dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  12-->
Bieżąca strona:1 z 2
narty Ski-Tour
Autor: model (IP zapamiętane)
Data: 18 Nov 2005 - 20:18:18

Interesuje mnie zakup wiazań i butów Ski-Tour-owych. Używane i tanio rozmiar nogi w zależności od rodzaju numeracji to: 10-tka, 29,5, 45. Prosze podajcie mi orientacyjną cenę.

Re: narty Ski-Tour
Autor: quazz (IP zapamiętane)
Data: 19 Nov 2005 - 02:08:28

Model zglos sie do Andrzeja z Czestochowy moze cie poratuje. Szkoda ze tak pozno dales znac, bo mam znajomego co poza sezonem jezdzi i sciaga sprzet.



Pozdrawiam
holsik

Re: narty Ski-Tour
Autor: B.K. (IP zapamiętane)
Data: 19 Nov 2005 - 11:28:11

quazz Napisał(a):
-------------------------------------------------------
> Model zglos sie do Andrzeja z Czestochowy moze cie
> poratuje. Szkoda ze tak pozno dales znac, bo mam
> znajomego co poza sezonem jezdzi i sciaga sprzet.

Chcialem nie pierwszy raz laskawie zauwazyc, ze to jest grupa zwiazana z technikami i sprzetem jaskiniowym.
Chyba wiecie jaki jest link dla tych co sie nie stosuja do pewnych zasad ?:) No wlasnie.

Re: narty Ski-Tour
Autor: model (IP zapamiętane)
Data: 19 Nov 2005 - 21:48:22

Wyluzuj!! Przeciesz jakoś trzeba do tych jaskiń dotrzeć. 8-)

Re: narty Ski-Tour
Autor: Konar (IP zapamiętane)
Data: 21 Nov 2005 - 22:21:01

Pytanie brzmi ile chcesz wydac pieniedzy. Ja teraz bede kupowal buty Scarpa za 550 zloty - prawie nowki, nie widac szladow uzytkowania. I mniej wiecej tyle trzeba dac za buty. Narty mozesz miec stare i mozno zuzyte, ale but musi byc wygodny.
Co do nart to kwestia tego jaka chcesz deske i no jakie wiazania. Stare Hagany z Silvreta 300 mozna kupic za 200 zloty juz.

Konar

Re: narty Ski-Tour
Autor: model (IP zapamiętane)
Data: 21 Nov 2005 - 22:28:57

narty mam chodzi mi o wiązania ski-tour-owe. Za info o butach dzięki.

Re: narty Ski-Tour
Autor: Jacooś (IP zapamiętane)
Data: 27 Nov 2005 - 21:40:31

Hej, byc moze będę Cię mogł poratowac, mam "mocno kilkuletni" sprzet ktorego chce sie pozbyc, wiec wiazania (silvretty 304) sa do sprzedania. Pisz wlodek@life.pl . Pozdrawiam - Jacooś

Re: narty Ski-Tour
Autor: model (IP zapamiętane)
Data: 28 Nov 2005 - 08:12:59

Dzięki odezwe się:D

Re: narty Ski-Tour
Autor: pylon (IP zapamiętane)
Data: 29 Nov 2005 - 09:36:03

A które modele wiązań są najlepsze do tego celu. Słyszałem że niektóre modele Silvretty zdażało się że pękają pod obciążeniami na mrozie tylko nie pamiętam z której serii.
Czy jakieś inne rozwiązania Markera lub innych producentów też się sprawdzają czy jeżeli się decydować to na Silvretty?

pozdrówko
pylon

Re: narty Ski-Tour
Autor: Konar (IP zapamiętane)
Data: 30 Nov 2005 - 11:02:08

Polecam lekture tego artykulu [www.skitury.pl]
Nie jest to moze wszystko na ten temat, ale ciezko to opisac.

Jesli chodzi o te Silvretty co pekaly to moga to byc czterysetki. Aczkolwiek wszytskie wiazania mozna szybko zuzyc jezdzac nie zabezpieczjac ich do zjazdu, np jezdzac telemarkiem (dotyczy to napewno starych wiazan, z nowymi nie mialem za wiele do czynienia). Wazne aby wiaznia nie mialy luzow bo wtedy to moga nawet jednego sezonu nie przezyc. Oczywiscie wszystko zalezy w jakich warunka sie jezdzi oraz kto to robi. Moj kolega zmienia narty 2-3 razy w sezonie, zawsze gdzies je polamie w zlebie i do domu wraca pieszo :D

Konar

Idź do strony:  12-->
Bieżąca strona:1 z 2


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss