dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  123-->
Bieżąca strona:1 z 3
gdzie kupic?? i za ile..lampe karbidowa i nie tylko..
Autor: andrzej (IP zapamiętane)
Data: 02 Jan 2005 - 11:11:02

witam, od jakiegos czasu szukam w internecie, jakiegos sklepu ze sprzetem niestety, nic nie znalazem, moze zle szukam, ale moze mi ktos pomoze, gdzie mozna kupic lampe karbidowa, jaka, i ile moze kosztowac, nie naleze jeszcze do zadnego stowazyszenia, ale na poczatek chcialbym sie zorientowac, jesli macie jakies linki z sieci to prosilbym bardzo,

dziekuje

Re: gdzie kupic?? i za ile..lampe karbidowa i nie tylko..
Autor: dbart (IP zapamiętane)
Data: 02 Jan 2005 - 12:09:13

Najpopularniejszy sprzęt dla grotołażów firmy Petzl dystrybuuje w Polsce fiorma AMC.

Np Wytwornica Ariane: [www.petzl.pl]

Niestety jest to sprzęt drogi. W chwili obecnej zastanowiłbym się już jednak nad kupnem raczej oświetlenia diodowego np Komplet "Spelios" (również drogi): [www.petzl.pl]

Re: gdzie kupic?? i za ile..lampe karbidowa i nie tylko..
Autor: quazz (IP zapamiętane)
Data: 02 Jan 2005 - 14:39:46

wytwornica, palnik, kask to przedzial miedzy 600-800zl do jaskin nie tatrzanskich wystarczy w zupelnosci oswietlenie diodowe.

Re: gdzie kupic?? i za ile..lampe karbidowa i nie tylko..
Autor: Mirek (IP zapamiętane)
Data: 02 Jan 2005 - 20:14:03

a do jaskiń alpejskich?

Re: gdzie kupic?? i za ile..lampe karbidowa i nie tylko..
Autor: quazz (IP zapamiętane)
Data: 03 Jan 2005 - 00:50:24

chodzi mi o to ze po co wydawac kupe pieniedzy na aceto jezeli w zupelnosci wystarczy dosc tanie oswietlenie elektryczne. Taka jest prawda ze oswietlenie gazowe potrafi spowodowac szkody nadpalenia osmolenia itp.

Re: gdzie kupic?? i za ile..lampe karbidowa i nie tylko..
Autor: Michał (IP zapamiętane)
Data: 03 Jan 2005 - 12:10:33

kup gazrurke

Re: gdzie kupic?? i za ile..lampe karbidowa i nie tylko..
Autor: m (IP zapamiętane)
Data: 04 Jan 2005 - 11:22:30

mam 14 led ale lubie zabrac karbidke zwalszcza jak biore aparat i jakies wieksze jaskinie jednak jak liczysz kase i musisz wybierac to kup ledy no chyba ze kupisz tanio wytwornice z palnikiem daj ogloszenie na forum innym wspinanie.pl gory.wyd.pl i innych listach klubowych czasem ktos cos ma ciekawego popytaj w klubie osobiscie odwiedz najblizszy klub jaki masz poznaj sie z ludzmi pozdrawiam
m z ST

Re: gdzie kupic?? i za ile..lampe karbidowa i nie tylko..
Autor: kaski (IP zapamiętane)
Data: 04 Jan 2005 - 18:47:13

CZeSC! nie wiem z kąd jesteś,ale jeśli z okolic trójmiasta to możesz kupić ją ,lób zamówić w każdym ze sklepów.a jeśli nie ,to napewno w AMC w krakowie ! Polecam Petzl-a mam ją 4 lata i jest niezła!pozdrawiam

Re: gdzie kupic?? i za ile..lampe karbidowa i nie tylko..
Autor: Fakundo (IP zapamiętane)
Data: 17 Jan 2005 - 13:05:43

no chyba ze przypadkiem uda ci sie dostac cudo w postaci kardbidki Alp Design...ja jestem zwolennikiem metalowych karbidówek...tyle że w Polsce tego chyba nie dostaniesz...

Re: gdzie kupic?? i za ile..lampe karbidowa i nie tylko..
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 17 Jan 2005 - 17:42:06

Nie używałem metalowej ale z tego co słyszałem może się z nimi pojawić taki problem:
Jak karbid się lasuje zwiększa swoją objętość i to dość sporo, w przypadku arian Petzla odkształcenia nie są stałe jeśli całkiem nie przegniemy karbidka powróci do swojego poprzedniego kształtu. Myślę, ze na metalową musimy bardziej uważać. Ale może się mylę i powie coś na ten temat użytkownnik jakiejś fismy albo innej stalowej wytwornicy.
Może napisz czy chcesz nową kupić czy używaną, mogę w klubie popytać diodowców czy chcą się pozbyć używanej.

Idź do strony:  123-->
Bieżąca strona:1 z 3


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss