dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Czołówka TacTikka Plus
Autor: Solari (IP zapamiętane)
Data: 05 Jan 2006 - 19:43:41

Witam
Jestem na etapie gromadzenia sprzętu, czy ktoś używa czołówki TacTikka Plus - Petzla?
Czy jest to wystarczający sprzęt na początek czy może jednak oszczędność w tym przypadku mija się
z celem?
Wielkie dzieki za radę.

Re: Czołówka TacTikka Plus
Autor: point (IP zapamiętane)
Data: 05 Jan 2006 - 22:32:32

Jesli masz kupowac cos z tego typu latarek to ja bym wolal tikka plus, a jesli juz to moze dlozyc i kupic juz cos pozadniejszego z czym bedziesz mogl chodzic juz jako twoje dobre zrodlo swiatla. Ja tam tikke uzywam jako oswietlenie awaryjne i na biwaki a tak to uzywam duo 14

Re: Czołówka TacTikka Plus
Autor: Kuba Nowak (IP zapamiętane)
Data: 06 Jan 2006 - 08:59:22

TacTikka zdecydowanie nie. Po jaskini raczej nie będziesz chodził z czerwonym filtrem, a zapchanie gołych diód błotem może zaszkodzić całej czołówce. O wiele lepsza i szczelniejsza na wodę jest tikka, tikka plus czy tikka xp. Tą ostatnią używam na powierzchni i bardzo sobie chwalę. Wszystkie trzy pewnie wystarczą na Jurę lub w Beskidy. Do większych dziur jednak najlepsze jest Duo, a tikkę noszę na szyi jako zapas.

Kuba

Re: Czołówka TacTikka Plus
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 06 Jan 2006 - 19:58:49

Zapomniałeś Kubusiu o MIO XP. Jak dla mnie to jest jedna z lepszych lamp do jaskini.:D
A Tica, czy też Tica + jest zbyt słaba aby coś zobaczyć. W końcu idziemy do jaskini nie po to aby tam być tylko aby zobaczyć co tam jest :lol: Te małe lampki nadają się aby bezpiecznie przejść jaskinię ale nie do podziwiania jej.



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2006-01-06 19:59 przez cieski.



Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss