strumień światła o wartości 25lumenów uzyskuje się przy temp. złącza 20 stopni.Przy złym chłodzeniu gdy temp.złącza osiągnie
100stopni światło zmniejsza się do 40%,zmniejsza się również trwałość diody.
Do skupienia wiązki światła używam specjalnej optyki (kolimator).Zwykłe lustra się do tego nie nadają.W związku z tym że produkuję sprzęt dla nurków w obudowach metalowych ,problem prawidłowego chłodzenia ma mniejsze znaczenie.

Idź do strony:  <--12
Bieżąca strona:2 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss