dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  123-->
Bieżąca strona:1 z 3
uprzaz
Autor: zacisk (IP zapamiętane)
Data: 03 Nov 2005 - 08:43:05

jak jest najlepsza uprzaż? jako uprzaż jaskiniowa ?? oprucz petzl który jest za drogi.

Re: uprzaz
Autor: barteq86 (IP zapamiętane)
Data: 03 Nov 2005 - 18:48:36

Lhotse lub od S. Kotarby (cena obu to niecałe 100 zł).

Re: uprzaz
Autor: point (IP zapamiętane)
Data: 03 Nov 2005 - 20:56:42

no troszke wiecej, wczoraj dzwonilem. jest jzu ponad 100

Re: uprzaz
Autor: pepe (IP zapamiętane)
Data: 03 Nov 2005 - 21:51:45

jesli o uprzezach mowa: macie jakies patenty na uciskajace tasmy udowe?

Re: uprzaz
Autor: point (IP zapamiętane)
Data: 03 Nov 2005 - 22:15:55

kup specjalnma uprzaz do robót na dzrewa , z tych lolesi co znam to na dudynkach w lawkach. Ale an dzrewa w lawce troszke porecznie, wiec kup dobra uprzaz (niekoniecznie petzla, polecam singin rock)

Re: uprzaz
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 03 Nov 2005 - 23:14:18

Co do drzew pepe to tak jak pisałem Ci w mailu najlepszą jest chyba Navaho w stosunku cena/jakość, ja mam Navaho complet Fast. a co do uprzęrzy jaskiniowych to miałem okazje przymierzać uprzęrze petzla i szczerze powiem ze wybrałbym kotarbe, Kotarbowskie są wygodniejsze i mniej uciskają, ale to moje prywatne zdanie ;)

Re: uprzaz
Autor: pepe (IP zapamiętane)
Data: 05 Nov 2005 - 17:50:52

jak na moje potrzeby to sama (wygodna) biodrowka by wystarczyla; po co dzwigac kolejne gramy do gory (przy pelnej uprzezy) skoro rzadko kiedy uzywa sie koluch piersiowych czy tej na plecach; wazne zeby nie cisnela po jajkach i tyle:)

Re: uprzaz
Autor: barteq86 (IP zapamiętane)
Data: 05 Nov 2005 - 21:31:47

Moim (właściwie to nie moim, bo znanym od dawna, ale przyjąłem go za swój) patentem na uciskające taśmy biodrowe jest ich popuszczenie, dobre ułożenie jajek i kombinezonu jeszcze przed dziurą i w końcu ciągły ruch. Taśmy najbardziej dają o sobie znać przy bezkonstruktywnym wiszeniu (każdy, kto miał okazję na kursie symulować ofiarę wypadku ściąganą z liny przez innego kursanta, wie o czym mówię :lol:). Niekiedy pomaga też przecięcie tasiemki trzymającej taśmy biodrowe do kupy (nie do taśmy wokół pasa, tylko obie "nogawki" ze sobą) ma ona charakter estetyczny i pomaga przy zakładaniu uprzęży, jej brak nie wpłynie na parametry wytrzymałościowe. Tak naprawdę każdy ma inną konstrukcję tyłka i uprząż trzeba dobrać eksperymentalnie. Jednym pasują 2-punktowe (jak Lhotse czy Petzl), inni mogą wysiedzieć tylko w 4-punktowych (jak u Kotarby). Uprząż to nie fotel i trzeba się z tym liczyć, jednak sprawiany ból nie powinien pochłaniać naszej uwagi (a gniecenie po jajkach naprawdę nie daje myśleć o niczym innym :D), bo wtedy łatwo o wypadek.

Re: uprzaz
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 06 Nov 2005 - 11:09:01

Hmm, Pepe mówisz ze po co kupować navaho bo ciężkie, no ok, ale w tej uprzęrzy są boczne kolucha do stabilizaci, według mnie bardzo pomocne w pracach na drzewie, szczególnie jak sie używa grillona, a jakby nie było jest to najlżejsza uprząrz w swojej klasie, Pozatym mnie nie cisną w tej uprzęrzy taśmy udowe a już tym bardziej biodrowa:). Boczne kolucha są też dobre w innych pracach, tam gdzie trzeba zrobić wahadło i sie gdzieś wpiąć możesz sie wpinać lonżą z taśmy wpiętą do bocznych koluch.
Pozdro

Re: uprzaz
Autor: pepe (IP zapamiętane)
Data: 06 Nov 2005 - 12:01:07

po co przepłacać za navaho complet jak mozna miec o polowe tansza navaho vario (tu odchodzi Ci cała górna uprząz);a bez bocznych koluch na drzewo to ani rusz, tu sie zgadzam

Idź do strony:  123-->
Bieżąca strona:1 z 3


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss