dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  12-->
Bieżąca strona:1 z 2
allegro
Autor: pegas (IP zapamiętane)
Data: 23 Nov 2005 - 22:03:14

hej

przeglądam sobie allegro i trafiam na takie cos [allegro.pl]
troche to wszystko staro wygląda ale za to cena jak fajna. co o tym myslicie? strach używać czy moze jednak warto?

pozdro

Re: allegro
Autor: quazz (IP zapamiętane)
Data: 23 Nov 2005 - 22:49:01

Szczerze mowiac, tylko bym wzial shunta, reszta do muzeum.

Re: allegro
Autor: pegas (IP zapamiętane)
Data: 23 Nov 2005 - 23:33:23

a co to wogole za producent WIS? wie ktoś bo pierwsze słysze?

Re: allegro
Autor: quazz (IP zapamiętane)
Data: 23 Nov 2005 - 23:59:30

WIS byl to kiedys produkt polski. Sprzet ten ma okolo 20 lat jezeli sie nie myle

Re: allegro
Autor: point (IP zapamiętane)
Data: 24 Nov 2005 - 19:55:11

co wy otwieracie po 1000 watków o sprzedzy o okupnie

Re: allegro
Autor: model (IP zapamiętane)
Data: 24 Nov 2005 - 20:20:40

Na POIGNEE nie widac ząbków, albo ich niema, albo fota zrobiona żle. Jak niema , to pewnie przepuszcza. Nie radze Ci jej.

Re: allegro
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 24 Nov 2005 - 22:47:46

model Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Na POIGNEE nie widac ząbków, ...
nie z tej strony te zęby mają być, nie ma ujęcia ze szczęką :P

Re: allegro
Autor: egzor (IP zapamiętane)
Data: 25 Nov 2005 - 09:31:59

A ja mam identycznego WIS'a i raczej nie zawodził - raczej bo croll lubił się ślizgać. Dawniej to innych sprzętów "nie było". WIS to i tak niezła alternatywa dla prusów. Można było także: węzeł ratowniczy (asekuracja) i zjazd w kluczu a z powrotem na łapach.
Jest takie zdanie w książce Górnego i Szelerewicza które w dzisiejszych czasach może się wydać śmieszne ale w latach 80 było jaknajbardziej aktualne:
...Opisywany powyrzej sprzęt (chodziło o Petzla: Shunta, Poignee, Crola itp.) jest bardzo drogi - ok 30 dolarów za sztukę - więc na polskim rynku praktycznie niedostępny :-:
To była prawda ! Ja to sprzęt Petzla mogłem sobie obejrzeć w Katowickim AlpinSporcie tylko na wystawie. Cena przewyższała kilkakrotnie pęsje moich rodziców. Dla przykładu mogę podać iż linę (80 m) kupiliśmy za niecałe dwa dolary (21 000 zł).
A i jeszcze jedno... Dawniej na Poignee mówiono "Małpa" i raczej nie stosowano tej pierwszej nazwy.

Re: allegro
Autor: model (IP zapamiętane)
Data: 25 Nov 2005 - 21:51:47

fota zrobiona źle - to mialem na myśli, że ze złej strony8-)

Re: allegro
Autor: Stahoo (IP zapamiętane)
Data: 13 Feb 2006 - 00:14:57

pegas Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> a co to wogole za producent WIS? wie ktoś bo
> pierwsze słysze?

WIS? Niegdys jeden z dwu dostawcow krajowego sprzetu... W pewnym momencie liczyli sie "na rynku" Kaziu Morderca z Kielc i Walkosz z Bielawy. Mawialo sie, ze WIS to "Walkosz i Spolka" lub "Walkosz i Synowie". Jak bylo w istocie to chyba tylko sam Walkosz wie. Kaziu mial jednak duzo szerszy asortyment, skierowany glownie dla wspinaczy. Z drugiej strony tylko Walkosz robil podrobki przyrzadow do wychodzenia Petzl'a.
Ech... to byly czasy. Pamietam, byla taka seria poignee gdzie raczka pekala na mrozie. Z innej beczki pamietam partie butow narciarski Fobos, gdzie na metce bylo napisane "Nie uzywac na mrozie". Croll Walkosza z regoly nie wybieral. Do tej pory, mimo, ze jestem praworeczny chodze na lewa reke coby z croll'a ewentualnie wyszarpywac line. Taki nawyk mi zostal. Co tu narzekac - nie kazdego bylo stac na sprzet Petzl'a. Calkiem niezla jak na owe czasy byla tez dziabka podrobka a wdziecznej nazwie "Szakal". Mialem jeden z pierwszych egzemplarzy i byla OK. Szybko sie co prawda tepila ale i tak byla super, bo wyglad miala calkiem, calkiem. Nie jakas tam halabarda. Generalnie... mam nadzieje, ze te czasy (jesli chodzi o sprzet) nie wroca.



Idź do strony:  12-->
Bieżąca strona:1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss