dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
metody specjalne - strzelanie
Autor: quazz (IP zapamiętane)
Data: 10 Sep 2005 - 17:42:04

Witam mam pytanie jak sie odnosza przepisy prawne, odnosnie uzywania ladunkow, wykozystywanych do eksploracji?

Re: metody specjalne - strzelanie
Autor: snikers (IP zapamiętane)
Data: 10 Sep 2005 - 21:53:57

siema...prowao jest takie ze jak zrobisz to po "cichu" to nie poniesiesz zadnych konsekwencjii:] a tak serio to jest to oczywiscie zakazane w miejscach zamknietych takich jak rezerwaty czy Parki Narodowe np sokole góry...nie mam pojecia jakie są konsekwencje gdy zostaniesz złapany na strzelaniu...tak wiec powodzenia quazz...pozdro

Re: metody specjalne - strzelanie
Autor: model (IP zapamiętane)
Data: 11 Sep 2005 - 22:44:43

Proponuje nalot dywanowy.

Re: metody specjalne - strzelanie
Autor: quazz (IP zapamiętane)
Data: 11 Sep 2005 - 23:06:19

A snikers mam pytanie. Przykladowo zdaza sie wypadek w dziurze gdzies w Tatrach. Poszkodowany jest w stanie bardzo ciezkim, niestety aby go wyniesc na noszach trzeba pokonac zacisk. Nie ma czasu na kucie. Wiec co wtedy??

I jeszcze druga czesc pytania: w jaskiniach glebszych niz jaskinie jurajskie:) niektore zaciski sa juz przestrzelone. Wiec jak reguluje to prawo?? Jestem ciekawy a nic nie moge znalesc na necie, moze mi ktos pomoze.




Pozdrawiam

Re: metody specjalne - strzelanie
Autor: snikers (IP zapamiętane)
Data: 12 Sep 2005 - 17:10:08

Hmmm jesli chodzi o akcje ratownicze to chyba oczywistym jest ze najważniejsze jest życie czlowieka chociaż znając nasze prawo to nikt tego nie wie:] a jeśli chodzi o rzeczy już dokonane to chyba jeśli jest już po fakcie nikt się tego nie czepia...też szukałem informacji na ten temat ale z tego co widze jest to totalny underground i za cholere nie mogłem znależć potwierdzenia na jakimś prawnym piśmie...pozdrawiam

Re: metody specjalne - strzelanie
Autor: Czakolo (IP zapamiętane)
Data: 13 Sep 2005 - 20:27:10

W Parkach Narodowych i Rezerwatach Przyrody, w ogóle jest zakazana jakakolwiek eksploracja bez zgody wydanej przez prawnego "opiekuna" (Art. 15 pkt. 17 poniższej ustawy [bap-psp.lex.pl]). Jeśli np. dyrektor parku zezwoli na eksplorację z użyciem ladunków wybuchowych to będzie to zgodne z prawem :D
IHMO jakakolwiek dewastacja środowiska naturalnego (w tym również jaskiń) jest niepoprawna moralnie (i proszę nie przytaczać wyjątków potwierdzających regulę ;) jakimi są akcje ratunkowe).
W stosunku do wszystkich innych form ochrony przyrody (Art.6.1), jak np. Pomniki Przyrody do których zalicza się jaskinie, mogą być zastosowane różne zakazy jak np. "niszczenia, uszkadzania lub przekształcania obiektu lub obszaru" (art. 45.1). Jeśli więc ktokolwiek udowodni Ci, że strzelileś w pomniku przyrody to oznacza to, że popelnileś przestępstwo :P

Pozdrawiam

Re: metody specjalne - strzelanie
Autor: Czakolo (IP zapamiętane)
Data: 13 Sep 2005 - 20:36:25

oops, przepraszam... nie "przestępstwo" a wykroczenie :D



Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss