dyskusje grotołazów
Idź do wątku: <---->
Akcja: ForaWątkiNowy wątekSzukajZaloguj
Idź do strony:  123-->
Bieżąca strona:1 z 3
karabinki
Autor: point (IP zapamiętane)
Data: 29 Aug 2005 - 23:39:11

Jakich i ile uzywacie karabinków do jakin do czegi i ile ? i czy zabieracie z soba karabinki awaryjne (to mnie interesuje najbarziej)

Re: karabinki
Autor: point (IP zapamiętane)
Data: 29 Aug 2005 - 23:44:24

jA dwa zakrecane owale do lonzy
dwa do rolki stalak + 1
pajac 1 karabinek (najczesciej majlon)
szpejerka majlon
no i dwa owale jako awaryjne i repa do prusików

do poreczowania owale zakrecane luc karabinki zwykle niezakrecane lucky
pozdrawiam


Re: karabinki
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 31 Aug 2005 - 17:23:21

A ja zwykle mam 4 podstawowe: do rolki stalowy zakręcany, do ląży i shunta 2 szt z zabezpieczeniem (do shunta używam irbisa - zamek przechodzi przez "oko" shunta), i czwarty (nie zakręcany) do podwieszenia poignee. Ten czwarty może być awaryjnym bo poignee można w inny sposób transportować.
A jeszcze zapomniałem o mini karabinku do arianki... tak bo ja jestem tym dinozaurem co używa lamp karbidowych :D
Do tego jeśli potrzeba 1 zakręcany!! do szpejarki i 1 zakręcany!! do wora (albo po jednym na wór:D ) Nie polecałbym mailonów do wora i szpejarki bo potrzeba dużo czasu na wypięcie a to może być kłopotliwe zwłaszcza w ciasnych miejscach.
Do poręczowania używamy najczęściej mailonów, ja osobiście lubię Presto - stalowy mailon Petzla (jest jeszcze wersja aluminiowa - Speedy - tylko 23 gramy. Dla porównania mailon 60 - 70 g, Presto 65 g). Jest zrobiony w ten sposób, że szybciej się go odkręca niż normalnego mailona

Re: karabinki
Autor: pepe (IP zapamiętane)
Data: 01 Nov 2005 - 17:18:02

a co sadzicie na temat karabinkow z automatycznym zamykaniem zamka (ball lock, twist, triact i in.) ? Warto w ogole poswiecic im uwage?

Re: karabinki
Autor: point (IP zapamiętane)
Data: 01 Nov 2005 - 18:59:28

Takie karabinki to w zaleznosci do czego jec chesz uzywac bo do niekturych zeczy to raczej nie.

Re: karabinki
Autor: pepe (IP zapamiętane)
Data: 01 Nov 2005 - 19:15:51

oczywista, ze wszedzie tam gdzie trzeba szybko i czesto otwierac (np. przy uprzezy), jednak w srodowisku pyłu, kurzu czy innych zanieczyszczen raczej dosc szybko zaczynaja chyba szwankowac; zatem lepiej pozostac przy zwyklych metalowych nakretkach ?

Re: karabinki
Autor: (IP zapamiętane)
Data: 01 Nov 2005 - 20:39:17

hehe, pepe jak sie sprawuje twój AMD ball lock ?bo moje działają bez zarzutu hehe:)

Re: karabinki
Autor: pepe (IP zapamiętane)
Data: 01 Nov 2005 - 20:46:09

zaznaczylem "chyba" szwankuje, gdyz ball lock'ow uzywam od niedawna i nie wiem jak beda hulac za jakis czas, gdyz pracuje w dosc pylastym srodowisku

Re: karabinki
Autor: point (IP zapamiętane)
Data: 01 Nov 2005 - 21:16:12

pepe a ty chesz pracowac tylko na drzewach czy tez na innych robotach wysokosciowych ???

Re: karabinki
Autor: pepe (IP zapamiętane)
Data: 01 Nov 2005 - 21:41:05

jak na razie priorytetem sa drzewa, a tam syfu i trocin co nie miara:X

Idź do strony:  123-->
Bieżąca strona:1 z 3


Akcja: ForaWątkiSzukajZaloguj
Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.
This forum powered by Phorum.

rss