dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Silva Survey Master
Autor: dred (IP zapamiętane)
Data: 15 Nov 2005 - 17:36:20

Witam.
Mam pytanie dotyczące modelu "SUM 360%/360 LA/LU", czyli z bateriami (tak myślę) pełniącymi jednocześnie funkcję przycisków podświetlających. Do tego doszedłem dzisiaj oglądając to w sklepie. Jednak pani w sklepie nie potrafiła odpowiedzieć na pytanie do czego one służą a o mniemanej możliwości podświetlania busoli i upadomierza nie miała pojęcia. Tym bardziej nie miała pojęcia dlaczego to podświetlanie nie działa.
Jeśli się mylę co do funkcji tych przycisków to proszę o sprostowanie i jakieś info.
Z góry dzięki.
Dred

Re: Silva Survey Master
Autor: plaster (IP zapamiętane)
Data: 28 Sep 2006 - 15:12:34

nie jestem zoriętowany bo nie miałem tego sprzętu w ręce
ale zapytam cię czy jest możliwość zablokowania danego pomiaru i odczytanie go w wygodnej pozycji.

chciałem coś takiego kupić do planowania ale nie potrafie się dogadać ze sprzedawcami czy dana blokada jest było by to bardzo pomocne przy kartowaniu jaskiń
plaster

Re: Silva Survey Master
Autor: dred (IP zapamiętane)
Data: 28 Sep 2006 - 20:16:46

Blokady to nie posiada, jednak w zasadzie odczytujemy pomiar z wziernikow umieszczonych w obudowie.
Jesli z blokada to ja znam tylko busole Freiberga lub gorsza Krantza.
Dred

Re: Silva Survey Master
Autor: plaster (IP zapamiętane)
Data: 29 Sep 2006 - 09:54:52

ja korzystam z Freiberga ale krew mnie zalewa przy stabilizacji igły chciałem coś lepszego ale ciężko u nas z dystrybucją a potrzebuje oficjalnego dystrybutora coby sprzęt kupić na firmę

blokadę stosuje do zablokowania odczytu szczególnie w ciasnych miejscach i w sytuacji gdy punkty oznaczam jako punkt na ociosie (trudno w tedy wcisnąć jescze głowe aby dokonać odczytu)

apropo to nizły jest ten sprzęt ale niema go w polsce może ktoś by to zaczoł sprowadzać bo cenowo zbliżone do friberga
namiar [www.brunton.com]

plaster

Re: Silva Survey Master
Autor: dred (IP zapamiętane)
Data: 30 Sep 2006 - 23:37:25

To moze tego Freiberga opylisz?
A co do tego Bruntona to igla chyba tez nie plywa w plynie wiec stabilizacje masz taka sama jak w busoli z DDR. Zreszta do tego masz aretaż.
Dred



Zmieniany 1 raz/y. Ostatnio 2006-09-30 23:47 przez dred.

Re: Silva Survey Master
Autor: mgala (IP zapamiętane)
Data: 02 Oct 2006 - 10:19:35

te przyciski to baterie zasilające podświetlanie skali. to bardzo wygodna funkcja, nie trzeba używać czołówki, która przecież przy nieostrożnym używaniu może fałszować pomiar azymutu.

niestety, bateryjki są bardzo małej pojemności, na długo nie starczają. kupić je można tylko u producenta kombajnu (suunto/sightmaster/silva/sisteco). oczywiście szanse że ktoś je sprowadzi do sklepu są zerowe. więc raczej z góry trzeba założyć że podświetlanie to tylko taki bajerek na chwilę.

kombajn ktory oglądałeś w slepie ma prawdopodobnie rozładowane baterie. mała uwaga - przy wyciąganiu baterii trzeba uważać, żeby nie zgubić uszczelki i sprężynki. mi się to niestety zdarzyło.

pozdroowka
mgala


Re: Silva Survey Master
Autor: plaster (IP zapamiętane)
Data: 02 Oct 2006 - 21:33:48

na razie Friberga sobie zostawię bo niemam nic lepszego

a wracając do tego bruntona to w opisie jest,

indukcyjne tłumienie igły dla...

"Induction dampened needle for quick, accurate readings"

mój angielski jest słaby ale ja to tak zrozumiałem

pozdrawiam
plaster

Re: Silva Survey Master
Autor: Kuba Nowak (IP zapamiętane)
Data: 12 Oct 2006 - 08:28:24

Polecam Suunto. Przyrządy tej marki można kupić w firmie Grubbe Polska, tyle tylko, że trzeba poczekać na sprowadzenie.

Kuba



Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss